Kuidas kasutada Microsoft Wordi pause dokumentide paremaks vormindamiseks

Kas olete kunagi vaeva näinud, et saaksite igas jaotises pika dokumendi vormingu välja näha? Uurime Wordi tööriista Pausid ja uurime, kuidas saate pause kasutada, et oma dokumente paremini vormindada.

Word sisaldab nii palju funktsioone, millest on lihtne mööda vaadata, mis võib olla täpselt see, mida me otsime. Enamik meist on Wordis kasutanud lehemurdmisi, kuid Word sisaldab ka mitmeid muid pause, et aidata dokumente vormindada. Vaatame iga pausi ja vaatame, kuidas saate neid oma dokumentides kasutada.

Kus peituvad kõik pausid?

Kui kasutate Office 2007 või 2010, saate lehe katkestuse lisada Sisesta vaheleht. Kõik muud vaheajad on loetletud jaotises Lehe kujunduse vaheleht. Klõpsake nuppu Pausid nuppu ja näete kõiki 7 lehe ja jaotise pausi, mida saate Wordis kasutada.

Ok, nüüd olete valmis lisama oma dokumendile pause. Igaüks saab teha järgmist.

Leheküljevahe

Page Break on see, mida enamik meist on kasutanud, ja saate selle lisada lehest Sisesta sakk või Lehe kujunduse vaheleht. Nagu te tõenäoliselt juba oma kogemustest teate, alustavad lehepausid teid alles järgmisel lehel; kõik vormingud jäävad algsest lehest uuele samaks. Kasutage seda, kui soovite lihtsalt uuel lehel kirjutama hakata, kuid soovite, et vormindus jääks samaks.

Veergude vaheaeg

Kas olete kunagi kirjutanud mitme veeruga dokumenti ja soovite, et veeru viimane rida läheks järgmisele reale? Sa võid lihtsalt vajutada Sisenema veel paar korda, kuid siis segatakse teie vormindamine, kui teksti muudate. Parem viis on veergude vaheaja sisestamine. See viib teid järgmisesse veergu, jättes teie eelmise teksti esimesse veergu. Kui lähete tagasi ja lisate esimesse veergu rohkem teksti, jätkub see lihtsalt samas veerus allapoole, kui te ei lisa selle ülevoolamiseks piisavalt.

Teksti pakkimine

Kas soovite, et pildi ümber oleks pealdiste tekst? Valige pildi kõrval olev tekst ja valige Teksti pakkimine. See võimaldab teil seda teksti koos järjepideva vormindusega hoida ja kogu ülejäänud dokumendi liigub selle jaotise ümber.

Järgmine leht, jaotiste katkemine ja paaris / paaritu lehepaus

Kõige olulisem murd on meie arvates Järgmine leht murda. Erinevalt standardist Leheküljevahe, see valik viib teid järgmisele lehele ja annab teile uues jaotises täiesti eraldi vormingu. Paaris- ja paaritu lehe pausid võimaldavad teil lisada jaotise pausi ja liikuda vastavalt järgmisele paaris- või paaritu lehele, nii et saate oma dokumendid hõlpsalt vormistada raamatu vasakule ja paremale lehele. Vaheldumisi Pidev break teeb sama asja ilma teid uuele lehele panemata.

Kas soovite üle minna kahelt veerutekstilt ühele veerule või soovite uue fondiskeemi rakendada ainult kaanelehele? See on vaheaeg, mida soovite. Nüüd saate vormindada täieliku dokumendi koos kaane, sisu ja viidetega, millel kõigil on oma ainulaadne vormindus, kuid mis on salvestatud samasse dokumenti.

Jalajaotistega jaotusvahemike kasutamine

Jaluste õige vormindamine nõuab natuke rohkem tööd. Vaikimisi on teie dokumendi jalustes sama sisu isegi jaotiste katkemisega lehtedel. Selle muutmiseks topeltklõpsake oma dokumendi uues jaotises päist või jalust ja klõpsake nuppu Link eelmisele linkimise väljalülitamiseks. Nüüd on teie jalused ja päised teie dokumendisektsioonide vahel täiesti unikaalsed.

Võite ka valida, kas jätta alles oma esimene leht või paaritu ja paaris leht, millel on erinevad jalused ja päised. Selleks märkige vastav ruut sisse Valikud jaluses ja päises Kujundus vaheleht.

Nüüd saate kasutada kõiki erinevaid dokumendivaheaegu, et oma dokumendid vormindada just nii nagu vaja. Microsoft mainib sageli, et 90% selle kasutajatest kasutab ainult 10% Office'i funktsioonidest. Loodetavasti aitab see teil kasutada veidi rohkem Office'i funktsioone, et hõlbustada dokumentide vormindamist.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found