Flash-draivi, SD-kaardi või sisemise draivi "puhastamine", et lahendada jaotiste ja mahtuvusega seotud probleeme

Kui teie USB-mälupulk, SD-kaart või mõni muu draiv ei tööta päris korralikult, on draivi "puhastamine" ja selle vaheseinte eemaldamine üks võimalik lahendus. See võib lahendada probleeme draiviga, mida ei saa vormindada või millel on vale maht.

SEOTUD:Kuidas hallata jaotisi Windowsis ilma muud tarkvara alla laadimata

See trikk kustutab ka sektsioonid, mida ei saa tavaliste tööriistadega kustutada, näiteks Windowsi sisseehitatud graafiline kettahalduse tööriist. Siin käsitletav protsess kustutab partitsioonitabeli kettalt täielikult, võimaldades teil selle uuesti varundada.

Hoiatus: See protsess pühib kogu teie valitud ketta täielikult, seega varundage kõigepealt kõik olulised failid. Samuti peaksite õige ketta määramisel olema väga ettevaatlik, muidu võite kogemata vale plaadi pühkida.

Esimene samm: käivitage administraatorina käsuviip

Esiteks peate administraatorina käivitama käsuviiba akna. Windows 10 või 8.1 korral paremklõpsake nuppu Start (või vajutage Windows Key + X) ja valige käsk „Command Prompt (Admin)”.

Märge: Kui näete menüüs Energiakasutajad käsuviiba asemel rakendust PowerShell, on see lüliti, mis sündis Windows 10 loojate värskenduse abil. Soovi korral on väga lihtne minna tagasi menüüs Energiakasutajad käsuviiba kuvamisele või võite proovida PowerShelli. PowerShellis saate teha peaaegu kõike, mida saate teha käsuviibas, sealhulgas käsku, mida selles artiklis kasutame, pluss palju muud kasulikku.

SEOTUD:Kuidas panna käsuviip tagasi menüüsse Windows + X Power Users

Windows 7-s avage menüü Start ja otsige sõna „cmd”. Paremklõpsake kuvataval otseteel „Käsuviip” ja valige käsk „Käivita administraatorina”.

Teine samm: kasutage ketta puhastamiseks käsku "diskpart"

Kasutame ketasosa käsk ketast puhastada. Enne jätkamist veenduge, et oleksite ühendanud USB-mälupulga, SD-kaardi või muu draivi, mida soovite puhastada.

Diskpart tööriista käivitamiseks tippige käsureale järgmine käsk ja vajutage seejärel sisestusklahvi Enter:

ketasosa

Pange tähele, et viip muutub väärtuseks „DISKPART>”, mis näitab, et annate sellele tööriistale käske.

Järgmine on ketasosa loetlege arvutiga ühendatud kettad, tippides järgmise käsu ja vajutades seejärel Enter:

loendi ketas

Uurige käsu väljundit, et tuvastada puhastatava ketta number. Olge siin väga ettevaatlik! Kui valite vale kettanumbri, puhastate vale ketta ja võite kaotada olulised andmed.

Alloleval ekraanipildil näeme, et „Disk 0” on 238 GB ja „Disk 1” 14 GB. Me teame, et meie konkreetne USB-draiv on 14 GB suurune. See ütleb meile, et ketas 1 on arvutiga ühendatud USB-draiv ja ketas 0 on arvuti sisemine draiv.

SEOTUD:Kuidas hallata jaotisi Windowsis ilma muud tarkvara alla laadimata

Kui teil on probleeme ketta õige numbri tuvastamisega, saate ka kettahalduse tööriista käivitada. See näitab teile ketta numbreid koos tähtedega, mille Windows on sellele määranud, lihtsustades konkreetse ketta tuvastamist.

Kui teate valitud kettanumbrit, tippige järgmine käsk, asendades # ülalkirjeldatud ketta numbriga. Jällegi olge täiesti kindel, et teil on õige kettanumber.

vali ketta number

Nüüd, kui olete ketta valinud, saate kõik järgmised käsud, mida te kettale väljastate ketasosa tööriist teostatakse valitud kettal. Valitud ketta partitsioonitabeli täielikuks pühkimiseks tippige järgmine käsk ja vajutage sisestusklahvi. Pidage meeles, et see käsk pühib ketta täielikult, seega veenduge, et teil oleks olulisi faile varundatud.

puhas

Kui kõik töötab korralikult, näete teadet, et „DiskPartil õnnestus ketas puhastada”. Olete nüüd valmis. Jätkamiseks sulgege käsuviiba aken.

Kolmas samm: jaotage ketas ja vormindage see

Nüüd peaksite olema võimeline ketast lähtestama, partitsiooni ja vormindama nagu tavaliselt, kasutades Windowsi sisseehitatud graafilise kettahalduse tööriista. Võite kasutada ka ketasosa käsk seda teha, kuid graafilise liidese kasutamine on ilmselt lihtsam.

Kettahalduse käivitamiseks Windows 10 või 8.1 puhul paremklõpsake nuppu Start ja valige käsk „Disk Management”. Windows 7-s vajutage Windows Key + R, tippige kuvatavasse Run-dialoogi “diskmgmt.msc” ja vajutage Enter.

Näete, et kettal pole nüüd partitsioone. Paremklõpsake jaotamata ruumi ja valige „Uus lihtne köide“, et kettale partitsioon luua ja vormindada see soovitud failisüsteemiga. Vaikimisi loob Windows ühe jaotise, mis hõlmab kogu draivi.

Kui see meetod ei töötanud - näiteks kui puhastasite draivi edukalt, kuid ei tundunud, et see partitsiooni proovides normaalselt töötab, või kui ketasosa ei näe ketast ega saa seda korralikult puhastada - on võimalik, et draiv on füüsiliselt kahjustatud ja ei tööta enam korralikult. Kuid ajami "puhastamine" ketasosa on lahendus, mis võib taas ellu äratada draivid, mis muidu tunduksid katki.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found