Kuidas katkise ikooni vahemälu taastada Windows 10-s

Ikoonid, mida Windows teie dokumentide ja programmide jaoks kasutab, salvestatakse ikoonide vahemällu, nii et neid saab iga kord aeglaselt laadida, selle asemel saab neid kiiresti kuvada. Kui teil on kunagi arvutis olevate ikoonidega probleeme, võib abi olla ikoonide vahemälu taastamisest.

Mõnikord vananeb ikoonide vahemälu, mis põhjustab ikoonide valesti kuvamist või isegi kadumist. Näiteks võib-olla täiendasite mõnda rakendust ja uue versiooniga oli kaasas uus ikoon, kuid töölaual näete endiselt vana ikooni. Mõnikord võib tühi või kahjustatud ikoon ilmuda siis, kui enne oli kuvatud täiesti hea ikoon. Kui see juhtub, peate ikooni vahemälu lähtestama ja laskma neil selle automaatselt uuesti luua. Selles artiklis näitame, kuidas ikoonide vahemälu Windows 10-s taastada. See juhend kehtib ka Windows 8 ja 7 kohta, kuid protsess töötab veidi erinevalt.

Kuidas ikoonivahemälu Windowsis töötab?

Ikoonid on Windowsi kõikjal: juhtpaneel, programmid ja funktsioonid, failihaldur jne. Kõigi võimalike ikoonipiltide otsimine kõvakettalt ja nende dünaamiline renderdamine võib tarbida palju süsteemiressursse. Seetõttu salvestab Windows ikoonid, mis on juba tema mällu laaditud. Kui sulgete või taaskäivitate, kirjutab see selle vahemälu kõvakettale peidetud faili, nii et see ei pea kõiki neid ikoone hiljem uuesti laadima.

Andmebaasifail kasvab, kui sellele lisatakse rohkem teavet. Selle MSDNi teabebaasi dokumendi kohaselt kontrollib Windows, kui kuvatakse ikoon, vahemälu ja kuvab vahemäluikooni, kui vaste leitakse. Kui seda ei leita, kontrollib see käivitatavat faili ja skannib rakenduste kataloogi.

Vahemälumehhanisme, nagu näiteks andmebaasi IconCache, on juba arutanud mitu süsteemispetsialisti ning põhjalikult Mark E. Russinovich ja David A. Solomon oma Windowsi Interneti-raamatus, kui soovite rohkem teada saada, kuid põhitõed on kõik, mida peate selle protsessi jaoks mõistma.

Kuhu ikooni vahemälu on salvestatud

Windows Vista ja Windows 7 ikoonide vahemälufail asub:

C: \ Users \ AppData \ Local \ IconCache.db

(Asenda teie Windowsi konto tegeliku sisselogimisnimega.)

See fail on Windows 8-s ja 10-s endiselt olemas, kuid Windows ei kasuta neid ikoonide vahemälu salvestamiseks. Windows 8 ja Windows 10 ikoonide vahemälufail asub:

 C: \ Users \ AppData \ Local \ Microsoft \ Windows \ Explorer

(Asenda teie Windowsi konto tegeliku sisselogimisnimega.) Selles kaustas leiate hulga ikoonide vahemälufaile:

Ikoonide vahemälu taastamiseks peate kustutama kõik selles kaustas kuvatud ikoonivahemiku failid. See pole siiski nii lihtne, kui klõpsate neil ja vajutate Kustuta, kuid Explorer kasutab neid faile endiselt, nii et te ei saa neid lihtsalt tavapäraselt kustutada.

Kuidas taastada ikooni vahemälu

Enne jätkamist sulgege ja salvestage kõik, millega töötate. Avage File Explorer ja minge järgmisesse kausta:

C: \ Users \ AppData \ Local \ Microsoft \ Windows \ Explorer

(Asenda teie Windowsi konto tegeliku sisselogimisnimega.)

Vajutage ja hoidke all klahvi “Shift” ning paremklõpsake kaustas Explorer. Valige „Ava siin käsk aken“.

Sellel teel avaneb käsuviiba aken:

Veendumaks, et käsuviip on õiges kaustas, tippige rež käsk. Peaksite nägema ikooni- ja pöidlafailifaile, millest me varem rääkisime.

Paremklõpsake Windowsi tegumiribal ja valige otseteemenüüst „Task Manager”.

Paremklõpsake loendis valikut „Windows Explorer” ja valige otsemenüüst käsk „Lõpeta ülesanne”. Explorer ja töölaud kaovad. Väljuge tegumihaldurist ja veenduge, et peale käsuviibade akna ei tööta ühtegi teist rakendust.

Tippige käsuviiba aknas järgmine käsk:

del iconcache *

Vajutage sisestusklahvi. Tärn pärast ikoonivahemik on vajalik veendumaks, et kõik ikoonivahemikuga algavate nimedega failid lisatakse kustutustoimingusse. See peaks kustutama kõik ikoonide vahemälufailid.

Käivita dir käsk ülejäänud failide loendi kontrollimiseks. Kui üks või mitu ikoonivahemiku faili on endiselt loetletud, tähendab see, et mõned rakendused töötavad endiselt taustal. Sulgege need ja korrake vajadusel protseduuri uuesti.

Nüüd vajutage samaaegselt klahve Ctrl + Alt + Del ja valige „Logi välja”. Logige uuesti sisse ja kõik aegunud või puuduvad ikoonid tuleks loodetavasti parandada või uuesti luua.

Pidage meeles, et ikoonide vahemälu taastamine ei aita pisipiltidega seotud probleemide lahendamiseks (selleks peate selle protsessi läbima), konkreetse faililaiendi jaoks vale ikooni või puuduva otsetee ikooni korral. Kuid kui teil on muid ikooniprobleeme, siis loodetavasti ikoonide vahemälu uuesti ülesehitamine parandab need.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found