Kuidas taastada süsteemipiltide varundamine operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 ja 10

Windows saab luua "süsteemipildi varukoopiaid", mis on põhimõtteliselt teie kõvaketta ja kõigi sellel olevate failide tervikpildid. Kui olete saanud süsteemipildi varunduse, saate oma süsteemi taastada täpselt sellisena, nagu see oli varundamise ajal, isegi kui teie install on tõsiselt rikutud või täielikult kadunud.

Windows sisaldab palju erinevaid varundustööriistu. Enamik inimesi ei soovi seda funktsiooni üldse kasutada ja peaksid failidest lihtsalt failiajaloo või mõne muu failide varundamise tööriista abil varundama. Ent entusiastid või süsteemiadministraatorid, kes soovivad luua süsteemi tervikpildi ühel hetkel, hindavad ja kasutavad süsteemipiltide varukoopiaid.

Teie süsteemipildi varundamist ei saa teises arvutis taastada

SEOTUD:Kuidas eraldada üksikuid faile Windows 7 süsteemipildi varundamisest

Te ei saa Windowsi süsteemipildi varundust teises arvutis taastada. Teie Windowsi install on seotud teie arvuti konkreetse riistvaraga, nii et see töötab ainult arvuti varasema oleku taastamiseks.

Ehkki te ei saa teise arvutisse süsteemipildi varukoopiat taastada, saate süsteemipildi varundusest eraldada üksikud failid. Microsofti sõnul pole üksikute failide eraldamine süsteemipildi varundusest võimalik ja need ei paku selleks lihtsat tööriista - kuid need on lihtsalt tavalised VHD (virtuaalse kõvaketta) pildifailid, mida saate "ühendada" ja kopeerida File Exploreri või Windows Exploreri abil.

Enne jätkamist ühendage süsteemipildi varukoopiaid sisaldav draiv arvutiga.

Kuidas luua süsteemipildi varukoopia

SEOTUD:Süsteemipildi varundamise loomine Windows 7, 8 või 10 puhul

Süsteemipildi varukoopiate loomine on endiselt üsna lihtne. Windows 7 puhul on see integreeritud tavalise varundustööriistaga. Windows 8.1 ja 10 puhul avage lihtsalt juhtpaneelil failiajaloo varundusaken. Näete linki „Süsteemipildi varundamine”, mis avab tööriista „Varundamine ja taastamine (Windows 7)”. Süsteemipildi loomiseks klõpsake linki „Loo süsteemipilt”.

On suur tõenäosus, et teie süsteemipildi varukoopia on üsna suur, nii et soovite selle installimiseks kasutada suurt draivi. Ideaalne on väline USB-kõvaketas.

Varukoopiate taastamine juhtpaneelilt (ainult Windows 7)

Kui Windows töötab endiselt korralikult, saate seda teha otse Windowsi töölaualt. Kuid see valik näib olevat ainult Windows 7-s. See eemaldati Windows 8, 8.1 ja 10.

Selleks avage juhtpaneel ja leidke paneel „Varundamine ja taastamine”. Selle leidmiseks võite lihtsalt juhtpaneelilt otsida "backup". Klõpsake akna allosas lingil „Süsteemi seadete või arvuti taastamine”. Klõpsake ilmuvas aknas nuppu „Täpsemad taastemeetodid” ja seejärel klõpsake linki „Kasuta arvuti taastamiseks varem loodud süsteemipilti”.

Varundamise taastamine Windowsi käivitusvalikute kaudu (7, 8 ja 10)

SEOTUD:Kuidas kasutada Windows 8 või 10 arvuti parandamiseks täpsemaid käivitusvalikuid

Pildi saate taastada ka spetsiaalsest alglaadimise taastemenüüst. See on lihtsaim viis piltide taastamiseks operatsioonisüsteemis Windows 10 või 8.1, kuna süsteemipildi taastamise võimalus pole töölaualt enam saadaval.

Windows 10 või 8.1 korral hoidke klaviatuuri klahvi „Shift“ all ja klõpsake menüüs Start või Start ekraanil käsku „Restart”. Kui teie arvuti ei käivitu korralikult, käivitub Windows pärast nurjunud käivitamist automaatselt sellesse menüüsse. Kui see nii pole, on isegi käivitusvalikud ise rikutud.

Teie arvuti käivitub spetsiaalsesse taastemenüüsse. Klõpsake paani „Tõrkeotsing“, klõpsake „Täpsemad suvandid“ ja seejärel klõpsake „Süsteemipildi taastamine“.

Windows 7-s taaskäivitage arvuti ja käivitamise ajal vajutage klahvi F8. Valige taasterežiimi käivitamiseks suvand „Paranda arvuti” ja vajutage sisestusklahvi Enter.

Kui küsitakse, valige klaviatuuripaigutus ja seejärel valige aknas Süsteemitaaste suvandid suvand „Taasta arvuti varem loodud süsteemipildi abil”. Valige ühendatud kettalt süsteemipilt ja selle taastamiseks läbige ülejäänud viisard.

Kuidas varukoopiat taastada taastekettaga

SEOTUD:Kuidas Windows 8-s või 10-s taastada draiv või süsteemiparandusketas

Kui olete loonud taasteketta, saate taaskäivitada draivilt ja taastada oma pildi ka sealt. See on ainus viis piltide taastamiseks, kui Windows ei saa üldse käivituda või kui Windows pole arvutisse praegu installitud. Kui te pole veel taasteseadet loonud, saate selle taastada teisele Windowsi arvutile, mis praegu töötab korralikult, ja viia see oma praegusesse arvutisse.

Sisestage taasteseade ja käivitage see. See võib vajada arvuti BIOS-is alglaadimise järjekorra muutmist või juurdepääsu menüüsse „Buutseadmed”.

Windows 10 või 8.1 puhul näete samu valikuid, mida näete ülaltoodud alglaadimisvalikute korral. Valige lihtsalt Täpsemad suvandid> Süsteemipildi taastamine. Windows 7-s valige link „System Image Recovery”.

Kuidas varukoopiat Windowsi installikandjalt taastada

SEOTUD:Kust alla laadida Windows 10, 8.1 ja 7 ISO-d seaduslikult

Kui teil on Windowsi installiketas või välkmäluseade, võite selle käivitada ja süsteemipildi taastada. See töötab isegi siis, kui Windowsi pole arvutisse installitud. Kui teil pole ühtegi installikandjat, võite teises Windowsi arvutis luua Windowsi installeri USB-draivi või DVD ja viia see oma praegusesse arvutisse.

Käivitage Windowsi installikandjalt nagu ülaltoodud taasteketas. Nii nagu taaskäivitate taastekettalt, võib see vajada arvuti BIOS-is alglaadimise järjekorra muutmist või menüüsse "Buutseadmete" juurde pääsemist.

Ükskõik millist tüüpi installiplaati te kasutate, minge läbi esimesed ekraanid, kuni jõuate ekraanile nupuga „Installi kohe”. Eirake seda nuppu ja klõpsake akna vasakus alanurgas lingil „Paranda oma arvutit”, et pääseda juurde samadele süsteemiparandustööriistadele, millele pääsete juurde taastekettalt või ülaltoodud käivitusmenüüst.

Süsteemipildid on väga kasulik viis kogu arvuti taastamiseks täpselt sellisena, nagu see oli varundamise ajal, ehkki need pole mõeldud kõigile. Need ei ole isegi enamiku Windowsi kasutajate jaoks - seetõttu proovis Microsoft selle valiku isegi Windows 8.1 arendusversioonides tagasi eemaldada, enne kui alistus entusiastide survele ja funktsiooni taastamine.

Pildikrediit: daryl_mitchell Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found