Kas peaksite Windowsis kasutama tasakaalustatud, energiasäästurežiimi või suure jõudlusega energiaplaani?

Windows määrab kõigile arvutitele vaikimisi tasakaalus toiteplaani. Kuid on olemas ka energiasäästja ja suure jõudlusega plaanid. Võimalik, et teie arvutitootja on isegi oma energiaplaanid loonud. Mis neil kõigil vahet on ja kas peaksite viitsimist vahetama?

Kuidas vaadata ja vahetada toiteplaane

Kõigepealt vaatame, mis teil on. Toiteplaanide nägemiseks Windows 10-s paremklõpsake süsteemses salves akuikooni ja valige „Toitesuvandid“.

Sellele ekraanile pääseb juurde ka juhtpaneelilt. Klõpsake kategooriat „Riistvara ja heli” ning valige seejärel „Toitesuvandid”.

Siit saate valida eelistatud toiteplaani. Vaikimisi on tasakaalus ja energiasäästja ning allservas pealkirja „Kuva täiendavad plaanid” all on peidetud „Kõrge jõudlus”. Võimalik, et teie arvutitootja on lisanud ka oma toiteplaanid ja kui soovite, saate luua oma kohandatud plaanid.

Mis vahe on?

Kõik need toiteplaanid on tegelikult vaid erinevad seadete rühmad. Selle asemel, et seaded ükshaaval kohandada, on need plaanid loodud selleks, et pakkuda lihtsat viisi tavaliste seadete rühmade vahel vahetamiseks. Näiteks:

  • Tasakaalustatud: Tasakaalustatud suurendab teie protsessori kiirust automaatselt, kui teie arvuti seda vajab, ja vähendab seda, kui see pole vajalik. See on vaikeseade ja see peaks enamuse ajast korras olema.
  • Energia säästja: Energiasäästja üritab energiat säästa, vähendades muude sarnaste seadete hulgas protsessori kiirust kogu aeg ja vähendades ekraani heledust.
  • Suur jõudlus: Suure jõudlusega režiim ei vähenda teie protsessori kiirust, kui seda ei kasutata, töötades enamasti suurema kiirusega. See suurendab ka ekraani heledust. Muud komponendid, näiteks teie WiFi või kettaseade, ei pruugi samuti minna energiasäästurežiimidesse.

Kuid te ei pea tuginema kokkuvõtetele energiaplaanide toimimise kohta. Siin näete täpselt, mida nad teevad. Klõpsake aknas Toitevalikud suvandit „Muuda plaani sätteid“ plaani kõrval - näiteks tasakaalustatud plaan - ja valige seejärel „Muuda täpsemaid toiteseadeid“. Selle akna ülaosas olev rippmenüü võimaldab teil energiakavade vahel vahetada, nii et näete täpselt, millised seaded plaanide vahel erinevad.

Kuid kas peaksite häirima elektriplaanide muutmist?

SEOTUD:Kuidas suurendada Windowsi sülearvuti aku kasutusaega

Neid seadeid pole vaja tegelikult muuta. Tasakaalustatud on peaaegu kõigile inimestele peaaegu kõigile aegadele sobiv seade. Isegi kui soovite oma sülearvutist veel natuke aku välja pigistada, saate ekraani heledustaset alati käsitsi langetada. Niikaua kui te ei kasuta oma sülearvutis nõudlikku tarkvara, lähevad enamik moodsaid protsessoreid igal juhul väikese kiirusega energiasäästurežiimi. Ja kui kasutate nõudlikku tarkvara, suurendab Windows teie protsessori kiirust automaatselt. Seega, isegi kui plaanite mängida nõudlikku arvutimängu, võite energiaplaani jätta tasakaalu ja lihtsalt mängu käivitada. See kasutab teie protsessori täisvõimsust.

Kui teil on sülearvuti, kasutatakse igas plaanis aku erinevaid seadeid kui ka pistikupessa ühendamisel. Tasakaalustatud toiteplaan võib agressiivsemaid sätteid kasutada siis, kui arvuti on ühendatud pistikupesaga - näiteks töötab ventilaator CPU jahutamiseks täisgaasil. Kui soovite akutoitel kasutada kõige agressiivsemaid ja suure jõudlusega võimalusi, võib see veidi aidata suure jõudlusega režiimile lülitumisest. Kuid isegi seda ei saa tavaliselt märgata.

Operatsioonisüsteemides Windows 7 ja 8 avab hiire vasakklõps akuikoonil menüü, mis võimaldab teil valida režiimide „Tasakaalustatud” ja „Energiasäästja” vahel. Windows 10-s näitab akuikooni klõpsamine lihtsalt heleduse ja režiimi „Aku Saver“ lubamise võimalusi. „Akusäästja“ režiim on energiasäästuplaani hea asendaja, kuna see vähendab teie ekraani heledust - see on suur näpunäide, mis säästab isegi tänapäevastes arvutites palju energiat. See takistab ka Windows 10 poe rakenduste taustal töötamist, mis aitab ainult siis, kui kasutate traditsiooniliste töölauarakenduste asemel palju neid rakendusi.

Veelgi parem: akusäästja on automaatselt lubatud, kui saavutate vaikimisi 20% aku kasutusaega, ja saate seda künnist reguleerida. See tähendab, et akusäästja režiim võib vajadusel automaatselt sisse lülituda - te ei pea toitenuppe käsitsi vahetama.

Windows 10 matab toiteplaanid juhtpaneelile, kuna te ei peaks neid muutma. Tegelikult on tänapäevastel arvutitel, mis kasutavad „InstantGo“ - tehnoloogiat, mis võimaldab arvutitel magada nagu nutitelefon või tahvelarvuti, andmeid taustal alla laadida ja koheselt ärgata, on vaikimisi ainult tasakaalustatud plaan. „Energiasäästja” ja „Suure jõudlusega” plaani pole, ehkki saate kava sätteid muuta või oma plaani luua. Microsoft ei taha, et te muretseksite kaasaegse riistvaraga arvutite toiteplaanide pärast.

Plaanide muutmise asemel konfigureerige üks oma meeldimisele

SEOTUD:Windows 7 õppimine: toiteseadete haldamine

Ehkki pole põhjust muretseda energiaplaanide vahel käsitsi vahetamise pärast, on energiaplaanid siiski kasulikud. Toiteplaanidega on seotud sellised seaded nagu ekraani heledus, ekraani väljalülitamine ja arvuti uinumine.

Toiteplaani sätete kohandamiseks peate minema juhtpaneeli ekraanile Toitesuvandid ja klõpsama nuppu „Muuda plaani sätteid”. Seejärel saate kohandada erinevaid ekraani heleduse, ekraani ja unerežiimi seadeid oma maitse järgi. Pistikupesaga ühendamisel ja akutoitel on erinevad võimalused.

Täpsemad toitesätted, mida saate siin konfigureerida, on seotud ka toiteplaaniga. Siit leiate põhivalikud, näiteks mis juhtub siis, kui vajutate arvuti toitenuppu, ja muud täpsemad valikud, näiteks kas ärkamise taimerid saavad teie arvuti unes äratada. Samuti saate kontrollida, kui agressiivne on Windows kettaseadmete, USB-seadmete ja teie WiFi-riistvara peatamise suhtes. See muudab need komponendid palju vähem energiat tarbivaks, kui Windows neid aktiivselt ei kasuta.

Mõned siinsed seaded võivad olla abiks ka tõrkeotsingul. Kui teie WiFi-ühendus katkestab ühenduse sageli, saate jaotise „Traadita adapteri sätted” suvandit „Energiasäästurežiim” muuta ja takistada selle unerežiimi säästmiseks. Võimalik, et parandaksite ka ebakindla USB-seadme, keelates ka siin USB-energiasäästu seaded.

Nii et ehkki soovite tasakaalustatud toiteplaani sätteid kohandada, ei peaks te tegelikult toitelülituste vahel vahetama minema.

Isegi mängude arvutis pole teil vaja suure võimsusega toiteplaani lubada. See ei muuda teie protsessorit kiiremaks. Teie protsessor jõuab automaatselt tippkiirusele, kui mängite nõudlikku mängu. Kõrge jõudlus võib teie protsessorit lihtsalt kauem suurema taktsagedusega käitada, mis tekitaks rohkem soojust ja müra.

Peaaegu kõigi jaoks on parim nõuanne lihtsalt unustada, et energiaplaanid on olemas. Pange kinni Tasakaalustatud plaanist ja ärge muretsege selle pärast.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found