Kuidas leida oma Chrome'i profiilikaust Windowsis, Macis ja Linuxis

Teie Chrome'i profiil salvestab teie brauseri seaded, järjehoidjad, laiendused, rakendused ja salvestatud paroolid. Teie profiil on teie arvutis salvestatud eraldi kausta, nii et kui Chrome'iga midagi valesti läheb, salvestatakse teie teave.

Kui teil on kunagi probleeme Chrome'iga, aitab värske profiili proovimine tõrkeotsingul. Mõne kohandamise korral peate võib-olla ka oma Chrome'i profiili käsitsi leidma ja muutma, seega on mugav teada, kus see asub.

Chrome'i vaikeprofiili kausta asukoht on teie platvormist erinev. Asukohad on:

  • Windows 7, 8.1 ja 10: C: \ Users \ AppData \ Local \ Google \ Chrome \ User Data \ Default
  • Mac OS X El Capitan: Kasutajad // Raamatukogu / Rakendustugi / Google / Chrome / Vaikimisi
  • Linux: /home//.config/google-chrome/default

Lihtsalt asendage oma kasutaja kausta nimega. Profiili vaikekausta nimi on lihtsalt Vaikimisi (või vaikimisi Linuxis). Kui olete aga loonud täiendavaid profiile, pole nende kaustade nimed nii ilmsed. Profiilile selle loomisel määratud nimi kuvatakse nimenupul Chrome'i akna tiitliriba paremal küljel. Kahjuks on nimi, mida Chrome seostatud profiilikaustas kasutab, üldine nummerdatud nimi, näiteks „Profiil 3”.

Kui peate mõnda muud oma profiili muutma, saate selle kausta nime üsna lihtsalt aru saada. Iga kord, kui vahetate profiili, avaneb selle profiili abil uus Chrome'i aken. Sisestage Chrome'i aknas kuvatav profiil profiilinupul, mille soovite leida kroom: // versioon aadressiribal ja vajutage sisestusklahvi.

Profiilitee näitab praeguse profiili asukohta. Näiteks minu Windows 10 tööprofiili asukoht on tegelikult C: \ Users \ Lori \ AppData \ Local \ Google \ Chrome \ User Data \ Profile 3 . Sellele kaustale pääsemiseks saate selle tee valida ja kopeerida ning kleepida Windowsi File Explorerisse, OS X-i Finderisse või Linuxi failihaldurisse nagu Nautilus.

SEOTUD:Kõik, mida peate teadma Google Chrome'i profiilivahetaja kohta

Profiili (de) varundamiseks kopeerige Windowsi kausta UserData kaust Vaikeprofiil ja kõik nummerdatud profiilikaustad, Mac OS X El Capitani Chrome'i kaust või Linuxi kaust google-chrome välisele kõvakettale või pilveteenus. Saate Google Chrome'i täielikult lähtestada, kustutades (või nimetades ümber või teisaldades) andmete (kasutajaandmed, Chrome või google-chrome) kaust. Järgmisel Chrome'i käivitamisel luuakse uus andmekaust värske vaikeprofiiliga.

Kui soovite oma käsi tõesti määrduda, saate seadistada mitu profiili, millel on erinevad brauseri seaded, järjehoidjad, laiendused, rakendused ja salvestatud paroolid. See on kasulik, kui soovite testida selliseid asju nagu laiendused või Chrome'i probleemide tõrkeotsing ilma peaprofiili sassi ajamata. Erinevate kasutajate jaoks võivad teil olla isegi erinevad profiilid või erinevad olukorrad, näiteks „Töö” ja „Isiklik”.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found