Mis on Windowsi grupipoliitika?

Grupipoliitika on Windowsi funktsioon, mis sisaldab mitmesuguseid täpsemaid seadeid, eriti võrguadministraatorite jaoks. Kohalikku rühmapoliitikat saab kasutada ka ühe arvuti sätete kohandamiseks.

Grupipoliitika pole mõeldud kodukasutajatele, seega on see saadaval ainult Windowsi professionaalsetes, Ultimate ja Enterprise versioonides.

Tsentraliseeritud grupipoliitika

Kui kasutate Windowsi arvutit Active Directory keskkonnas, saab domeenikontrolleris määrata rühmapoliitika sätted. Võrguadministraatoritel on üks koht, kus nad saavad iga võrgus oleva arvuti jaoks konfigureerida mitmesuguseid Windowsi sätteid. Neid seadeid saab ka jõustada, nii et kasutajad ei saa neid muuta. Näiteks saab rühmapoliitika abil võrguadministraator blokeerida juurdepääsu Windowsi juhtpaneeli teatud osadele või määrata konkreetse veebisaidi iga võrgus oleva arvuti avaleheks.

See võib olla kasulik arvutite lukustamiseks, juurdepääsu piiramiseks konkreetsetele kaustadele, juhtpaneeli aplettidele ja rakendustele. Seda saab kasutada ka mitmesuguste Windowsi sätete muutmiseks, sealhulgas nende jaoks, mida juhtpaneelilt ei saa muuta või mille muutmiseks on vaja registri muudatusi.

Paljud rühmapoliitika sätted muudavad tegelikult registris olevaid väärtusi taustal - tegelikult näete, millist registriväärtust rühmapoliitika seade muudab. Grupipoliitika pakub siiski kasutajasõbralikumat liidest ja võimalust neid sätteid jõustada.

Kohalik grupipoliitika

Grupipoliitika pole aga kasulik ainult ettevõtete või koolide arvutivõrkude jaoks. Kui kasutate Windowsi professionaalset versiooni, saate kohaliku grupipoliitika redaktori abil oma arvutis grupipoliitika sätteid muuta.

Rühmapoliitika abil saate graafilise liidese abil muuta mõningaid Windowsi sätteid, mis tavaliselt saadaval pole. Näiteks kui soovite Windows 7-s seadistada kohandatud sisselogimisekraani, võite kasutada kas registriredaktorit või rühmapoliitika redaktorit - seda seadet on lihtsam muuta rühmapoliitika redaktoris. Rühmapoliitika redaktoriga saate ka teisi Windows 7 alasid näpistada - näiteks võite teavitusala (tuntud ka kui süsteemses salves) täielikult peita.

Kohalikku rühmapoliitika redaktorit saab kasutada ka arvuti lukustamiseks, nagu arvuti lukustamiseks ettevõtte võrgus. See võib olla kasulik, kui teie arvutit kasutavad lapsed. Näiteks võite lubada kasutajatel käivitada ainult kindlaid programme, piirata juurdepääsu kindlatele draividele või jõustada kasutajakonto paroolinõudeid, sealhulgas seadistada arvutis paroolide minimaalse pikkuse.

Kohaliku grupipoliitika kasutamine

Oma Windowsi arvutis kohaliku grupipoliitika redaktori juurde pääsemiseks (eeldades, et kasutate Windowsi professionaalset väljaannet või paremat versiooni, mitte koduversiooni), avage menüü Start, tippige gpedit.mscja vajutage sisestusklahvi.

Kui te ei näe rakendust gpedit.msc, kasutate Windowsi koduväljaannet.

Tõenäoliselt ei tohiks te grupipoliitika redaktorist läbi kaevata ja otsida muudatuste seadeid, kuid kui näete veebis artiklit, mis soovitab teil konkreetse eesmärgi saavutamiseks grupipoliitika seadeid muuta, saate seda siin teha.

Grupipoliitika sätted jagunevad kaheks osaks - jaotises Arvuti konfiguratsioon juhitakse arvutipõhiseid sätteid, samas kui jaotises Kasutaja konfiguratsioon juhitakse kasutaja spetsiifilisi sätteid.

Näiteks asuvad Internet Exploreri seaded jaotises Administrative Templates \ Windows Components \ Internet Explorer

Sätet saate muuta, topeltklõpsates seda, valides uue valiku ja klõpsates nuppu OK.

See on lihtsalt kriipimine sellega, mida saate grupipoliitikaga teha - oleme käsitlenud ka grupipoliitika redaktori auditeerimise lubamist, et näha, kes ja millal teie arvutisse sisse logis.

Nüüd peaksite paremini mõistma grupipoliitikat, mida saate sellega teha ja kuidas see erineb registriredaktorist, mis pole mõeldud seadete hõlpsaks käsitsi muutmiseks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found