Kas saate Windowsi installi teisele arvutile teisaldada?

Kui ehitasite hiljuti uue arvuti või ostsite selle, võite mõelda, kas saate oma vana kõvaketta lihtsalt uude arvutisse üle kanda - migreerides kogu installi ühe hoobiga. Kuid see pole nii lihtne, kui tundub.

Linuxi süsteemid laadivad üldjuhul kõik draiverid alglaadimise ajal, mis tähendab, et nad on palju kaasaskantavamad - seetõttu saab Linuxi laadida nendest mugavatest otseülekandes olevatest USB-draividest ja -ketastelt. Windowsi süsteemid ei tööta siiski nii. Windowsi installimisel seotakse see selle arvuti riistvaraga ja kui panete selle uude arvutisse, ilmnevad mõned probleemid.

Tehniline probleem: seadme draiverid

SEOTUD:8 Windows 7 ja 8 varundustööriistad

Kui proovite tõepoolest Windowsi draivi teisele arvutisse teisaldada ja sealt käivitada - või taastada Windowsi süsteemipildi varundamine eri riistvaral -, ei käivitu see tavaliselt korralikult. „Riistvara abstraktsioonikihi” või „hal.dll” probleemide korral võite näha viga või see võib alglaadimise ajal isegi sinise ekraaniga olla.

Seda seetõttu, et kui installite Windowsi arvutisse, seadistab see ise selle arvuti emaplaadile ja kiibistikule omased draiverid. Eriti olulised on mälupuldi draiverid, mis võimaldavad emaplaadil kõvakettaga suhelda. Kui Windows käivitub erineval riistvaral, ei tea ta, kuidas seda riistvara käsitseda ja ta ei käivitu korralikult.

Litsentsimisprobleem: Windowsi aktiveerimine

SEOTUD:Kuidas Windowsi aktiveerimine töötab?

Windowsi aktiveerimine on protsessis veel üks takistus. Enamik inimesi installib Windowsi ostetud arvutisse eelinstallitud. Need Windowsi eelinstallitud versioonid on originaalseadmete (originaalseadmete tootja) koopiad ja on mõeldud lukustamiseks riistvarale, kuhu need algselt installiti. Microsoft ei taha, et saaksite neid Windowsi OEM-koopiaid teise arvutisse teisaldada.

Kui ostate Windowsi jaemüügikoopia ja installite selle ise, pole asi nii hull. Windowsi aktiveerimisprotsess on loodud selleks, et installida see Windowsi koopia korraga ainult ühte arvutisse, nii et arvuti emaplaadi - või isegi mõne muu sisemise riistvara bitti - muutmine põhjustab Windowsi süsteemi deaktiveerimise. Õnneks saate lihtsalt oma aktiveerimisvõtme uuesti sisestada.

Tulemus: Windowsi installi teisaldamine on keeruline

Kõik see ütles: Windowsi installi teisaldamine teise arvutisse on võimalik ... mõnel juhul. see nõuab natuke rohkem kohandamist, ei ole garanteeritud, et see töötab, ja üldiselt ei toeta Microsoft seda.

Sel eesmärgil valmistab Microsoft tööriista „Süsteemi ettevalmistamine” või „sysprep”. See on mõeldud suurtele organisatsioonidele ja arvutitootjatele, andes neile võimaluse luua Windowsi pilt ja seejärel paljundada või juurutada seda paljudele erinevatele arvutitele. Organisatsioon võib seda meetodit kasutada Windowsi pildi juurutamiseks, mille kõik arvutid on installitud erinevate seadete ja tarkvaraga, või arvutitootja võib selle nipi abil installida oma Windowsi kohandatud versiooni enne nende müümist. See pole siiski mõeldud keskmistele Windowsi kasutajatele ega harrastajatele ning seda ei kasutata üldse Windowsi uuendatud versioonil - ainult puhtalt installitud. Nagu Microsofti tugileht ütleb:

„Kui kavatsete Windowsi pildi teisele arvutisse edastada, peate käivitama sysprep / generalize, isegi kui arvutil on sama riistvarakonfiguratsioon. Käsk sysprep / generalize eemaldab teie Windowsi installist ainulaadse teabe, mis võimaldab teil seda pilti erinevates arvutites uuesti kasutada. Järgmisel Windowsi pildi käivitamisel töötab spetsiaalne konfiguratsioonipass ... Kõik meetodid Windowsi pildi uude arvutisse teisaldamiseks kas pildistamise, kõvaketta dubleerimise või muu meetodi abil tuleb ette valmistada käsuga sysprep / generalize. Windowsi pildi teisaldamine või kopeerimine teise arvutisse ilma sysprep / generalize'i käivitamata pole toetatud. "

Mõned entusiastid on proovinud Windowsi installis kasutada sysprep / generalize'i, enne kui nad üritavad selle uude arvutisse teisaldada. See võib töötada, kuid kuna Microsoft seda ei toeta, võivad paljud asjad asjad valesti minna, kui proovite seda kodus teha. Midagi pole tagatud.

Ka teised kettakuvamise tööriistad on seda eesmärki proovinud teenida. Näiteks pakub Acronis tööriista nimega Acronis Universal Restore, mis on mõeldud kasutamiseks koos Acronis True Image kettakuvamistarkvaraga. Põhimõtteliselt asendab see riistvara abstraktsiooni kihti (HAL) ja kõvaketta kontrolleri draivereid olemasolevas Windowsi installis.

See desaktiveerib Windowsi ja pärast seda peate Windowsi aktiveerimisprotsessi uuesti läbima. Kui teil on Windowsi jaemüügikoopia (või „täisversioon”), peate sisestama ainult oma aktiveerimisvõtme. kui ostsite siiski Windowsi enda OEM-i (või „süsteemiehitaja”) koopia, ei luba litsents tehniliselt seda uude arvutisse teisaldada. Võimalik, et saate selle uuesti aktiveerida, kasutades Microsofti funktsiooni Telefoni aktiveerimine, mis on mõeldud Interneti-juurdepääsuta inimestele. Proovige järele ja vaadake, kas see sobib teile. Kui see Windowsi OEM-koopia oli arvutisse eelinstallitud, ei luba Microsoft kindlasti seda uuesti aktiveerida.

Tõenäoliselt peaksite selle asemel tegema puhta installi

Võite proovida sysprepi, Acronis Universal Restore'i või mõne muu meetodi abil segi ajada, mis võimaldab teie Windowsi installimist mõnes teises arvutis käivitada. Kuid realistlikult on parem, kui te ei häiri - see võtab tõenäoliselt rohkem aega ja vaeva, kui see väärt on. Kui kolite teise arvutisse, peaksite tavaliselt lihtsalt Windowsi uuesti installima või kasutama arvutiga kaasas olevat uut Windowsi installi. Installige oma olulised programmid uuesti ja migreerige failid vanast arvutist, selle asemel et proovida kogu selle Windowsi süsteemi migreerida.

Kui teil on vaja faile taastada surnud arvuti kõvakettalt, ei pea te selle Windowsi installi käivitama. Saate selle kõvaketta teise arvutisse sisestada ja oma Windowsi uue installi kaudu failidele juurde pääseda.

Kui selle Windowsi süsteemi täpne konfiguratsioon on teile nii oluline, võiksite kaaluda selle arvuti Windowsi installi teisendamist virtuaalmasina pildiks, mis võimaldab teil selle pildi teistes arvutites virtuaalmasinas käivitada.

SEOTUD:Kuidas taastada faile surnud arvutist

Windows pole tõepoolest mõeldud riistvara vahel ilma täieliku uuesti installimiseta teisaldamiseks ja seetõttu on kõige parem luua failide varukoopiad näiteks File History või mõne muu failide varundamise tööriista abil, mitte luua süsteemipiltide varukoopiaid. Need süsteemipiltide varukoopiad on tegelikult head ainult arvutis, kuhu need algselt loodi. Saate eraldada üksikud failid süsteemipildi varundamisest, kuid see pole nii lihtne.

Pildikrediit: Justin Ruckman Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found