Mis on CBR- ja CBZ-failid ning miks neid koomiksite jaoks kasutatakse?

Kui olete isegi mõnda juhuslikku digitaalsete koomiksite veebist otsinud, olete kindlasti kohanud palju faile .CBR ja .CBZ faililaienditega. Vaatame neid üldlevinud koomiksivorminguid, miks need on nii populaarsed ja kuidas saate neid lugeda.

Erijuttude eriarhiivid

Kuna me räägime failitüüpidest, mitte nendes sisalduvatest lugudest, on siin spoilerihoiatus: .CBZ- ja .CBR-failid on lihtsalt .ZIP- ja .RAR-failid, mille laiendusi on muudetud. See on kõik, mitte ükski salajane alatu asi, mis kapoti all ei toimu: lihtsalt arhiivige failid, kus on sees pildid.

Aga miks nimetada täiesti töökõlbulikud ja aastakümneid vanad failivormingud ümber

Koomiksiraamatute spetsiaalse laienduse kasutamise idee populariseeris 1990. aastatel ülipopulaarse vabavara rakenduse CDisplay looja David Ayton. Tema programm eristus selle päeva üldisematest pildivaaturitest, keskendudes koomiksiraamatute ja mangalehtede hõlpsale kuvamisele puhtalt ja järjestikku, mis on kriitiline omadus pildipõhiste lugude lugemiseks.

Selle eripikendusega koomiksiraamatuid pakkides saavutasid Ayton ja kõik pärast teda kaks asja. Laienduse muudatus ei võimaldanud mitte ainult näha, et tegemist oli koomiksiraamatuga, vaid ka sillutas teed koomiksikesksetele rakendustele nagu CDisplay, et luua vorminguga failide seoseid. Nii avanedes ühel failil topeltklõps, avanevad need mitte arhiivirakendustes, milles nad loodi, vaid koomiksivaatajates, mis on loodud nende lugemiseks. See lihtne näpistamine muutis täielikult viisi, kuidas me oma arvutites ja seadmetes koomiksit lugesime.

CBR- ja CBZ-failide loomine või muutmine

Kuigi CBR ja CBZ on ülekaalukalt kõige populaarsemad (mis kajastavad RAR- ja ZIP-failivormingute üldist populaarsust), kohtate harva ka järgmisi seotud arhiivifaile. Koomiksid laiendiga .CB7 on .7z-failid, .CBA on .ACE-failid ja .CBT on .TAR-failid. Arhiivides olevad failid on tavaliselt JPEG- või PNG-vormingus pildid ja mõnikord vähem kasutatud vormingud nagu GIF, BMP või TIFF.

Kuna koomiksiraamatute arhiivid nimetatakse lihtsalt ümber arhiivifailide tüüpideks, saate nende manipuleerimiseks kasutada mis tahes arhiivitööriista, mis saab aluseks oleva vorminguga hakkama. See tähendab, et võite võtta koomiksifaili - öelge: Amazing Super Comics # 1.cbz - paremklõpsake seda, valige Ava koos ja avage see kõigi rakendustega, mis töötlevad .ZIP-faile.

Mõni rakendus, näiteks populaarne 7-Zip arhiivivahend, tunnistab, et .CBZ-fail on lihtsalt .ZIP-fail ja te ei pea seda isegi ümber nimetama, samas kui teised rakendused nõuavad, et nimetaksite selle ümber .CBZ-st .ZIP-iks või Esmalt .RBR-st .RAR-i.

Mõlemal juhul avanevad failid nagu iga vana arhiivimahuti ja saate sisu välja võtta, ümber nimetada, manipuleerida ja isegi rohkem faile sisse panna.

SEOTUD:Kuidas lugeda veebikoomikat võrguühenduseta koomiksilugejast

Seda silmas pidades saate koomiksifaile hõlpsasti muuta soovitud piltidega või isegi luua oma koomiksid. Oletame näiteks, et leidsite veebis avaldatud koomiksi, mis teile meeldib, või kunstniku, kes avaldab isikliku ajaveebi kaudu iga paari nädala tagant ühe koomiksilehe. Võite teha need pildid ja luua oma arvutis või tahvelarvutis hõlpsaks lugemiseks .ZBZ-faili.

Me kirjeldame protsessi üksikasjalikult oma koomiksite võrguühenduseta lugemise juhendis, kuid see protsess on väga lihtne. Salvestate lihtsalt pildid, veenduge, et need oleksid järjestikku nummerdatud, topiksite need .ZIP-i arhiivi ja salvestaksite siis arhiivi laiendiga.

SEOTUD:Kuidas Windowsis mitut faili pakkide kaupa ümber nimetada

Kogu protsessi kõige pingelisem osa on numeratsioon, kuid ka seda saab automatiseerida. Saate hõlpsasti kasutada Windowsi lihtsat nippi oma failide ümbernimetamiseks või kui soovite selle protsessi üle tõsist juhtimist, võite kasutada spetsiaalset ümbernimetamise rakendust, nagu Bulk Rename Utility. Numbrite kullastandardiks on muuseas failide nummerdamiseks juhtnull, et need töötaksid hästi rakendustes ja operatsioonisüsteemides - nii et kui koomiksis on 100 lehte, ärge kasutage GreatWebComic1.jpg to GreatWebComic100. jpg, kasutage GreatWebComic001.jpg to GreatWebComic100.jpg. Muidu tellib teie koomiksilugeja need tõenäoliselt valesti.

Parimad rakendused koomiksiraamatukogu salvestamiseks, korrastamiseks ja lugemiseks

CD-ekraan on Windowsi jaoks endiselt olemas ja suurepärane kerge lugeja CBR- ja CBZ-failide jaoks. Kuid võite valida ka sellise raamatukogulaadse haldustööriista nagu populaarne ComicRack. MacOS-i üks populaarsemaid lugejaid on SimpleComic, kohmakas vaataja, mis kajastab CD-mängude puhast lihtsust. Linuxi kasutajad peaksid kindlasti vaatama MComixi, pikka aega kestnud projekti, mis põhineb Comixi koomiksilugeja rakendusel, kuid mis pole enam arenduses.

Tahvelarvutid ja koomiksid tunduvad loomulike kaaslastena ning on ka palju toredaid mobiilikoomiksite lugejaid. Androidi kasutajad saavad haarata tasuta koopia rakendusest Astonishing Comic Reader või Androidi jaoks väga populaarsest ComicRacki kaasrakendusest - tasuta versioon on suurepärane eraldiseisev lugeja, samal ajal kui 8-dollarine lisatasu versioon sünkroonitakse Windowsi ComicRackiga.

Samuti võite leida koomiksiriiuli iOS-i versiooni, mis sisaldab sünkroonimisega lisatasu. Kui te ei ole ComicRacki kasutaja, on Comic Zeal (5 dollarit) veel üks esmaklassiline toode, mis on varustatud funktsioonidega, kuid isegi sellised tasuta võimalused nagu ComicFlow pakuvad endiselt lihvitud kasutuskogemust.

Paremini mõistes, kuidas koomiksiraamatu failivormingud töötavad, on teil palju parem võimalus luksumist nende tekkimisel parandada, töötada failidega vajadusel ja nautida neid koos valitud lugejaga.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found