Kuidas pääseda oma Ubuntu Bashi failidele Windowsis (ja teie Windowsi süsteemidraivile Bashis)

Poest installitud Linuxi keskkonnad (nt Ubuntu ja openSUSE) hoiavad nende failid peidetud kaustas. Sellesse kausta pääsete juurde failide varundamiseks ja vaatamiseks. Oma Windowsi failidele pääsete juurde ka Bashi kestast.

Uuenda: Alates Windows 10 mai 2019 värskendusest on nüüd ametlik ja turvaline viis oma Linuxi failidele Windowsi rakenduste kaudu juurde pääseda.

Ärge muutke Linuxi faile Windowsi tööriistade abil

Microsoft hoiatab tungivalt Windowsi tarkvaraga Linuxi failide lisamise või muutmise eest. See võib põhjustada metaandmete probleeme või failide rikkumist ja võib sundida teid selle parandamiseks Linuxi distributsiooni desinstallima ja uuesti installima. Kuid saate siiski oma Linuxi faile Windowsi tarkvara abil vaadata ja varundada ning see ei tekita probleeme.

Teisisõnu, käsitlege Linuxi kausta nii, nagu oleks see Windowsi sees ainult kirjutuskaitstud. Ärge kasutage nende muutmiseks ühtegi Windowsi tööriista, sealhulgas graafilisi rakendusi ega käsurea tööriistu. Samuti ärge looge nendes kaustades uusi faile Windowsi tööriistade abil.

Kui soovite siiski töötada failiga nii Linuxi kui ka Windowsi keskkonnast, peaksite selle looma oma Windowsi failisüsteemis. Näiteks kui teil on Windowsi kaust aadressil C: \ project, võite sellele Linuxi keskkonnas juurde pääseda ka aadressil / mnt / c / project. Kuna see on salvestatud Windowsi failisüsteemi ja sellele pääseb juurde / mnt / c, on faili ohutu muuta kas Windowsi või Linuxi tööriistadega.

Kus Windows hoiab Linuxi faile

Teie Linuxi failisüsteem on mingil põhjusel peidetud varjatud kausta, kuna Microsoft ei taha, et te seda segaksite. Kuid kui teil on vaja mõnda faili vaadata või varundada, leiate need peidetud kausta. Sellele juurdepääsu saamiseks avage File Explorer ja ühendage aadressiribale järgmine aadress:

% userprofile% \ AppData \ Local \ Packages

(See viib teid C: \ Users \ NAME \ AppData \ Local \ Packages . Võite ka peidetud kaustu kuvada File Exploreris ja navigeerida siin käsitsi, kui soovite.

Topeltklõpsake selles kaustas Linuxi jaotuse kausta, mille faile soovite vaadata:

  • Ubuntu: CanonicalGroupLimited.UbuntuonWindows_79rhkp1fndgsc
  • openSUSE hüpe 42: 46932SUSE.openSUSELeap42.2_022rs5jcyhyac
  • SUSE Linux Enterprise Server 12: 46932SUSE.SUSELinuxEnterpriseServer12SP2_022rs5jcyhyac

Nende kaustade nimed võivad tulevikus veidi muutuda. Lihtsalt otsige kausta, mille nimi on Linuxi levitamine.

Topeltklõpsake Linuxi distributsiooni kaustas kaustal „LocalState” ja seejärel topeltklõpsake kaustal „rootfs”, et näha selle faile.

Teisisõnu, failid on salvestatud aadressil:

C: \ Users \ NAME \ AppData \ Local \ Packages \ DISTRO_FOLDER \ LocalState \ rootfs

Märge: Windows 10 vanemates versioonides hoiti neid faile jaotises C: \ Users \ Name \ AppData \ Local \ lxss. See muutus alates Fall Creators Update'ist.

Kodukataloogi salvestatud failide vaatamiseks topeltklõpsake kaustal „home“ ja seejärel topeltklõpsake oma UNIX-i kasutajanime.

Pidage meeles, et ärge muutke ühtegi neist failidest ega lisage faile nendesse kaustadesse File Exploreris!

Kus teie Windowsi süsteemidraiv Linuxis ilmub

Windowsi alamsüsteem Linuxile muudab teie Windowsi kogu süsteemidraivi kättesaadavaks, et saaksite mõlemas keskkonnas töötada samade failidega. Kuid Bashi keskkond ei pane teid lihtsalt oma C: \ draivi. Selle asemel paigutab see teie Linuxi keskkonna failisüsteemi oma UNIX-konto kodukataloogi.

Teie Windowsi süsteemidraiv ja muud ühendatud draivid on avatud sealses kataloogis / mnt /, kus muud draivid tehakse tavapäraselt kättesaadavaks Linuxi kataloogistruktuuris. Täpsemalt leiate draivi C: Bashi keskkonnast järgmises asukohas:

/ mnt / c

Sellesse kataloogi liikumiseks nupuga cd käsk, lihtsalt tippige:

cd / mnt / c

Kui teil on D: draiv, leiate selle aadressilt / mnt / d jne.

Näiteks failis C: \ Users \ Chris \ Downloads \ File.txt salvestatud faili avamiseks kasutage Bashi keskkonnas teed /mnt/c/Users/Chris/Downloads/File.txt. Ja jah, see on tõstutundlik, nii et vajate allalaaditavaid faile, mitte allalaaditavaid faile.

SEOTUD:Kuidas paigaldada eemaldatavaid draive ja võrgukohti Linuxi Windowsi alamsüsteemi

Linuxi keskkonnas saab rohkematele failidele juurde pääseda ka väliseid draive ja võrgukohti.

Pange tähele, et Windowsi süsteemifailidele juurdepääsemisel on teie Bashi shellikeskkonnas õigused, millega see käivitati. Kui käivitasite selle otsetee kaudu tavaliselt, on sellel samad failile juurdepääsuõigused nagu teie Windowsi kasutajakontol.

Näiteks kui soovite juurde pääseda süsteemikaustale, millele teie kasutajakontol pole juurdepääsuõigust, peate paremklõpsama kiirklahvi Bash ja valima „Käivita administraatorina“, et käivitada Windowsi administraatoriõigustega Bashi kest .

See töötab täpselt nagu käsuviip, mis tuleb käivitada administraatorina, kui vajate kirjutamisõigust ainult administraatori failidele või kirjutusõigust süsteemifailidele. Sa ei saa lihtsalt kasutada sudo Bashi keskkonnas.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found