Kuidas lõigata Google Docsis lõike

Lõigete taane lisamine Google Docsis nõuab juurdepääsu joonlauale, mille leiate ainult täisversioonist. Joonlauda pole mobiilirakendustes.

Mis tahes põhjusel ei tee Google Docs joonlauda oma mobiilirakendustes kättesaadavaks. Samuti ei luba Google Docs stiile vormindades taandeid luua. Seega, kui soovite luua taandeid, peate kasutama veebi täisversiooni ja joonlaua nähtavaks tegema.

Alustuseks valige lõik, millele soovite taande rakendada (või valige kogu dokument, vajutades klahvikombinatsiooni Ctrl + A).

Järgmisena vaadake oma dokumendi ülaosas asuvat joonlauda (kui joonlauda ei näe, minge jaotisse Vaade> Kuva joonlaud). Joonlaua vasakul küljel näete kahte helesinist markerit, mis on virnastatud: ülalt horisontaalne riba ja alt allapoole suunatud kolmnurk.

Horisontaalne riba on esimese rea taande marker. Seda kasutatakse teie valitud lõikudel esimese rea taande juhtimiseks. Kolmnurk on vasakpoolse taande marker. Seda kasutatakse kõigi teie valitud lõikude taande kontrollimiseks.

Vaikimisi on mõlemad markerid seatud lehe vasaku veerise paremasse serva (nii et teie tekst algab kohe veerise servast), kuid saate seda muuta.

Alustame kõige tavalisema taande loomisest - esimese rea taandest. Valige üks või mitu lõiku ja lohistage esimese rea taande marker paremale. See on väike element, mis nõuab täpset klõpsamist, seega kasutage vajadusel oma brauseri suumimisfunktsiooni.

Kui lohistate markerit paremale, näitab vertikaalset joont, et saaksite oma taande joondada, ja kuvab ülaosas musta kasti, mis näitab, mitu tolli te taandute. Kui olete selle paika saanud, laske markeril lahti ja teie lõigud näitavad uut taanet.

Markerit Vasak taane saate kasutada, kui soovite vasakpoolsest veerist taandada valitud lõigude kõik read. Valige lõigud ja lohistage vasakut taande markerit paremale. Seekord liigutatakse kõik lõigude read paremale. Selline taane on mugav, kui soovite lisada pilte või külgpealkirju küljele.

Kahe markeri kombinatsiooni abil saate luua ka nime, mida nimetatakse rippuvaks taandeks (mõnikord nimetatakse negatiivseks taandeks), kus lõigu esimest rida ei ole taandatud, kuid kõik järgnevad read on. Neid kasutatakse sageli bibliograafiates, tsiteeritud töödes ja viidetelehtedel.

See on kaheastmeline protsess. Kõigepealt lohistage vasakut taande marker paremale, et määrata soovitud taande tase.

Teiseks lohistage esimese rea taande marker tagasi vasakule selle rea taande tühistamiseks.

Google Docs muudab tööriistaribal kättesaadavaks ka nupud „Taane suurendamine” ja „Taane vähendamine”. Näete neid tööriistariba parempoolses otsas, kuigi kui te ei näe oma brauseriakent täisekraanil, peate võib-olla peidetud nuppude kuvamiseks klõpsama kolme punktiga nupul. Taanenupud näevad välja sellised:

Klõpsake kummalgi, kui soovite nuppu vajutades vasakpoolse taande (valitud lõikude kõik read) paremale või vasakule tõsta. See on kiire viis terve lõigu taande juhtimiseks, kuid nupud ei võimalda teil joonlauadel olevate markerite kasutamisel paindlikkust.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found