Kuidas muuta vaikekõvaketast dokumentide ja rakenduste salvestamiseks Windows 10-s

Alati, kui salvestate Windows 10-s uue faili, on aken Salvesta nimeks vaikimisi teie kasutaja kaustadest - Dokumendid, Muusika, Pildid ja nii edasi - sobiv failitüübile. Kui te siiski ei soovi faile C: draivi salvestada, laseb Windows teil need kaustad teisele kõvakettale luua, et need vaikimisi salvestamise asukohana toimiksid.

Vaikimisi salvestamiskoha muutmine loob uue draiveri uue kaustastruktuuri Users ja salvestab sinna vaikimisi kõik uued failid. See ei teisalda olemasolevaid faile. Seega, kui proovite tõesti ruumi kokku hoida, salvestades failid teisele kettale (näiteks kui teie SSD on väikesel küljel), on parem muuta sisseehitatud kaustade tegelikku asukohta. Kui teete seda, teisaldab Windows need kaustad ja kõik olemasolevad dokumendid. Rakendused kasutavad ka uut asukohta, kuna need on loodud nende sisseehitatud kaustade kasutamiseks. Tõenäoliselt soovib enamik inimesi seda meetodit hoopis kasutada.

SEOTUD:Kuidas teisaldada oma dokumente, muusikat ja muid kaustu Windowsis

Niisiis, miks te vaevuksite vaikimisi salvestamise draivi muutmist selle asemel, et lihtsalt kaustu täielikult teisaldada? Võib-olla olete lihtsalt huvitatud asjade hõlpsamast salvestamisest teisele kettale ja te ei soovi hakata ametlikke kaustu teisaldama. Veel üks huvitav asi, mida saate teha, on vaikimisi salvestuskohaks määrata eemaldatav draiv. Kui see draiv on ühendatud, pakub Windows uute failide salvestamist eemaldatavale draivile. Kui see pole vooluvõrku ühendatud, salvestab Windows algsesse asukohta. Kui teile meeldib isiklikud dokumendid salvestada välkmäluseadmele või välisele kõvakettale, et saaksite neid kaasas kanda, võib vaikimisi salvestuskohtade muutmine olla kasulik.

Vaikekõvaketta muutmiseks klõpsake nuppu Start ja valige Seaded (või vajutage Windows + I).

Klõpsake aknas Seaded nuppu Süsteem.

Valige aknas Süsteem vasakul asuv vahekaart Salvestusruum ja kerige seejärel paremal asuvale jaotisele „Salvesta asukohad”. Rippmenüüde abil saate muuta igat tüüpi failide (dokumendid, muusika, pildid ja videod) salvestusruume. Kui valite salvestuskohaks eemaldatava draivi ja eemaldate selle draivi arvutist, salvestab Windows vaikimisi failid teie C-draivi algsesse asukohta, kuni eemaldatava draivi uuesti kinnitate.

Pange tähele, et selles aknas saate muuta uute rakenduste salvestamise asukohta. See säte kehtib uute universaalsete rakenduste kohta, mille laadite alla Microsoft Store'ist. See ei teisalda juba installitud rakendusi, kuigi võite need pärast muudatuste tegemist desinstallida ja seejärel uuesti installida, et need uude asukohta salvestada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found