Kuidas juhtida Windowsi töölauda Xboxi või Steam-kontrolleri abil

Kui teie arvuti on seadistatud elutoa mängutarkvara ja meediakeskuseks, siis miks peaksite kõigeks hiirt kasutama, kui saaksite lihtsalt kasutada oma mängupulti?

Vaikimisi töötavad Xboxi kontrollerid paljude arvutimängudega hästi, kuid see ei võimalda teil töölaual navigeerida ja Netflixist midagi mängida. Kuid mõne kolmanda osapoole tarkvara abil saate hiire ja klaviatuurina kasutada Xbox 360 või Xbox One kontrollerit. Kui teil on üks Valve Steami kontrolleritest, töötab see teie töölaual hiire ja klaviatuurina, ilma et oleks vaja täiendavaid muudatusi.

Xboxi kontrollerid vajavad täiendavat tarkvara

SEOTUD:Kuidas teleris arvutimänge mängida

Microsoft ei hõlma Xboxi kontrollerite jaoks seda funktsiooni vaikimisi, nii et vajate tarkvaraprogrammi, mis suudaks Xboxi kontrolleri kasutada hiire ja klaviatuurina. Õnneks on mitmeid võimalusi. Gopher360 on tasuta ja avatud lähtekoodiga ning see töötab ilma täiendava konfiguratsioonita. Teised siinsed rakendused vajavad seadistamist.

Lihtsalt laadige alla ja käivitage Gopher360. See on kerge rakendus, mis selle käivitamisel lihtsalt töötab. Kasutage hiirekursori liigutamiseks vasakpoolset pulka, vasakklõpsamiseks vajutage nuppu „A” ja paremklõpsamiseks vajutage nuppu „X”. Gopher360 veebisait sätestab võtmekonfiguratsiooni üksikasjalikumalt.

Kui soovite sellega kasutada Windowsi ekraaniklaviatuuri, peate paremklõpsake rakendusel Gopher360 ja valige käsk „Käivita administraatorina”. Seejärel saate sisestamiseks kasutada Windowsi ekraaniklaviatuuri. Et see töötaks alati administraatorina, saate paremklõpsata failil Gopher.exe, valida „Properties”, valida vahekaardi „Compatability” ja aktiveerida suvandi „Run this program as administrator”.

Ekraaniklaviatuuri käivitamiseks Windows 10-s saate paremklõpsata tegumiribal ja valida käsu „Kuva puutetundlik klaviatuurinupp”. Seejärel näete oma süsteemses salves klaviatuuriikooni. Klõpsake seda kontrolleri abil ja saate ekraanil kuvatava klaviatuuri, mida saate kirjutamiseks kasutada. See pole ideaalne suurte koguste kirjutamiseks, kuid võib olla kasulik, kui soovite Netflixist midagi kiiresti otsida.

Gopher360 töötab ainult siis, kui see töötab ja on taustal avatud. Selle toimimise tagamiseks võite Gopher.exe-faili paigutada oma arvuti Startup-kausta. Windows töötab sisselogimisel automaatselt.

Gopher360 pole teie ainus valik, kuid see on meie lemmik. Kui soovite proovida midagi muud, on nii JoyToKey kui ka Xpadder aga täiustatud mängukontrolleri seadistustööriistad ja neid saab kasutada nii, et kontroller toimiks hiire ja klaviatuurina. Kuid need nõuavad konfiguratsioone ja profiile, nii et need pole nii plug-and-play-vormingus. JoyToKey on ka ühisvara, seega pole see täiesti tasuta.

Kui soovite veidi raha kulutada, võiksite proovida Controller Companioni, mis on Steamis hästi läbi vaadatud ja maksab 2,99 dollarit. Mõeldud kasutamiseks koos Xbox 360 ja Xbox One kontrolleritega paneb see teie kontrolleri töölaual hiirena tööle. Huvitavam on see, et see sisaldab kohandatud ekraaniklaviatuuri, mida mõned inimesed võivad leida Windowsi omakeelsest ekraaniklaviatuurist tõhusamaks.

Aurukontrollerid lihtsalt töötavad

Kui teil on üks Valve Steami kontrolleritest, toimib see loomulikult hiire ja klaviatuurina. Niikaua kui see on arvutiga ühendatud, saate seda lihtsalt Windowsi töölaual kasutada.

Kontrolleri parem puuteplaat liigutab kursorit - saate isegi sõrmega üle puuteplaadi libistada ja kursor jätkab liikumist. Parema õlanupuga tehakse vasakklõps ja vasaku õlanupuga paremklõps. See kõlab vastupidiselt sellele, mis see peaks olema, kuid parem õlanupp on kõige mugavamas kohas, nii et see on mõistlik.

SEOTUD:Xboxi, PlayStationi ja muude kontrollerinuppude muutmine Steamis

Muud nupud teevad ka mugavaid toiminguid. Näiteks töötab vasak puuteplaat kerimisrattana, juhtnupp aga üles, alla, vasakule ja paremale suunatud nooleklahvidena.

Kõiki neid juhtnuppe saate tegelikult ise reguleerida. Selleks avage Steami režiimi liides Big Picture, valige ekraani paremas ülanurgas hammasratas „Seaded“, kontrolleri alt valige „Konfiguratsioonid“ ja valige „Töölaua konfiguratsioon“. Siit saate oma seadeid muuta, nagu muudaksite Steam-kontrolleri profiile kõigi mängudega töötamiseks.

Kahjuks pole Steami ekraaniklaviatuuri võimalik kuidagi avada, kuna see on osa Steami ülekattest. Kuid saate kasutada Windowsi ekraaniklaviatuuri, täpselt nagu Xboxi kontrolleriga.

Raskeks personaalarvutite jaoks pole klaviatuuri ja hiire jaoks tegelikult alamhoonet, kuid juhtnupu funktsioon hiire ja klaviatuurina sobib suurepäraselt mõne Netflixi või muu video taasesitamiseks ja veebis sirvimiseks teie elutoas. See on häbiväärne tugi Microsofti enda Xboxi kontrollerite kasutamisele Windowsi töölaual, mis pole lihtsalt Windowsi sisseehitatud, kuid õige tarkvara abil saate kiiresti töötada.

Pildikrediit: Yixiao Wen Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found