Kuidas kiiresti vahetada virtuaalsete töölaudade vahel Windows 10-s

Virtuaalsed töölauad on mugav viis mitme tööpinnaga žongleerimiseks Windows 10-s. Virtuaalsete töölaudade vahel kiireks vahetamiseks on mitu võimalust, sealhulgas mitu vähem tuntud klaviatuuri otseteed - käsitleme neid kõiki allpool.

Klaviatuuri otseteed virtuaalsete töölaudade vahel vahetamiseks

Kiire otsetee abil Windows 10 virtuaalsete töölaudade vahel kiireks vahetamiseks vajutage klahvikombinatsiooni Windows + Ctrl + vasaknool, et lülituda väiksema numbriga töölauale, või Windows + Ctrl + paremnool, kui soovite suurema arvu. Kui noolenuppudega määratavas suunas on loodud virtuaalne töölaud, lülitub tööruum sellele koheselt.

Saadaolevate virtuaalsete töölaudade kiireks kuvamiseks vajutage Windows + Tab. Seejärel näete ekraani nimega „Tegumivaade”, kus on loetletud saadaolevad virtuaalsed töölauad koos pisipiltidega.

Sellel ekraanil virtuaalsete töölaudade vahetamiseks klaviatuuri abil vajutage klahvi Tab, kuni üks ülemise rea pisipilt on esile tõstetud. Seejärel navigeerige nende vahel, vajutades nooleklahve ja seejärel Enter. Ülesandevaade suletakse ja näete valitud töölauda.

Kui soovite uue virtuaalse töölaua lisada klaviatuuri kaudu, vajutage uuesti klahvi Windows + Ctrl + D või vajutage lihtsalt klahvi Windows + Tab. Valige tabulaatori ja nooleklahvide abil “Uus töölaud” ja vajutage sisestusklahvi.

Ilmub uus virtuaalne töölaud. Kui olete oma töölauad haldanud, valige üks ja vajutage sisestusklahvi või vajutage lihtsalt töölauale naasmiseks Escape.

Tegumiriba kasutamine virtuaalsete töölaudade vahel vahetamiseks

Kui soovite tegumiriba kaudu kiiresti virtuaalsete töölaudade vahel vahetada, klõpsake nupul Tegumivaade või vajutage Windows + Tab.

Järgmiseks klõpsake või puudutage töölauda, ​​millele soovite lülituda.

Kui te ei näe tegumiribal nuppu Task View, paremklõpsake tegumiribal ja seejärel klõpsake nuppu "Show Task View Button"; selle kõrval peaks nüüd olema märk.

Kui see on nähtav, saate oma virtuaalsete töölaudade haldamiseks igal ajal klõpsata nupul „Tegumivaade”, mis on kindlasti kasuks!

Juhtpaneeli otseteed virtuaalsete töölaudade vahel vahetamiseks

Vaikimisi reserveerib Windows 10 virtuaalse töölaua vahel vahetamiseks mitu nelja sõrmega puuteplaadi žesti. Nende kasutamiseks pange neli sõrme korraga puuteplaadile ja pühkige neid kindlas suunas. Nad teevad järgmist:

  • Nelja sõrmega pühkige üles: Avage tegumivaade (sama mis klahvile Windows + Tab).
  • Nelja sõrmega pühkige vasakule: Lülituge väiksema numbriga virtuaalsele töölauale.
  • Nelja sõrmega pühkige paremale: Lülituge suurema numbriga virtuaalsele töölauale.
  • Nelja sõrmega pühkige alla: Kuva praegune töölaud.

Kui need žestid ei tööta, võite need seadetes keelata. Nende lubamiseks klõpsake tegumiribal Windowsi nuppu ja valige menüü „Seaded” avamiseks ikoon Gear. Järgmisena navigeerige jaotist Seadmed> Puuteplaat. Kerige allapoole, kuni näete valikuid „Nelja sõrmega žestid”.

Valige rippmenüüst „Pühkimised” käsk „Lülita töölaudu ja näita töölauda”.

Teise võimalusena saate need funktsioonid samal puuteplaadi seadete ekraanil määrata ka kolme sõrmega žestidele.

Pärast seda sulgege aken Seaded. Kui teie seade toetab mitme puutega puuteplaadi liigutusi, saate nüüd virtuaalsete töölaudade juhtimiseks kasutada neid pühkimisžeste.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found