Kuidas lisada PDF Excelisse

Excel pakub arvukalt funktsioone teie andmete korraldamiseks, manipuleerimiseks ja käitlemiseks. Üks neist ainulaadsetest omadustest on PDF-i lisamine otse Excelisse. Hea uudis on see, et selleks on vaja ainult mõnda lihtsat sammu. Nii toimige järgmiselt.

PDF-i lisamine Excelisse

Exceli failis minge vahekaardile „Sisesta” ja klõpsake nuppu „Objekt”.

Avanevas aknas Objekt vahetage vahekaart „Loo failist” ja klõpsake siis nuppu „Sirvi”.

Sirvige faili asukohta, valige fail ja klõpsake siis nuppu „Ava“.

Tagasi akna „Objekt” juurde näete oma PDF-i failitee. Nüüd peate Excelile ütlema, kuidas soovite faili arvutustabelis kuvada. Siin on paar erinevat võimalust. Kui valite „OK“, ilma et oleksite aknas „Objekt“ täiendavaid toiminguid teinud, kuvatakse Excelis PDF-fail, mis näitab kogu PDF-faili sisu.

Teise võimalusena võite märkida ruudu „Kuva ikoonina” kõrval vähem pealetükkiva valiku jaoks. Nagu nimigi ütleb, lisab see meetod ikooni, mis tähistab teie faili sisu. Ikoonil topeltklõpsamine avab faili teie arvuti PDF-vaikevaates.

Teine lahendus oleks kontrollida valikut „Link faili“. See valik, nagu ka teised, paigutab teie PDF-faili sisu Excelisse. Erinevus on selles, et see loob lingi algfailile, muutes selle elavaks dokumendiks. Lähtefaili muudatused kajastuvad teie dokumendis.

Samuti pidage meeles, et saate valida nii valikud "Link faili" kui ka "Kuva ikoonina", luues reaalajas dokumendile juurdepääsu vähem pealetükkiva meetodi.

Kui olete valinud teile kõige paremini sobiva valiku, klõpsake nuppu „OK”.

Teie PDF lisatakse nüüd Excelisse ikoonina.

Märkate, et kui see on sisestatud, omandab PDF-i paigutusstiili „Teksti ees” ja hõljub lahtrite kohal. Kui soovite kinnitada PDF-faili kindlasse lahtrisse (ja sellega vormindada), siis paremklõpsake ikooni ja valige rippmenüüst "Format Object".

Nüüd kuvatakse aken "Format Object". Siin saate teha mitmeid erinevaid asju, sealhulgas muuta suurust ja värvi, kärpida ja isegi lisada objektile alt-tekst. Mis meid aga eriti huvitab, on objektide positsioneerimine.

Kõigepealt valige vahekaart "Atribuudid". Leiate mõned võimalused objekti positsioneerimise kohta. Valige siin „Teisalda ja suurusta lahtritega” ja klõpsake siis nuppu „OK”.

Märge: Kui te ei soovi, et ikoon ilmuks lehe prinditud versioonis, tühjendage märkeruut „Prindi objekt”.

Nüüd rakenduvad ikoonile ka kõik lahtrisse tehtud muudatused, sealhulgas peitmine või suuruse muutmine.

Korrake neid samme mitme PDF-faili lisamiseks oma Exceli lehele.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found