Kuidas praegusel veebilehel teksti kiiresti otsida

Pika või keeruka veebilehe juurest mõne konkreetse leidmine võib olla pettumusttekitav, näiteks nõela leidmine heinakuhjast. Õnneks on peaaegu universaalse klaviatuuri otsetee abil lihtne teha lehesisene otsing. Nii toimige järgmiselt.

Veebilehel kiireks otsimiseks („Leidke lehelt“) avage esmalt leht, mida soovite otsida oma lemmikveebibrauseris.

Vajutage klaviatuuril klahvikombinatsiooni Ctrl + F (Windowsi arvutis, Chromebookis või Linuxis) või Command + F (Maci puhul). “F” tähistab “Find” ja see töötab igas brauseris.

Kui kasutate Google Chrome'i, kuvatakse akna paremas ülanurgas otsingumull.

Kui kasutate Microsoft Edge'i, kuvatakse akna vasakus ülanurgas otsinguriba.

Kui kasutate Mozilla Firefoxi, kuvatakse akna vasakus alanurgas otsinguriba.

Kui kasutate Macis Apple Safarit, kuvatakse akna paremas ülanurgas otsinguriba.

Ja jah, isegi iPadi Apple Safaris kuvatakse ekraani allservas otsinguriba, kui klõpsate lingitud klaviatuuril Command + F.

Kui näete otsinguriba, klõpsake tekstisisestusväljal ja tippige sõna või fraas. Brauser tõstab lehel esile kõik teie otsingupäringu esinemised ja saate otsinguriba kõrval olevate noolte abil lehel üles ja alla liikuda. Väga mugav!

See kiirklahv töötab ka teistes rakendustes

Kui olete otsetee otsinud, saate seda rakendada paljudele teistele programmidele ja operatsioonisüsteemidele, mitte ainult veebibrauseritele.

Näiteks Windowsis avab Ctrl + F Notepadi otsinguakna ja see viib File Exploreri otsinguribale fookuse. See töötab ka Office'is. Macis saate otsingu otsimiseks Finderis või rakendustes nagu Apple Music või Photos kasutada klahve Command + F.

Proovige seda peaaegu igas kasutatavas rakenduses ja tõenäoliselt toetab see seda. See on veel üks mugav näpunäide, mida hoida universaalsete arvutitööriistade kotis.