Kõiki viise, kuidas teie asukohta saab iPhone'is jälgida

Teie iPhone'i saab konfigureerida jagama teie reaalajas asukohta mis tahes inimesega. Samuti märgistab see teie asukoha teie tehtud fotodel ja paljud rakendused paluvad juurdepääsu asukohale. Siit saate teada, kuidas juhtida.

Leidke minu iPhone

Funktsioon Leia minu iPhone võimaldab teil oma iPhone'i jälgida, kui see kaotate. Kõik, kellel on juurdepääs teie Apple ID kontole, pääsevad sellele funktsioonile juurde, seega on oluline luua ainulaadne parool ja tagada, et teistel inimestel pole teie kontole juurdepääsu.

Kui olete perejagamise seadistanud, saavad teie pereliikmed teie iPhone'i asukohta jälgida ka vaikeseadetega. Teie iPhone'i jälgimiseks peab keegi kasutama iPhone'i, iPadi ja Maci jaoks rakendust "Leia minu" või Apple'i iCloud.com-i tööriista "Leia minu".

Funktsiooni Find My iPhone juhtimiseks avage rakendus Seaded, toksake seadete kuva ülaosas oma nime ja puudutage käsku „Find My”. Siit saate juhtida, kas funktsioon Leia minu iPhone on lubatud, ja valida ka, kas teie asukohta jagatakse siin kuvatud pereliikmetega.

SEOTUD:Kuidas minu iPadi otsida sisse või välja lülitada

Asukohtade jagamine inimestega

Võite ka oma asukoha jagada teiste inimestega, kes ei kuulu teie peregruppi. Näiteks võivad sõbrad jagada oma asukohta omavahel, et neil oleks lihtsam kohtuda. Varem nimetati seda funktsiooni „Leia mu sõbrad“, kuid nüüd on nii pere kui ka sõbra asukoha jagamine rakendusse Leia minu.

Kui soovite kontrollida, kas olete oma iPhone'i asukohta kellegagi jaganud, avage oma iPhone'is rakendus „Leia minu”. Puudutage akna allservas ikooni „Inimesed“ ja vaadake loendis olevaid inimesi. Siin kuvatakse teie pereliikmeid, nagu ka kõiki, kellega olete oma asukohta jaganud.

Inimese sellest loendist eemaldamiseks pühkige teda vasakule ja puudutage punast prügikastiikooni.

Rakendused, millele olete asukohale juurdepääsu andnud

Rakendused, millele olete asukohale juurdepääsu andnud, pääsevad juurde ka teie asukohale. Selleks, et näha, millistel rakendustel on juurdepääs teie asukohale, minge jaotisse Seaded> Privaatsus> Asukohateenused.

Siit saate loendi sirvida, et näha, millistel rakendustel on juurdepääs teie asukohale. Rakendus, millel on alati juurdepääs teie asukohale, pääseb sellele juurde isegi taustal, samal ajal kui olekuks „Kasutamise ajal” määratud rakendused pääsevad teie asukohale juurde ainult siis, kui te neid kasutate. Võite ka sundida rakendust teilt küsima iga kord, kui see soovib asukohale juurdepääsu.

Mõne rakenduse jaoks on alati juurdepääs teie asukohale mõjuvatel põhjustel - näiteks võib ilmarakendus pakkuda ajakohast ilma teie praeguse asukoha põhjal -, kuid peaksite olema ettevaatlik, millistele rakendustele oma asukohale juurdepääsu lubate.

Rakenduse asukoha lubade muutmiseks puudutage seda siin olevas loendis ja valige uus valik: Mitte kunagi, Küsi järgmine kord, Rakenduse kasutamise ajal või Alati.

SEOTUD:Kuidas teha, et iPhone'i rakendused küsiksid alati juurdepääsu asukohale

Fotod asukohateabega

Paljud inimesed ei tea seda, kuid teie fotod võivad teie asukoha ära anda.

See toimib nii: foto tegemisel lisab kaamera fotole automaatselt geograafilised andmed. Seega näete tulevikus oma fotosid vaadates, kus te foto tegite.

Mõni teenus puhastab selle asukohaandmed fotolt automaatselt, kui selle üles laadite. Kuid mitte kõik - ja kui saadate foto otse kellelegi SMS-i, e-posti teel või muul viisil, näeb see inimene tõenäoliselt teie fotol olevaid asukohaandmeid ja saab määrata, kus see foto on tehtud.

Võite peatada, et iPhone'i kaamera salvestaks teie tehtud fotodele asukohateavet. Foto jagamise ajal saate ka lihtsalt asukohaandmed eemaldada. Puudutage rakenduses Fotod nuppu Jaga, puudutage jagamisekraani ülaosas valikut „Valikud” ja keelake valik „Asukoht”.

SEOTUD:Kuidas näha, kus täpselt foto on tehtud (ja hoida oma asukohta privaatsena)

Bluetoothi ​​jälgimismajakad

Lähedal asuvaid Bluetooth-majakaid saab kasutada ka teie liikumisel jälgimiseks. Näiteks saab neid kasutada ostukeskuses liiklejate jälgimiseks kaubanduskeskuses, kogudes palju andmeid, mida reklaamide sihtimiseks. Mõelge hoolikalt, enne kui annate Bluetoothile juurdepääsu rakendustele, mis seda taotlevad, kuna need rakendused saaksid seda kasutada teie maja asukoha jälgimiseks, kui olete selliste majakade läheduses.

Saate kontrollida, millistel rakendustel on juba juurdepääs teie telefoni Bluetooth-raadiole, tehes jaotise Seaded> Privaatsus> Bluetooth.

SEOTUD:Miks iPhone'i ja iPadi rakendused paluvad Bluetoothi ​​kasutada?

Rakutornid

Teie mobiilsideoperaator saab määrata teie ligikaudse asukoha. See toimib kolmnurkade abil - mõõtes telefoni suhtelist signaalitugevust kolme erineva mobiiltorniga, võib teie operaator torni kaudu olla üsna hea ettekujutusega teie telefoni asukohast. See sarnaneb tegelikult GPS-i toimimisega. Kui kasutate telefoni ja teil on mobiilsideühendus, pole seda kuidagi võimalik vältida.

Leiti, et mobiilsideoperaatorid müüvad neid asukohaandmeid varjulistele kolmandatele ettevõtetele, kuid on lubanud lõpetada.

2020. aastal tegi FCC ettepaneku AT&T, Spring, Verizon ja T-Mobile trahvida klientide asukohtade müümise eest rohkem kui 200 miljoni dollariga.

SEOTUD:Kas keegi saab mu telefoni täpset asukohta tõesti jälgida?


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found