Gigabaidine Ethernet vs kiire Ethernet: mis vahe on?

Kõiki Ethernette pole loodud võrdselt. Tänapäeval on saadaval kaks standardit, Fast Ethernet ja Gigabit, mis on täiesti erinevad kiiruseliidesed. Oluline on mõista nende erinevust ja valida, milline neist valida.

Nii otsisin sealt uut Etherneti lülitit, eeldades, et nad kõik kasutavad uusimat ja parimat tehnoloogiat. Poiss eksis - mul oli kiire „Ethernet” lüliti, kui mul oli tegelikult vaja „Gigabit Ethernet” lülitit. Selgub, et seal on tohutu erinevus.

Kiire Etherneti ajalootund

Ethernet tutvustati esimest korda avalikkusele 1980. aastal ja selle maksimaalne läbilaskevõime oli 10 megabitti sekundis. 15 aastat hiljem, 1995. aastal, anti välja Etherneti uuendatud versioon. Seda nimetati "Fast Ethernetiks" - mõnikord viidati kui "10/100" - ja selle läbilaskevõime oli 100 megabitti sekundis.

Kuid kõigest kolm aastat pärast seda võeti kasutusele veelgi uuem versioon. Selle nimi oli „Gigabit Ethernet” - või „10/100/1000” - ja see on praegu uusim standard. Gigabaidise Etherneti maksimaalne läbilaskevõime on 1000 megabitti (või 1 gigabitti) sekundis, sellest ka nimi.

Kiiremad liidesed on olemas. Praegu on kasutusel 10 gigabitti sekundis, kuid see pole veel jõudnud laialdase kasutamiseni tarbekaupades. Praegu on väljatöötamisel isegi 1000 gigabitti sekundis (Terabit Ethernet) liides.

Kiire Ethernet? Rohkem nagu "kiire" Ethernet

Tänapäeval on enamikul modemitel ja ruuteritel Gigabit Etherneti liidesed. Nii et kohe on teie koduvõrk varustatud uusimate ja parimatega, mida võrguühenduse kiirus pakub. Sel hetkel, kui viskate Fast Etherneti seadme segusse, langeb teie maksimaalne võrgukiirus 90%. Meie eelmine artikkel võtab selle hästi kokku:

„Maksimaalsete kiiruste täieliku ärakasutamise jaoks peavad kõik ülekandeahela seadmed olema soovitud kiirusepiiranguga või sellest kõrgemad. Oletame näiteks, et teil on keldris meediumiserver, kuhu on installitud Gigabit Etherneti kaart, ja elutoas olev meediumikonsool koos Gigabit Etherneti kaardiga, kuid ühendate need kaks 10/100 lülitiga. Mõlemat seadet piirab lüliti 100 Mbit / s ülemmäär. Selles olukorras suurendaks lüliti uuendamine teie võrgu jõudlust märkimisväärselt. "

SEOTUD:Ruuterite, lülitite ja võrguriistvara mõistmine

Sattusin sellesse olukorda Ethernet-lülitite otsimisel. Läksin Amazoni peale, otsisin „ethernet switchi” ja valisin ülaosast ühe, millel olid head ülevaated ja mis oli üsna odav. Lihtsalt eeldades, et see on see, mida ma tahtsin, vajutasin nuppu ostmine. Kuid ma ostsin tegelikult aeglasema kiire Etherneti lüliti Gigabit Etherneti lüliti asemel, mida mul tegelikult vaja oli.

SEOTUD:Kas võrgulüliti kasutamine aeglustab minu Internetti?

Kiire Ethernet on endiselt elus ja mõnel põhjusel hästi

Kui teete Amazonil otsingu „Ethernet switch“, on tipptulemus (vähemalt minu jaoks) Fast Etherneti lüliti (täpsemalt see). Ligikaudu pool kõigist esimese lehe tulemustest olid seotud Fast Etherneti seadmetega, mis toetavad vaid nõrka 10/100 protokolli.

Mul pole aimugi, miks see nii on, peale selle, et anname tarbijatele odavama võimaluse, kui hind on kiirusest olulisem, kuid isegi siis räägime vaid mõne dollari erinevusest.

Veelgi olulisem on see, et kui te ei tea täpselt, mida peaksite Etherneti seadmes otsima, võib olla väga lihtne kogemata valida Fast Ethernet, kui see, mida soovite, on Gigabit Ethernet.

See kehtib eriti juhul, kui 10/100 või 10/100/1000 protokolle pole kirje pealkirjades mainitud - keegi võib lihtsalt näha sõnu „Fast Ethernet” ja oletada, et see on uusim ja parim, teadmata, mida see termin tegelikult tähendab.

Kuidas see mõjutab minu Interneti-ühendust?

Mis siis, kui sina tegema lõpetada pigem Gigabit Etherneti seadmega kui kiire Etherneti seade? Kas teie ühendus kannatab selle tõttu? Noh, see sõltub.

Kui te pole üle läinud kiudoptilisele võrgule, on teie Interneti-ühendus tõenäoliselt alla 100 megabitti sekundis. Kuna Fast Etherneti seade suudab kiirendada 100 megabitti sekundis, saab see hakkama rohkem kui teie Interneti-ühendus suudab.

See on siiski suurem probleem teie kohalikus võrgus. Kui teie võrgus on segu Gigabiti ja Fast Etherneti seadmetest, piirdute selle kiire Etherneti kiirusega (100 megabitti), kui teie võrk suudab palju rohkem (10 korda suurem kui 1000 megabitti). Kui kasutate oma võrku suurte failide ülekandmiseks, varundamiseks ja muudeks ribalaiust nõudvateks toiminguteks, märkate väiksematel kiirustel erinevust.

Lühidalt öeldes on meie nõuanne selline. Osta kiirete Etherneti seadmete asemel Gigabit Etherneti seadmeid, isegi kui need maksavad natuke rohkem. Ja veenduge, et teie Etherneti kaablid oleksid vähemalt Cat 5e või Cat 6, nii et need töötaksid ka suurema kiirusega. Teie kohalik võrk töötab kiiremini ja kui teil on tulevikus parem Interneti-kiirus, on teie võrk valmis sellega hakkama saama.

SEOTUD:Kõik Etherneti kaablid pole võrdsed: Uuendades saate kiiremini LAN-i kiiruse


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found