Mis on tahvelarvuti režiim Windows 10-s ja kuidas seda sisse ja välja lülitada

Üks suurimaid asju, mis kasutajaid Windows 8-s häirib, on selle kõik või mitte midagi avaekraan. Windows 10 proovib selle probleemi lahendada eraldi täisekraaniga tahvelarvuti režiimiga, mis loodetavasti rahustab vihaseid töölaua kasutajaid.

Tahvelarvuti režiim on uus funktsioon, mis peaks tahvelarvuti alusest või dokist lahti ühendades automaatselt aktiveeruma (kui soovite). Seejärel läheb menüü Start täisekraanile, nagu ka Windowsi poe rakendused ja sätted.

Samuti on oluline märkida, et tahvelarvuti režiimis pole töölaud saadaval. Näiteks kui avate File Exploreri, kuvatakse see ainult maksimeerituna. Seega on tahvelarvutirežiim tõepoolest režiim, kus avakuva on koht, kus veedate suurema osa ajast Windowsi suhtlemisel.

Kui olete korraliku klaviatuuri ja hiirega töölaual, saate kasutada menüüd Start, mille suurust saab muuta ja kohandada vastavalt teie vajadustele ja kapriisidele.

Kui soovite proovida tahvelarvuti režiimi, kuna teil on puuteekraan või soovite selle käitumist konfigureerida, saate selle käsitsi sisse lülitada ja kohandusi teha.

Kõigepealt peate avama seaded ja seejärel rühma „Süsteem“, seejärel puudutage tahvelarvuti režiimi sisenemiseks või sellest väljumiseks pealkirja „Muuda Windowsi puutetundlikumaks ...“ all olevat sisse / välja nuppu.

Samuti saate konfigureerida, millist režiimi teie seade sisselogimisel kasutab, ja seda, mida teie seade peaks tegema, kui soovib tahvelarvuti režiimi automaatselt sisse või välja lülitada.

Tahvelarvutirežiimis on kõige silmatorkavam see, et menüü Start on nüüd sarnaselt Windows 8-ga ekraanile Start.

Pange tähele, et tegumiriba ikoonid muutuvad, jättes teile ainult nupu Tagasi, otsinguikooni ja virtuaalsete töölaudade nupu.

Kui soovite, et teie rakenduse ikoonid kuvatakse tegumiribal tahvelarvuti režiimis, saate neid kuvada või peita seadetes „Tahvelarvuti režiim”.

Täisekraanirežiim Windows 10-s on palju vähem tüütu kui Windows 8-s, sest nüüd saate rakendustele, kaustadele ja sätetele juurde pääseda vaid hiire lihtsa klõpsuga.

Installitud rakenduste nägemiseks ja käivitamiseks võite klõpsata ka vasakus alanurgas oleval nupul Kõik rakendused.

Pidage meeles, et tahvelarvutirežiimis pole töölaud saadaval, kuigi pääsete endiselt töölaua kausta juurde File Exploreri kaudu. Vastasel juhul saate oma arvutit ja kõiki selle rakendusi kasutada tavapäraselt.

Tahvelarvuti režiimi eeliseks on ilmselgelt see, et puutetundlikele ekraanidele on palju sobivam kõigi suurte sihtmärkide tõttu, mis see meie paksudele sõrmedele pakub. Enamiku inimeste üks suur hoiatus võib siiski olla asjaolu, et tegelete esmase liidesena avaekraaniga, kuigi see säilitab piisavalt töölaualemente, mis loodetavasti ei ole enamiku kasutajate jaoks liiga segane.

Kui teil on küsimusi või kommentaare, mida soovite meiega Windows 10 kohta jagada, jätke oma tagasiside meie arutelufoorumisse.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found