Mis on Microsoft Office'i ühilduvusrežiim?

Kui avate Microsoft Wordi, Exceli või PowerPointi vanemas versioonis loodud dokumendi Office'i kaasaegses versioonis, võite tiitliribal dokumendi nime järel kuvada „Ühilduvusrežiim”. See muudab dokumendi ilmumist ja takistab mõnede tänapäevaste funktsioonide kasutamist.

See pole tavaliselt asi, mille pärast peaksite muretsema - Office teeb vanade dokumentide nõuetekohase toimimise tagamiseks õigesti ja saate jätkata koostööd inimestega, kes kasutavad Office'i vanemaid versioone. Kui soovite, võite ühilduvusrežiimist lahkuda.

Mis on ühilduvusrežiim?

Microsoft Office'i tänapäevased versioonid on tutvustanud uusi funktsioone, mis ei ühildu Microsoft Office'i vanemate versioonidega. Ka Wordi, Exceli ja PowerPointi tänapäevased versioonid käsitlevad dokumendi vormindamist vanadest versioonidest pisut erinevalt.

Kui loote rakenduses Office 2013 või 2016 uue dokumendi, luuakse see moodsa dokumendina, millel on juurdepääs kõigile neile uutele funktsioonidele ja uusimatele vormindamisstiilidele. Kui aga avate dokumendi, mis on loodud Office 2010 või Office'i vanema versiooniga, avatakse see ühilduvusrežiimis, et tagada, et see näeks vanades versioonides sama välja nagu 2013. või 2016. aastal.

Ühilduvusrežiim keelab ka juurdepääsu uutele funktsioonidele. Näiteks kui keegi loob dokumendi Word 2007-s ja avate selle Word 2016-s, takistab Word 2016 teid funktsioonide kasutamisest, millest Word 2007 aru ei saaks. Seejärel saate dokumendi ilma probleemideta salvestada ja selle teile saatnud isikule tagasi saata. Kui Word 2016 lubab teil kasutada tänapäevaseid funktsioone, ei pruugi teine ​​inimene kogu dokumenti vaadata.

Selle režiimi eesmärk on tagada, et Microsoft Office'i eri versioonide kasutajad saaksid koos edasi töötada ja vanemate Office'i versioonidega loodud dokumendid ei näeks teisiti, kui need Office'i järgmistes versioonides avatakse.

Ühilduvusrežiimis keelatud täpsed funktsioonid sõltuvad sellest, millist Office'i rakendust kasutate ja millist tüüpi ühilduvusrežiimi dokument kasutab. Näiteks kui kasutate rakendust Word 2016 ja avate dokumendi, mis on Word 2010 ühilduvusrežiimis, ei saa te kasutada rakendusi Office for Office ega võrguvideoid manustada. Need funktsioonid vajavad Word 2013 või uuemat versiooni. Microsoft pakub täielikku loendit Wordi funktsioonidest, mis pole ühilduvusrežiimis saadaval.

Kuidas teada saada, millist ühilduvusrežiimi dokument kasutab

Saate teada, millises ühilduvusrežiimis dokument on. Selleks avage ühilduvusrežiimis olev dokument ja klõpsake nuppu Fail> Teave> Kontrolli probleeme> Kontrollige ühilduvust.

Klõpsake kasti „Valige kuvatav versioon”. Versioon, mille kõrval on linnuke, on ühilduvusrežiim, mida dokument praegu kasutab.

Ülaltoodud ekraanipildil on dokument Word 2010 ühilduvusrežiimis, mis tähendab tõenäoliselt, et selle lõi Word 2010.

Kuidas värskendada dokumenti ja lahkuda ühilduvusrežiimist

Dokumendi ühilduvusrežiimist väljumiseks avage see vastavas Office'i rakenduses ja klõpsake nuppu Fail> Info> Teisenda. See teisendab vanema dokumendi kaasaegseks Office'i tüüpi dokumendiks.

Ärge tehke seda, kui teil (või kellelgi teisel) on vaja dokumendiga töötada Office'i vanemat versiooni, näiteks Office 2010 või vanemat versiooni kasutades. Kui keegi saatis teile dokumendi ühilduvusrežiimis, ei tohiks seda enne neile tagasi saatmist värskendada. Neil võib seda vaja minna vanemas vormingus.

Teid hoiatatakse, et teie dokumendis võidakse teha väikesi paigutusmuudatusi. Ilmselt ei märkagi te neid, kui teie dokumendil pole keerukat kohandatud vormingut.

Kui olete nõus, kaob „Ühilduvusrežiim” tiitliribalt. Võimalik, et soovite dokumendist kiiresti läbi vaadata, et veenduda, et teil pole parandamiseks vajalikke paigutusmuudatusi. Nüüd saate dokumendi salvestada ja see salvestatakse tänapäevase Office'i dokumendina. See ei avane enam ühilduvusrežiimis.

Mida teha, kui uued dokumendid on ühilduvusrežiimis

Kui kõik teie loodud dokumendid on ühilduvusrežiimis, on teie Office'i rakendus tõenäoliselt seadistatud dokumentide loomiseks vanemas failivormingus.

Selle kontrollimiseks minge Faili> Valikud> Salvesta. Klõpsake kasti „Salvesta failid selles vormingus” ja veenduge, et see oleks seatud kaasaegsele dokumenditüübile. Näiteks valige Wordi jaoks „Wordi dokument (.docx)”. Kui valite selle asemel „Word 97–2003 dokument (.doc)”, salvestab Office failid alati vanemasse failivormingusse, mis tähendab, et need on vaikimisi alati ühilduvusrežiimis.

Kui loote dokumendid ühest või mitmest mallist, on võimalik, et algsed mallidokumendid on ühilduvusrežiimis. Avage need ja teisendage need nagu teist dokumenti.

Teil pole vaja dokumente ükshaaval läbi vaadata ja neid värskendada. Need töötavad lihtsalt hästi ja te ei märka isegi erinevust, kui proovite kasutada funktsiooni, mis ühilduvusrežiimis ei tööta. Kui proovite mõnda funktsiooni kasutada ja teil pole seda lubatud, öeldakse teile, et peate sellele funktsioonile juurdepääsemiseks dokumendi teisendama ja saate seda siis teha.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found