Android 7.0 „Nougat“ parimad uued funktsioonid

Android 7.0 Nougat on lõpuks kohal ja Nexuse kasutajad hakkavad värskendusi saama väga kiiresti. Siin on Androidi uusima versiooni kõige lahedamad funktsioonid.

Praegu peaks värskendus levima Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P ja Nexus 9 ning Nexus Player, Pixel C ja General Mobile 4G. Oleme eelvaadet kasutanud alates selle esmakordsest ilmumisest ja peagi arutame, kuidas selle mõnda parimat funktsiooni üksikasjalikumalt kasutada, kuid praegu on siin ülevaade Android 7.0 parimatest asjadest.

Jagatud ekraanirežiim

Suurim uus funktsioon on kahtlemata jagatud ekraaniga multitegumtöötlus, mis võimaldab kasutada korraga kahte rakendust kõrvuti. See on juba paljudes seadmetes olemas (Samsungi telefonid tulevad meelde), kuid lõpuks jõuab see kõigile Androidi telefonidele, millel on Nougat. Lihtsalt sisestage hiljutiste rakenduste vaade, puudutage ja hoidke rakendust ning lohistage see ekraani üla- või alaossa (või vastavalt seadme orientatsioonile vasakule ja paremale küljele). Näib, et arendajad peavad selle võimaluse oma rakendustesse lisama, kuid N-i lõplik versioon ei pruugi seda kõigis rakendustes lubada.

Nougat sisaldab ka režiimi "pilt pildis", nii et saate telefoni kasutades videot vaadata väikeses aknas. Google'i dokumentatsioon märgib, et see on mõeldud Android TV-le, kuid ei mainita telefone ja tahvelarvuteid. (Tooge see funktsioon telefonides YouTube'i rakendusse, Google!)

Võimsamad teatised

Märguandevari näeb Nougatis veidi erinev välja, kuid sellel on ka mõned uued funktsioonid. Arendajad saavad nüüd oma rakendustesse lisada otsese vastuse funktsiooni, nii et saate sõnumile vastata rakendust ennast avamata - umbes nagu Google'i enda rakendused seda juba saavad teha.

Huvitavamad on siiski „komplekteeritud teated”. See võimaldab Androidil rühmitada sama rakenduse märguanded kokku, seejärel laiendada neid üksikutele märguannetele, nii et näete rohkem üksikasju teid huvitavate kohta. Näeme, et see on eriti kasulik vestlus- ja sõnumirakenduste jaoks, mis saavad korraga palju märguandeid, enne kui saate võimaluse neid lugeda ja vaadata, mis on olulised. Lisaks muudab see selle otsevastamise funktsiooni veelgi toredamaks, kuna saate märguanded jagada ja neile ükshaaval märguandealalt vastata.

Parem tühjendus pikema aku tööea jaoks

SEOTUD:Kuidas Androidi "Doze" parandab teie aku kasutusaega ja kuidas seda muuta

Doze oli vaieldamatult üks Marshmallow huvitavamaid funktsioone, mis pani telefoni pärast mitteaktiivset perioodi aku kestvuse säästmiseks sügavamasse unne. Ainus probleem: teie telefon ainult tukastaks, kui lasete sellel teatud aja jooksul liikumatult ja puutumatult istuda. Kuid enamik meist kõnnib ringi oma telefonid taskus, mitte ei istu terve päeva laual, mis tähendab, et see ei lösuta kuigi tihti. Selle funktsiooni täiustamiseks oli võimalusi, kuid nad ei teinud seda, mida me kõik tegelikult tahtsime.

Nougat teeb: see läheb „kergema” režiimi režiimi alati, kui ekraan on välja lülitatud, ja seejärel tavalisse sügavasse doze, kui telefon on mõnda aega seisma jäänud. Teades, kui hästi Doze Marshmallow'l töötab, oleme väga põnevil Nougati tosinat reaalsetes olukordades proovima.

Lihtsam ja kohandatavam kiirseadete menüü

SEOTUD:Kuidas Androidi kiirseadete rippmenüüd kohandada ja ümber korraldada

Androidi rippmenüü Kiirseaded on uskumatult mugav, võimaldades teil vahetada WiFi-d, lülitada sisse Mitte segada või kasutada telefoni ühe puudutusega taskulampina. Paraku on menüü ise enamikul telefonidel kaks lohistamist.

Nougatis avab üks lohistamine teatamissahtli, nagu tavaliselt, kuid teie esimesed viis kiirseadet on ülaservas, ilma et peaksite teist korda alla lohistama. See on väga mugav. Võite tavalise sahtli kuvamiseks teist korda lohistada. Kuid Nougatis saate redigeerida, milliseid kiirseadeid sahtlis kuvatakse - eemaldage need, mida te ei soovi, või korraldage need vastavalt oma maitsele. See oli Marshmallow's salajase menüü abil võimalik, kuid tundub, et see võib Nougatis vaikimisi olla.

Uued salafunktsioonid süsteemi kasutajaliidese tuuneris

 

Kohandatavad kiirseaded lõpetasid salajase menüü nimega “System UI Tuner” ja sellel salamenüül on Nougatis mõned uued valikud. See hõlmab kohandatavamat režiimi Mitte segada, ikoonide eemaldamist olekuribalt ja värvi kalibreerimist ekraani jaoks - pluss üles pühkimist, mis muudab Nougati uude jagatud ekraanirežiimi sisenemise veelgi lihtsamaks.

Andmemahu säästja, kõnede blokeerimine ja palju muud

Need on mõned bänneri funktsioonid praegu, samuti mõned asjad, mille leidsime pärast eelvaate jaoks mängimist enda jaoks. Seal on siiski palju muud - nagu andmesäästurežiim, mis sarnaneb Androidi praeguse akusäästja režiimiga, mis on loodud andmete salvestamiseks, kui jõuate liiga lähedale oma andmemahule. Seal on ka uus numbrite blokeerimise funktsioon, mis laieneb mitmesse rakendusse - nii et kui blokeerite numbri dialoogis, blokeerib see selle numbri ka Hangoutsis. Google'i dokumentatsioon mainib ka kõnede sõelumist, kiiremat käivitamisaega ja mitmeid muid kapoti all olevaid parandusi.

Ja nagu ikka, sisaldab Androidi uusim versioon palju väikeseid kasutajaliidese muudatusi kogu operatsioonisüsteemis, alates uuest teatise välimusest kuni rohkem emotikonideni kuni üksikasjalikuma seadete ekraanini, kusjuures kogu peamenüüsse on lisatud kasulikku teavet (näidatud ülal).

Kirjutame kõigi nende funktsioonide ja muu kohta juhendid nüüd, kui Nougat on ametlikult kohal, nii et püsige lainel. Praegu pidage seda tulevase kiusatuseks. Kui teil on Nexuse seade, peaks seda varsti värskendama, kuid hoidke silma peal ametlikul pildilehel, kui soovite seda ise käsitsi värskendada.