Kuidas ehitada Kodi ja Raspberry Pi abil 35-dollarine meediakeskus

Kui olete hoidnud Kodi-põhise meediakeskuse arvuti seadistamist, kuna see on vali, kallis, ei mahu teie meediumiriiulile, on Raspberry Pi teie päästja. Ainult 35 dollari (pluss mõne lisavarustuse olemasolu korral, mis teil võib olla lamades) eest saate väikese ja tõhusa arvuti, mis suudab kogu teie meediumit esitada ühest kaunist diivanisõbralikust liidesest.

Selles juhendis eeldatakse, et olete Raspberry Pi ja Kodi'ga vähemalt mõnevõrra tuttav, nii et kui te seda veel ei tunne, vaadake enne jätkamist kindlasti meie täielikku Raspberry Pi juhendit ja lugege läbi Kodi.

Mida vajate

SEOTUD:Kõik, mida peate teadma Raspberry Pi-ga alustamise kohta

Mis puutub riistvarasse, siis vajate tüüpilist Raspberry Pi riistvara ja tarvikuid:

  • Raspberry Pi plaat (parima jõudluse saavutamiseks soovitame uusimat Raspberry Pi 3)
  • MicroUSB toiteallikas (parimate tulemuste saamiseks soovitame ametlikku CanaKit Raspberry Pi 3 toiteallikat)
  • MicroSD-kaart (soovitatav vähemalt 8 GB)
  • Juhtum (Amazonist leiate palju lahedaid, kuigi ka see ametlik Kodi juhtum on päris armas)
  • Teleriga ühendamiseks HDMI-kaabel
  • Etherneti kaabel või WiFi-adapter (parima jõudluse saavutamiseks on tungivalt soovitatav Ethernet)

SEOTUD:Kuidas kasutada Flirci mis tahes puldi lisamiseks mis tahes meediakeskusesse

Esialgse seadistamise jaoks vajate ka hiirt ja klaviatuuri, arvutit, mille abil saate Kodi SD-kaardile installida, ning soovi korral ka diivanisõbralikuks juhtimiseks kaug- ja infrapuna-vastuvõtjat. Meile meeldib FLIRC, mis on ühendatud Logitech Harmony 650-ga.

Kõigest võib öelda, et need osad võivad kulutada teile rohkem kui reklaamitud 35 dollarit, kui peate need kõik ostma, kuid on tõenäoline, et teil on mõni (kui mitte kõik) seda kraami, nii et võite hakkama saada väga vähesega. Jällegi saate nende osade kogumise kohta lugeda meie Raspberry Pi täielikust juhendist.

Milline Kodi versioon?

Kodi installimine Raspberry Pi-le pole päris sama mis Windowsi või Linuxi masinasse installimine. Selle asemel, et installida operatsioonisüsteem ja seejärel selle peale Kodi, installite tavaliselt kõik-ühes paketi, mis lihtsalt toimetab Kodi ja kõik vajalikud asjad. Põhiline operatsioonisüsteem võib endiselt olla mõni Debian Linuxi variant, kuid optimeeritud selleks, et tuua Kodi võimas ja kerge versioon vähese vaevaga teie teleriekraanile.

Kodi jaoks on Pi jaoks palju erinevaid ehitisi, kuid tänapäeval soovitame LibreELECi. See on uskumatult kerge, värskendustega hästi hooldatud ja populaarne, nii et leiate kindlasti vajadusel abi. Kui see teile ei meeldi, on ka muid võimalusi, näiteks OpenELEC (LibreELECi eelkäija), OSMC (nüüdseks kadunud Raspbmc järglane) ja XBian. Nende installimine on väga sarnane LibreELECi installimisega, seega peaksite saama järgida enamikku allpool toodud juhiseid.

Esimene samm: laadige alla ja Flash Kodi oma SD-kaardile

Esimene samm toimub arvutis. Meie testimisel ei töötanud LibreELECi eraldiseisev installer, seega loome SD-kaardi käsitsi, kasutades Windowsi, macOS-i ja Linuxi tasuta programmi Etcher. Minge Etcheri avalehele ja laadige alla oma operatsioonisüsteemi versioon - kui kasutate Windowsi, soovitame kaasaskantavat versiooni, kuna te ei pea seda installima.

Järgmisena minge LibreELECi allalaadimislehele ja kerige alla jaotiseni „Otselingid”. Valige rippmenüüst Raspberry Pi v2 ja Raspberry Pi v3 (kui te ei kasuta Raspberry Pi 1 ega Zero, sel juhul valige see suvand. Seejärel kerige alla ja klõpsake lingi faili .img.gz jaoks äsja valitud platvormi.

Kui fail on alla laaditud, käivitage Etcher. Klõpsake nuppu „Vali pilt“ ja valige seejärel just alla laaditud .img.gz-fail.

Seejärel klõpsake teise sammu all olevat linki „Muuda“, et veenduda, et Etcher on valinud õige seadme. Meie puhul on see Transcend SD-kaardi lugeja, milles on 16 GB SD-kaart, nii et Etcher valis targalt.

Kui olete valmis, klõpsake nuppu „Flash!” nuppu. Protsessi lõpuleviimiseks kulub minut või paar. Võite saada hüpikvea selle kohta, et Windows ei saa draivi lugeda, kuid ärge vormindage seda! See on normaalne, kuna saadud SD-kaart kasutab Linuxi failisüsteemi. Sulgege see aken ja jätkake järgmiste sammudega.

Kui see on lõpetatud, eemaldage oma microSD-kaart ja koguge oma Pi riistvara.

Teine samm: käivitage oma Raspberry Pi ja konfigureerige oma süsteem

Pange oma microSD-kaart oma Raspberry Pi sisse ja ühendage see HDMI-kaabli abil teleri külge (ja ühendage vajadusel Ethernet-kaabel). Seejärel ühendage toiteplokk oma Pi-ga ja tavalise seinakontaktiga ning see peaks käivituma. Peaksite nägema, et teie telerile ilmub LibreELECi pritsmekraan.

Andke sellele mõni minut esmasel käivitamisel vajalike kaustade loomiseks ja kõik korras. Teile kuvatakse traditsiooniline Kodi avakuva koos LibreELECi hüpikaknaga, mis juhatab teid läbi esialgsed sammud, näiteks ajavööndi seadistamine.

See peaks olema kõik, mida vajate püsti tõusmiseks ja käivitamiseks - peaaegu kõik siit edasi on sama, mis Kodi seadistamine mis tahes muusse kasti. Saate lisada uusi videoid oma kogusse, juhtida taasesitust kaugjuhtimispuldiga (või ametlike kaugrakenduste abil iOS-i ja Androidi jaoks) ning teha muid täiustatud asju - näiteks sünkroonida oma teeke MySQL-iga või juhtida Kodit Amazon Echoga.

Kui teil on siiski mõni LibreELEC- või Pi-spetsiifiline probleem, leiate mõne täiendava sätte jaotisest Lisandmoodulid> Programmi lisandmoodulid> LibreELECi konfiguratsioon. Enamik neist on sarnased selles algses viisardis määratud sätetega, ehkki võiksite tähelepanu pöörata mõnele asjale:

  • Kui kasutate videoteegi jaoks võrguallikaid ja / või MySQL-i, võiksite minna jaotisse Võrk> Täpsemad võrguseaded ja lubada jaotise „Oodake võrku enne Kodi käivitamist”. See tagab, et kogu kuvatakse käivitamisel korralikult.
  • Teenuste alt saate lubada või keelata Samba ja SSH, mis on kasulikud teie Pi juurde pääsemiseks teistest võrgu arvutitest. Samba võimaldab teil faile vaadata ja redigeerida (kasulik Kodi konfiguratsioonifailide redigeerimiseks), SSH on aga kasulik käsurea tõrkeotsinguks.
  • Kui vaatate videoid, mis vajavad MPEG-2 või VC-1 litsentsi, võite osta odava litsentsi ja lisada selle oma Pi-le nende juhiste abil. (Peate selle lisama oma LibreELEC-i config.txt-i, kuna see pole konfigureerimismenüüsse sisse ehitatud.)

Peale mõningate põhiliste seadistuste peaksite võistlustel olema! Kodit saate oma sisule kohandada nagu igal teisel platvormil - hankige uusi nahku, installige lisandmooduleid ja korraldage kõik oma filmid ja saated hoolikalt (ja kui olete valmis, kloonige SD-kaart lollikindla varundamise jaoks). Taevas on piir ja see maksab teile ainult 35 dollarit.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found