Mis on 400 vale päringu viga (ja kuidas seda parandada)?

400 vigase päringu tõrge ilmneb siis, kui veebisaidi serverisse saadetud taotlus on vale või rikutud ja päringut vastu võtnud server ei saa sellest aru. Aeg-ajalt on probleem veebisaidil endal ja sellega ei saa palju teha. Kuid enamasti on probleem selline, mille võite lahendada - võib-olla sisestasite aadressi valesti või võib-olla põhjustab probleeme teie brauseri vahemälu. Siin on mõned lahendused, mida saate proovida.

Mis on 400 vale taotluse viga?

Viga 400 vale päringu korral juhtub siis, kui server ei saa sellest tehtud päringutest aru. Seda nimetatakse veaks 400, kuna seda HTTP-olekukoodi kasutab veebiserver sellise vea kirjeldamiseks.

400 veataotluse viga võib juhtuda, kuna taotluses on lihtne viga. Võib-olla olete URL-i valesti sisestanud ja server ei saa mingil põhjusel 404-viga tagastada. Või proovib teie veebibrauser kasutada aegunud või kehtetut küpsist. Mõned õigesti konfigureerimata serverid võivad mõnes olukorras ka kasulikumate vigade asemel visata 400 viga. Näiteks kui proovite mõnele saidile üles laadida liiga suurt faili, võite faili maksimaalsest suurusest teada andmise vea asemel saada 400 vea.

Nii nagu 404 ja 502 vea puhul, saavad ka veebisaidi kujundajad kohandada, kuidas 400 viga välja näeb. Nii võite erinevatel veebisaitidel näha erineva välimusega 400 lehte. Veebisaidid võivad selle vea jaoks kasutada ka veidi erinevaid nimesid. Näiteks võite näha järgmisi asju:

  • 400 valet taotlust
  • 400 - halb taotlus. Server ei saanud taotlust valesti vormistatud süntaksi tõttu aru. Klient ei tohiks taotlust ilma muudatusteta korrata
  • Vale taotlus - vale URL
  • Vale taotlus. Teie brauser saatis päringu, millest see server aru ei saanud
  • HTTP tõrge 400. Taotluse hostinimi on vale
  • Vale taotlus: viga 400
  • HTTP tõrge 400 - vale taotlus

Sageli saate 400-ga tõrke parandamiseks midagi teha, kuid selgitades välja, mis vea ebamäärasuse tõttu võib olla keeruline. Siin on mõned asjad, mida saate proovida.

Värskendage lehte

Lehe värskendamine on alati võtet väärt. Mitu korda on 400 viga ajutine ja lihtne värskendamine võib selle trikki teha. Enamik brausereid kasutab värskendamiseks klahvi F5 ja pakub kuskil aadressiribal ka nuppu Värskenda. See ei lahenda probleemi väga sageli, kuid proovimiseks kulub vaid sekund.

Kontrollige veel kord aadressi

400 vea kõige levinum põhjus on valesti sisestatud URL. Kui sisestasite URL-i ise oma aadressikasti, on võimalik, et sisestasite valesti. Kui klõpsasite mõnel teisel veebilehel lingil ja teile kuvati tõrge 404, on võimalik, et link valiti linkimislehel valesti. Kontrollige aadressi ja vaadake, kas märkate ilmseid vigu. Samuti kontrollige URL-is spetsiaalseid sümboleid, eriti neid, mida te URL-ides sageli ei näe.

Tehke otsing

Kui URL, kuhu proovite jõuda, on kirjeldav (või kui teate umbes oodatud artikli või lehe nime), võite veebisaidil otsimiseks kasutada aadressis olevaid märksõnu. Allpool toodud näites ei saa URL-i enda järgi tõepoolest öelda, kas midagi on valesti kirjutatud, kuid näete mõnda nime artikli nimest.

Selle teadmisega relvastatud saate veebisaidil otsida asjakohaste märksõnadega.

See peaks viima teid õigele lehele.

Sama lahendus töötab ka siis, kui veebisait, kuhu proovite jõuda, muutis URL-i mingil põhjusel ega suunanud vana aadressi uuele aadressile.

Ja kui teie külastataval veebisaidil pole oma otsingukasti, võite alati kasutada Google'i (või mis tahes eelistatavat otsingumootorit). Kasutage lihtsalt operaatorit "site:", et otsida märksõnu ainult kõnealuselt veebisaidilt.

Alloleval pildil kasutame märksõnu otsimiseks ainult saidilt howtogeek.com Google'i ja otsilauset "sait: howtogeek.com fookuskaugus".

Tühjendage oma brauseri küpsised ja vahemälu

Paljud veebisaidid (sealhulgas Google ja YouTube) teatavad veast 400, sest nende loetud küpsised on kas rikutud või liiga vanad. Mõni brauserilaiend võib ka teie küpsiseid muuta ja põhjustada 400 viga. Samuti on võimalik, et teie brauser on vahemälus avanud lehe rikutud versiooni.

Selle võimaluse testimiseks peate tühjendama oma brauseri vahemälu ja küpsised. Vahemälu tühjendamine ei mõjuta teie sirvimiskogemust kuigi palju, kuid mõnede veebisaitide laadimiseks võib kuluda paar sekundit, kui nad kõik varem vahemällu salvestatud andmed uuesti alla laadivad. Küpsiste kustutamine tähendab, et peate enamusele veebisaitidele uuesti sisse logima.

Brauseri vahemälu tühjendamiseks võite järgida seda ulatuslikku juhendit, mis õpetab vahemälu tühjendama kõigis populaarsetes töölaua- ja mobiilibrauserites.

SEOTUD:Kuidas kustutada oma ajalugu mis tahes brauseris

Loputage oma DNS

Teie arvuti võib talletada aegunud DNS-kirjeid, mis põhjustavad tõrkeid. DNS-kirjete lihtne loputamine võib aidata probleemi lahendada. Seda on lihtne teha ja see ei tekita probleeme. Meil on täielikud juhised oma DNS-vahemälu lähtestamiseks nii Windowsi kui ka MacOS-is.

SEOTUD:Mis on DNS ja kas peaksin kasutama teist DNS-serverit?

Kontrollige faili suurust

Kui laadite faili veebisaidile üles ja see on siis, kui ilmneb 400 tõrge, on tõenäoline, et fail on liiga suur. Proovige üles laadida väiksem fail, et veenduda, kas see põhjustab probleemi.

Proovige teisi veebisaite

Kui olete proovinud avada ühte veebisaiti ja teil on 400 viga, peaksite proovima avada muid veebisaite, et näha, kas probleem püsib. Kui see juhtub, võib see olla probleem teie arvutis või võrguseadmetes, mitte veebisaidil, mida proovite avada.

Taaskäivitage arvuti ja muu seade

See lahendus on osaks saanud, kuid arvuti ja eriti võrguseadmete (ruuterid, modemid) taaskäivitamine on levinud viis paljudest serverivigadest vabanemiseks.

Võtke ühendust veebisaidiga

Kui olete kõiki lahendusi proovinud ja näib, et viga ei kao, võib probleem olla veebisaidil endal. Proovige veebisaidiga ühendust võtta meiega ühenduse võtmise lehe kaudu (kui see töötab) või sotsiaalmeedia kaudu. Võimalik, et nad on probleemist juba teadlikud ja tegelevad selle parandamisega.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found