Windows 10 nõuab nüüd 12-16 GB täiendavat salvestusruumi

Microsoft on tõstnud Windows 10 minimaalse salvestusnõude 32 GB-ni. Varem oli see kas 16 GB või 20 GB. See muudatus mõjutab Windows 10 eelseisvat 2019. aasta maikuu värskendust, mida nimetatakse ka versiooniks 1903 või 19H1.

Need üksikasjad pärinevad Microsofti riistvara miinimumnõuete veebisaidilt. Esimesena märkas neid Pureinfotech ja meie tähelepanu juhtis Thurrott.

Enne seda värskendust vajasid Windowsi 32-bitised versioonid teie seadmes vähemalt 16 GB salvestusruumi, Windowsi 64-bitised versioonid aga 20 GB. Nüüd vajavad mõlemad 32 GB.

Uuenda: Kuu aega hiljem selgitati Microsofti uues artiklis, et see nõue kehtib ainult uute arvutite väljaandvate tootjate kohta. See ei kehti olemasolevate Windows 10 seadmete kohta.

Miks Microsoft selle muudatuse tegi, on ebaselge. 2019. aasta mai värskendus jätab värskenduste jaoks nüüd umbes 7 GB teie arvuti salvestusruumist, nii et see võib lihtsalt üldiselt rohkem ruumi võtta.

Olgem siiski ausad: tahtsite Windows 10 jaoks alati rohkem kui 16 GB ruumi. Microsoft soovis, et Windows 10, nagu ka enne seda Windows 8, töötaks tahvelarvutites ja kergekaalulistes sülearvutites, kus on vähe salvestusruumi. Nendel kergekaalulistel seadmetel oli sageli tihendatud operatsioonisüsteem ja neil oli probleeme Windows 10-le üleminekuga.

Kuigi see tundub olevat suur muutus, pole see tegelikult nii. Oleksite pidanud vältima selle vähese salvestusruumiga seadmeid, kuna need poleks Windows 10 korral hästi toiminud. Nüüd muudab Microsoft selle ametlikuks. Microsofti arvutipartnerid ei saa enam proovida vähem kui 32 GB sisseehitatud salvestusruumiga sülearvuteid ja tahvelarvuteid müüa. See on ostjatele hea uudis.

Kui teil on olemasolev arvuti, mille Windows 10 töötab vähem kui 32 GB salvestusruumi, pole me kindel, mis teie seadmega juhtub. See ei pruugi kunagi saada 2019. aasta mai värskendust (versioon 1903.). See on Microsofti enda teha.

SEOTUD:Kõik uus Windows 10 mai 2019 värskenduses, saadaval kohe