Algaja geek: mida iga Windowsi kasutaja peab teadma Windowsi tegumihalduri kasutamise kohta

Windowsi tegumihaldur on oluline tööriist iga Windowsi kasutaja jaoks. See võib näidata teile, miks teie arvuti on aeglane, ja aidata teil toime tulla valesti käituvate ja ressursinälga programmidega, olgu siis tegemist protsessori, RAM-i, ketta või võrgu ressursside tühjendamisega.

Windows 8-l (ja nüüd Windows 10-l) on seni parim sisseehitatud tegumihaldur, kuid isegi Windows 7 Task Manager on võimas tööriist, millega peaks iga Windowsi kasutaja end kurssi viima. Paljud neist ülesannetest on Windows 8 või 10 puhul lihtsamad.

Tegumihalduri avamine

Windows võimaldab teil jõuda ülesandehaldurini mitmel viisil:

  • Klaviatuuri otsetee: Vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + Escape kõikjal Windowsis.
  • Hiire otsetee: Paremklõpsake Windowsi tegumiribal ja valige Start Task Manager.
  • Traditsiooniline meetod: Vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + Alt + Delete ja valige käsk Start Task Manager.

Kuva protsessori ja RAM-i sigadused

Windows 7-s avaneb tegumihaldur vahekaardil Rakendused, kus on loetletud avatud rakendused ja saate need nupuga Lõpp ülesanne kiiresti sulgeda. See töötab isegi siis, kui nad on külmunud ja ei reageeri.

See vahekaart ei võimalda teil ressursikasutust vaadata. Samuti ei kuvata kõiki teie arvutis töötavaid programme - taustal töötavaid programme ilma nähtavate akendeta siin ei kuvata.

Klõpsake vahekaardil Protsessid, et vaadata arvutis töötavaid protsesse, nii avatud akendega protsesse kui ka taustprotsesse, mis võivad olla teie süsteemisalves nähtamatud või peidetud.

Protsesside sortimiseks nende protsessori või mälukasutuse järgi klõpsake pealkirja CPU või Memory. See näitab teile, millised programmid kasutavad kõige rohkem protsessori aega ja RAM-i.

Kõigi arvutis töötavate protsesside vaatamiseks klõpsake nuppu Kuva kõigi kasutajate protsessid. Vaikimisi kuvatakse loendis lihtsalt teie kasutajakontona töötavaid protsesse. Nupp näitab süsteemiprotsesse ja teiste kasutajakontode all töötavaid protsesse.

Samuti võite soovida klõpsata menüüd Vaade, klõpsata nuppu Vali veerud ja lubada veerg CPU aeg. Klõpsake veergu CPU Time loendi sortimiseks protsessori aja järgi. See näitab teile, kui palju protsessori ressursse on iga protsess kasutanud, nii et saate tuvastada programme, mis võivad praegu kasutada väikest CPU-d, kuid on kasutanud suuremat CPU-d, kui te seda ei otsinud.

Windows 8 või 10 puhul kuvatakse vahekaardil Protsessid protsesside protsessori, mälu, ketta ja võrgu kasutamine ühes kohas. Selle teabe leiate ka Windows 7-st, kuid see on hajutatud mitmesse kohta.

Tapa taustaprogrammid

Kui protsess käitub valesti - näiteks võite olla sulgenud arvutimängu ja see jätkas taustal töötamist, kasutades selleks võib-olla 99% teie protsessorist - sorteerides protsessori ja mälukasutuse järgi, näete valesti käituvat protsessi, mis kulutab liiga palju ressursse loendi ülaosas. Paremklõpsake protsessil ja valige selle sulgemiseks käsk Lõpeta protsess, kui te ei saa seda normaalselt sulgeda.

Kontrollige kogu protsessori ja RAM-i kasutamist

Klõpsake vahekaardil Toimivus, et vaadata arvuti kogu protsessori ja füüsilise mälu (RAM) kasutamist. Protsessori kasutusajaloo graafik näitab nii protsessori kogu kasutamist kui ka eraldi graafikuid iga protsessori kasutamise kohta aja jooksul, samas kui graafik Mälu näitab kogu mälukasutust ja seda, kuidas teie mälukasutus on aja jooksul muutunud.

Kui protsessori kasutamine või mäluribad on täielikult täis ja arvuti töötab aeglaselt, peaksite mõned protsessori või mälunäljad programmid sulgema - kontrollige protsesside loendit, et näha, millised need on - ja vabastage ressursid. Kui teie mälu ja protsessori kasutamine on alati suur, võiksite asjade kiirendamiseks uuendada oma RAM-i või hankida kiirema protsessoriga arvuti.

Kuva süsteemivõrgu tegevus

Kui teil on Interneti-ühendusega probleeme - võib-olla laadivad veebilehed aeglaselt või teie hääl langeb välja, kui räägite kellegagi Skype'is või sarnases VoIP-programmis - võiksite kontrollida oma arvuti kogu võrgukasutust. Seda saate teha tegumihalduri vahekaardilt Võrguühendus.

Iga arvuti võrguadapteri jaoks näete eraldi graafikut, mis annab teile teada, kui palju teie võrgu ressurssidest teie arvutis olevad programmid kulutavad. See võimaldab teil näha, kas taustal töötab mõni programm, mis küllastab teie võrguühendust.

Windows 8 või 10 puhul leiate selle teabe ka vahekaardilt Toimivus.

Märkige protsessivõrgu tegevus

Kui näete, et teie võrguühendust kasutatakse, võiksite teada, millised rakendused võrku kasutavad. Kui soovite näha loendit võrgule juurdepääsuprotsessidest ja sellest, kui palju võrguressursse nad kõik kasutavad, klõpsake vahekaardil Toimivus ja klõpsake nuppu Ressursimonitor.

Vahekaardil Ressursimonitori võrk saate vaadata võrgutegevusega protsesside loendit ja vaadata, mis ressursse imeb. Pange tähele, et see loeb kogu võrgutegevust - isegi protsesse, mis lihtsalt suhtlevad teiste seadmetega kohalikus võrgus ja ei loo Interneti-ühendust.

Operatsioonisüsteemis Windows 8 või 10 saate protsessivahelist võrgutegevust vaadata vahekaardil Protsessid.

Märkige protsessisisene ketas

Kui ressursimonitor on avatud tegumihalduri vahekaardilt Performance, saate klõpsata ka vahekaardil Disk ja vaadata, milliseid programme teie kettale kõige rohkem loetakse ja kirjutatakse. Kui teie kõvaketas jahvatab, näitab see tööriist teile, millised programmid võtavad kõik teie kettaressursid.

Windows 8 või 10 puhul on see teave saadaval vahekaardil Tegumihalduri protsessid.

Halda käivitamisprogramme

Windows 8 või 10 operatsioonisüsteemis saate tegumihalduri vahekaardi Startup abil kontrollida, millised programmid teie arvutist automaatselt käivituvad.

Windows 7 puhul peate kasutama mõnda muud tööriista, näiteks CCleanerisse sisseehitatud käivitushaldurit.

Kui soovite täpsemat tegumihalduri asendust, laadige alla tasuta utiliit Process Explorer. Selle tööriista on välja töötanud Microsoft ja see pakub mitmesuguseid funktsioone, mida te isegi Windows 8 või 10 puhul tavalisest tegumihaldurist ei leia, sealhulgas võimalust vaadata, millised failid ja kaustad on programm lukustanud, ja avada need nii, et need oleksid saab muuta.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found