Kuidas lubada ekvalaiserit Spotify jaoks iOS-is ja Androidis

Ekvalaiser (või EQ) on filter, mis reguleerib muusikat kuulates konkreetsete helisageduste tugevust. Mõni ekvalaiser võimendab bassi, teine ​​aga bassi ja kallist. Erinevad ekvalaiseri seaded töötavad erinevat tüüpi muusika puhul paremini või halvemini.

SEOTUD:Mis on ekvalaiser ja kuidas see töötab?

Kuulatavat muusikat redigeeritakse tavaliselt nii, et see kõlaks hästi paljudes erinevates helisüsteemides, olenemata sellest, kas seda esitatakse madala kvaliteediga raadioühenduse või kadudeta CD-mängija kaudu. Kuid nagu ütleb vana klišee: kõigi ametite jack, mitte kellegi meister.

Mõnedele inimestele meeldib kasutada ekvalaiseri kohandatud sätteid (olgu see siis eelseadistatud või see, mille ise sisse valite), et teie kuulatav muusika kõlaks teie kasutatavas seadmes nii, nagu soovite. Kuigi Spotify-l pole kõige täpsemaid juhtnuppe, on mobiilirakenduses siiski võimalik kohandatud ekvalaiserit konfigureerida. Nii toimige järgmiselt.

IPhone'is

Kui kasutate iPhone'i, avage Spotify ja minge vahekaardile Teie kogu. Puudutage paremas ülanurgas hammasrattaikooni ja valige seejärel Taasesitus.

Järgmisena valige Ekvalaiser ja veenduge, et lüliti oleks sisse lülitatud.

 

Graafiku all olevad numbrid vastavad teatud helisageduste vahemikule. Spotify puhul vastab 60 Hz kuni 150 Hz bassile, 400 Hz kuni 1 kHz keskmisele ja 2,4 kHz kuni 15 kHz kõrgsagedusele. Saate muuta, kui tugevalt iga sageduserühm teiste rühmade suhtes kõlab, lohistades graafikul mõnda punkti üles või alla.

Parim viis selle tunnetamiseks on lihtsalt panna üks teie lemmiklauludest ja mängida nendega ringi. Päris äärmuslikud kombinatsioonid, nagu mul on allpool paremal ekraanipildil, kõlavad üsna imelikult.

 

Kui te ei soovi oma ekvalaiseri seadetes helistamise vaeva minna või soovite lihtsalt asjad lihtsana hoida, võite valida ka ühe Spotify eelseadetest. Need on nimetatud kas nende funktsiooni (nt Bass Booster või Bass Reducer) või muusika jaoks, mille jaoks need kõige paremini sobivad (nt Rock või Classical). Selle rakendamiseks puudutage lihtsalt eelseadet.

Samuti saate muuta mis tahes eelseadistust, et see sobiks paremini teie seadistusega.

Androidis

Androidis avage Spotify ja puudutage paremas ülanurgas hammasrattaikooni. Kerige alla ja valige seejärel Ekvalaiser.

Iga Androidi tootja peab installima oma ekvalaiseri, mida Spotify seejärel kasutab. Allpool näete Motorola ja Samsungi Androidi versioonide ekvalaisereid.

 

Kõik need ekvalaiserid töötavad veidi erinevalt, kuid teevad umbes sama asja. Mängige nendega ringi, kuni saate soovitud heli. Kui te ei näe ekvalaiseri kasutamise võimalust, tähendab see, et teie tootja pole seda lubanud.

Ehkki te ei vaja ekvalaiserit, tasub teie muusikaga suurepäraselt kõlada, kuid seda tasub uurida. Ma tean, et minu kasutatavatel kõrvaklappidel (Apple’i Beats X kõrvaklapid) on kalduvus bassi üle tähtsustada. Valides selle Spotify ekvalaiseris veidi tagasi, saan loomulikuma heli.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found