Ärge minge üle Windows 10-st Windows 8.1-le

Windows 10 võib mõnikord olla tõeline segadus. Hajutatud värskenduste, kasutajate kohtlemine beetatestijatena ja funktsioonide lisamine, mida me kunagi ei soovinud, võivad ahvatleda madalamale versioonile üleminekut. Kuid te ei peaks Windows 8.1 juurde tagasi minema ja me võime teile öelda, miks.

Tõsiselt: installisime Windows 8.1 ja kasutasime seda paar tundi, nii et te ei peaks seda tegema.

Loobute paremast menüüst Start

Seda on peaaegu lihtne unustada, kuid Windows 8.1-l ei olnud tõelist Start-menüüd. Selle asemel oli sellel Start-ekraan. Windows 8.0 tutvustas avakuva lootusega avada Windowsi tahvelarvutite ajastu. See ei töötanud hästi ja Microsoft kapituleerus, kuid ainult veidi. Windows 8.1 võttis uuesti kasutusele Start-nupu, kuid kõik, mida ta tegi, oli vaid Start-ekraani kutsumine, mis oli parimal juhul ribalaius.

Võite installida asendusprogrammi nagu Classic Shell või Start Menu 8, kuid sellega kaasnevad ka oma probleemid. Classic Shell peatas aktiivse arendamise, nii et avate end potentsiaalsetele haavatavustele. Ja muud programmid nagu Start-menüü 8 maksavad kas raha, suruvad lisamooduleid või mõlemad. Vaadake lihtsalt seda menüü Start 8 vaikeseadet:

Klõpsates mõnel neist neljast parimast võimalusest, installitakse programmid kohe. Ja see on 7-päevane prooviversioon, nii et lõpuks peate programmi kasutamise eest maksma.

Windows 10 abil tõi Microsoft lõpuks tagasi menüü Start. Tõsi, see on liiga segane ja reklaamidega täidetud, kuid see muutub paremaks. Ja mis veelgi olulisem, võite soovi korral kõik plaadid välja lõigata ja Windows 7-le väga lähedal vaadata.

SEOTUD:Kuidas muuta Windows 10 Start-menüü sarnasemaks Windows 7-ga

Täisekraaniga rakendused olid valusad

Teine unustatud Windows 8.1 „funktsioon” oli täisekraanirakenduste loomine. Microsoft soovis minna mobiiliturule järele, nii et koos avaekraani kasutuselevõtuga tulid tahvelarvutitele mõeldud täisekraaniga rakendused, mida ei saanud välja lülitada. See kehtis isegi rakenduste kohta, kus see polnud vajalik - näiteks kalkulaatori rakendus.

Eraldi töölauavaate asemel on rakendused maksimeeritud ja hõivavad kogu ekraani. Kõrvuti vaate saamiseks peate õppima puudutus- või hiireliigutusi, kuid töölaual töötavate programmide mitmekülgsus ei olnud peaaegu sama.

Microsoft proovis õpetuste abil aidata, kuid see ei lahendanud põhiprobleemi, et kasutajaliides ei olnud lihtsalt intuitiivne. Parim asi oli optimeerida Windows 8.1 töölauarežiimi jaoks, kuid see polnud siiski täiuslik. Microsoft lahendas lõpuks probleemi Windows 10-s, tühjendades Start-ekraani ja asetades rõhu uuesti töölauale.

Ja kuigi Windows 8-s on selle käitumise vältimiseks jälle programme, maksavad need sarnaselt Start-ekraani rakendustega kas raha, tulevad lisadega või mõlemad. Tasub mainida, et selle testimisel kukkus kalkulaatorirakenduse käivitamine kõigi vaikeseadetega kokku ühe sellise programmi ModernMixiga.

Loobute turvalisusest

Windows 10 on palju turvalisem kui ükski enne seda tulnud Windowsi versioon. Kuigi oleme kurtnud Microsofti lisatud tarbetute funktsioonide üle, on turvalisus olnud esmatähtis.

Windows 10 sisaldab selliseid funktsioone nagu kahtlase käitumise blokeerimine, tuuma eraldamine ja mälu terviklikkuse turvalisus, konteinerite tehnoloogia ja kontrollitud kaustade juurdepääs. Windows Defenderi ekspluateerimise kaitse on tohutu lisandmoodul, mis asendab tõhusalt EMET-i, mille arendamise Microsoft lõpetas. Need funktsioonid lukustavad operatsioonisüsteemi ja muudavad teie süsteemi nakatamise ja kaaperdamise raskemaks. Windows 8.1 on turvalisem kui Windows 7, kuid kõik kasutusele võetud turvafunktsioonid (alates SmartScreenist kuni turvalise alglaadimiseni) on Windows 10-s olemas.

Toetuse lõpp on saabumas

Laiendatud toe lõpp on käes ja kuigi see jõuab Windows 7-ni varem, ei saa Windows 8.1 pärast 2023. aasta jaanuari enam kriitilisi värskendusi. See ei pruugi olla homme, kuid pole ka kaugel. Ja nagu Windows 7, on ka peavoolu tugi juba lõppenud.

Isegi Windows 10 puhul keskendub Microsoft kõigepealt oma uusimale versioonile, mis kehtib kõigi tarkvarafirmade kohta. Kui teenuse lõpp tõuseb, tähendab see, et Microsoft ei plaaster ühtegi haavatavust ega avalda värskendusi, et vältida viiruste nakatumist teie süsteemi.

Tavaliselt peatavad teenuse lõppemise ajal teised programmid Windowsi nende versioonide toetamise. Seega jäävad teie OS-i ja installitud tarkvara haavatavused.

Kuid kas Windows 10 värskendused pole vigased?

Kuigi võib olla tõsi, et Windows 10 värskendused on olnud problemaatilised, on selle leevendamiseks võimalusi. Esiteks ja mis kõige tähtsam, kui soovite stabiilsust, ärge liitu Insideri programmiga. Siseringi eelvaated on disainilt kõige vähem stabiilsed.

Kui võimalik, minge üle versioonile Windows 10 Pro, mis võimaldab teil värskendusi edasi lükata. Hea uudis on see, et isegi kui teil pole Windows 10 Pro, laseb Microsoft peagi Windows 10 Home'i kasutajatel värskendused seitsmeks päevaks peatada, mis on tavaliselt piisavalt pikk, et olulised probleemid kõigutada.

Microsoft avaldas hiljuti Windowsi vanemate versioonidega halbu värskendusi, seega pole tagasiminek turvalisem. Lõppkokkuvõttes on parem omada mõningaid värskendusi, isegi nende riskidega, kui üldse mitte.

Windows 8.1 ei toeta uusi protsessoreid

Kui teie arvutis on Inteli 7. põlvkonna protsessor või AMD 7. põlvkonna protsessor, viib Windows 8 (või 7) installimine teade „Toetamata riistvara”. Microsoft tutvustas 2016. aastal poliitikat, mis piiras uuemate protsessorite tuge.

SEOTUD:Kuidas (ja miks) blokeerib Microsoft Windows 7 värskendused uutel arvutitel

Kui Windows tuvastab, et teie masinal on piisavalt uut riistvara, blokeerib see värskendused. Windows 8.1 ja Windows 7 eksisteerisid enne neid protsessoreid, nii et realistlikult tuleb teha tööd nende riistvaramuutustega vastavusse viimiseks.

Microsoft võiks selle töö ära teha, kuid ausalt öeldes ei taha, sest see nõuaks täiendavat testimist. Arvestades selle kogemust hilise testimisega, võib isegi väita, et nad on teinud parima võimaliku valiku. Kuid ilma värskendusteta tähendab Windows 8.1 käitamine uuel riistvaral seda, et töötate ilma laiendatud toeta nüüd 2023. aasta asemel.

Windows 8.1 võtmed on kallid või riskantsed

Isegi Windows 8.1-le üleminekuks vajate kehtivat võtit. Microsoft ei müü Windows 8.1 võtmeid, seega on nende hankimine keeruline. Odavate võtmete puhul võite riskida, kuid võite lõpuks saada võtme, mis ei kehti ega jää aktiveerituks. Kui teil on Windows 8.1 võti, saate seda ikkagi Windows 10 aktiveerimiseks kasutada. Nii võiksite sama hõlpsalt tasuta Windows 10-s püsida.

Lihtsalt jääge Windows 10 juurde

Puudumine paneb südame kasvama või kaugus muudab asjad lihtsalt uduseks. Pange roosad prillid maha: Windows 8.1 oli tohutu segadus ja on põhjus, miks Microsoft loobus sellest ja alustas otsast peale. Selle artikli kirjutamise käigus installisime Windows 8.1 ja kasutasime seda tundide kaupa. See oli valus kogemus, mida te ei pea läbima. Isegi kõigi selle probleemide korral olete Windows 10-s parem. See on turvalisem, läbimõeldum ja näeb tuge veel pikka aega.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found