Audio-CD-de rippimine arvutisse või Mac-i

Kui te pole oma muusika-CD-sid oma arvutis helifailidesse veel rippinud, pole veel hilja. Vaja on ainult CD-draivi ja natuke aega. Kui olete valmis, saab teie füüsilisest muusikakogust teie digitaalne muusikakogu.

Seejärel saate seda muusikat oma arvutis kuulata või nutitelefoni kopeerida. On isegi palju tasuta teenuseid, mis võimaldavad teil seda muusikat veebis salvestada ja voogesitada kõikjalt.

Hankige CD-draiv

SEOTUD:Kuidas panna oma muusikakogu võrku ja pääseda sellele juurde igast seadmest

Paljud kaasaegsed sülearvutid - ja isegi lauaarvutid - ei sisalda enam CD-draive. Kui teie valitud arvuti sisaldab CD-draivi, on teil hea minna. (DVD-draivid on muidugi topelt CD-draivid.)

Kui teie arvutis pole CD-draivi, pole see ka probleem. USB-ühenduse kaudu saate osta CD-draive, mis ühenduvad sülearvuti või muu arvutiga. Amazonist saate osta väliseid CD- ja DVD-draive kõigest 12 dollari eest. Kui see draiv on käes, saate seda käepärast hoida ja kasutada alati, kui peate CD või DVD kasutama arvutis, millel pole CD-draivi.

Valige oma rippimistarkvara

Nüüd peate valima rippimistarkvara, mida soovite kasutada. Paljudel populaarsetel programmidel, mida juba kasutate, on CD-rippimise võimalused. Mac- ja PC-arvutitel oleval iTunesil on see sisseehitatud - kui sisestate CD töötamise ajal CD, palub ta vaikimisi CD-d iTunes'i importida, kopeerides sellel oleva muusika digitaalsetesse failidesse. Kodeerimisseadeid saab juhtida, klõpsates iTunes'i eelistuste aknas nuppu „Impordi sätted”.

Windows Media Playeris on see ka sisse ehitatud ja see on isegi vaikimisi Windows 10-s kaasas. Käivitage Windows Media Player ja saate sellel olevate failide arvutisse kopimiseks kasutada nuppu „Rip”. Kuid teil on tõenäoliselt parem kasutada iTunes'i või mõnda allpool täpsemat programmi kui Windows Media Player. Kui kasutate Windows Media Playerit, veenduge, et te ei kopeeriks WMA-faile ja veenduge, et kopeerimiskaitse on keelatud, nii et te ei loo DRM-faile, mille kasutamine on piiratud.

Lihtsalt iTunes'i - või isegi Windows Media Playeri - kasutamine on tõenäoliselt enamiku inimeste jaoks hea. Kuid kui soovite rohkem juhtimist ja täpsemaid valikuid, on saadaval ka täpsemad tööriistad.

Paljud audiofiilid vannuvad Windowsis täpse helikoopia (tuntud ka kui EAC) alla, mis sisaldab täiustatud vigade parandamise funktsioone peaaegu täiuslike rippide jaoks. Samuti peate LAME MP3 kooderi eraldi alla laadima ja selle EAC-le edastama. CDex ei pruugi töötada nii hästi kui EAC, kuid selle kasutamine võib olla lihtsam. Maci kasutajad peaksid tõenäoliselt proovima Maxi, mis sisaldab ka vigade vähendamise funktsioone. LAME on klassi parim MP3-kooder ning seda saavad kasutada nii EAC, CDex kui ka Max.

Valige vorming ja bitikiirus

SEOTUD:Mis on erinevused MP3, FLAC ja muude helivormingute vahel?

Plaatide rippimisel peate valima vormingu ja bitikiiruse. Erinevatel formaatidel on erinev ühilduvus - MP3 ühildub kõige erinevamate seadmetega kõige paremini, kuid AAC on tõhusam ja toodab väiksemaid faile samal kvaliteeditasemel.

Samuti peate valima bitikiiruse või kvaliteeditaseme - kõrgem kvaliteeditase tähendab suuremaid faile. Mõni tüüpi helifail on „kadudeta” ja pakub maksimaalset helikvaliteeti suuremate failisuuruste arvelt. Selle näiteks on avatud lähtekoodiga FLAC ja Apple'i Lossless Audio Codec (ALAC).

See otsuse osa on teie otsustada. Inimesed, kes ei hooli failisuurustest ja soovivad lihtsalt arhiivida oma muusikakogu kõige kvaliteetsemal tasemel, eelistavad rippida muusika arhiivimise eesmärgil kadudeta FLAC- või ALAC-failideks - lõppude lõpuks saate alati helide teisendamise tööriista kasutada Vajadusel nende MP3- või AAC-failid. Kuid kahjumlikust MP3- või AAC-failist ei saa minna kadudeta failiks - nende saamiseks peate originaalplaadid uuesti rippima.

Kui soovite lihtsalt riputada kollektsiooni, mis kõlab hästi ja mängib peaaegu kõike, on MP3 tõenäoliselt parim variant. MP3-desse kopeerimisel peate tõenäoliselt kasutama LAME kooderit ja valima oma kvaliteediseadeks 256 kbps VBR - seda näivad tänapäeval enamus inimesi soovitavat.

Kui kasutate peamiselt Apple'i tarkvara ja seadmeid, on AAC või Apple Lossless kindlasti suurepärane valik, mis teile sobib. Isegi Androidi nutitelefonid mängivad AAC-faile - kuid mitte iga seade seda teeb.

Märkige oma laulud automaatselt

Teie kasutatav rippimisprogramm peaks suutma tuvastada sisestatud kettad, otsida neid veebis ja täita automaatselt iga loo jaoks sobivad sildid - esitaja nimi, albumi nimi, loo pealkiri, väljaandmise aasta jne. - sinu jaoks. iTunesil on see sisse ehitatud ja selle nimi on "CD-lugude nimede automaatne hankimine Internetist".

Sõltuvalt teie kasutatavast programmist peate võib-olla muutma oma metaandmete pakkuja seadeid ja kinnitama, et programm märgistab teie muusikat automaatselt. See säästab palju aega.

Samuti võiksite muuta kaustade ja failide nimetamise skeeme. iTunes tegeleb sellega teie jaoks, lisades ripitud muusika oma iTunes'i teegi kausta, kuid sellised programmid nagu EAC ja CDex annavad teile suurema kontrolli.

Varundage oma muusikakogu kindlasti, kui olete selle rippinud - näiteks välisele kõvakettale. Kui kõvaketas kunagi sureb ja failid kaotsi lähevad, ei soovi te kogu protsessi uuesti läbi teha.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found