Kui palju peaksin oma protsessorile määrima termopastat?

Enamik oma lauaarvuti loomise etappidest on üsna iseenesestmõistetavad: tänu arvutiosade modulaarsusele on tegelikult raske segi ajada. Kuid on üks erand ja see võib sassi minna.

Termopasta pealekandmisel on vähemat rohkem: vajalik on vaid väike, hernesuurune tilk. Ärge laotage seda ka laiali - jahutusradiaator jaotab selle sisse keerates ühtlaselt laiali. Termopasta (tuntud ka kui termiline rasv, termilise liidese materjal või termiline geel) on poolvedel ühend, mille te metallile määrite. protsessori korpus, mis võimaldab tõhusat soojusülekannet otse selle kohale paigaldatud jahutisse. Ja kui te pole seda kunagi varem kasutanud, võib olla raske täpselt teada, kui palju te vajate - ja Internet on selles valdkonnas täis halbu nõuandeid.

Enne alustamist: termopasta kantakse protsessori ülaosale, mitte alumisele osale. Seda tuleks rakendada siledale metallplaadile (kuhu on trükitud tootja ja mudeli teave),mittekuni sadade ruutude või tihvtideni alaküljel. Termopasta ei lähe otse emaplaadi protsessori pesasse. See punkt võib kogenud süsteemiehitajale tunduda ilmne, kuid see on viga, mida esmakordsed teevad sageli ... mis võib kahjuks rikkuda kalli protsessori (ja emaplaadi).

Pange tähele ka seda, et kui kasutate CPU ostuga kaasas olnud jahutit, võib sellele olla juba tehasest peale pandud termopasta. Kontrollige ventilaatori ja jahutusradiaatori sõlme all olevat vaskvärvi soojusülekandeplaati: kui sellel on isegi halli materjali plaastreid, on pasta juba paigas ja te ei pea ise ühtegi kleepima. Kui vahetate uue protsessori vastu, peate vana üleliigse pasta isopropüülalkoholiga puhastama ja värske materjali peale kandma.

Kas olete mures, millist termopastat kasutada? Ärge - see ei muuda teie temperatuure nii palju. Kui teie jahuti oli varustatud termopasta tuubiga, on see tõenäoliselt piisavalt hea.

SEOTUD:Ärge hirmutage: oma arvuti ehitamine on lihtsam kui arvate

Kasutatava pasta õige kogus on otsekoheselt "mitte palju". Nii Intel kui ka AMD soovitavad enne pesa asetamist tuubist (mis kuulub kas protsessori ja jahuti kombo ostu juurde või mida müüakse eraldi) ja protsessori otsesele keskele pigistada “hernesuurune” pasta. jahuti peal ja kinnitage see kinnitusdetailidega. Et asi oleks täiesti selge, räägime ühest ainetilgast, mis ei ole ühelgi hetkel laiem kui sentimeeter (pool tolli). (Teil võib vaja minna veidi rohkem, kui teil on üsna suur protsessor, nagu mõned Inteli kuue- või kaheksatuumalised protsessorid.)

Ärge muretsege, kui see pole täiesti ühtlane, ja ärge proovige seda levitada kogu metallplaadi pinnale. Te ei tee siin maapähklivõivõileiba. Jahuti paigaldatakse otse keskprotsessorile, nii et pasta levib kokkusurumisel külgsuunas, muutes ideaalse pinna soojusülekandeks enam-vähem eraldi. Mõnel kasutajal on protsessori katmiseks keerukamad meetodid, kuid see pole tegelikult vajalik.

Kui olete mures selle valesti sattumise pärast, siis ärge tehke seda. Kuid kui olete endiselt mures, pidage seda meeles: liiga vähe termopastat on parem kui liiga palju. Kuna jahedam plaat ja protsessor on nii lähedal, võib liiga palju pastat laieneda väljapoole kiipi ja plaati, täites protsessori pesa enda ruumi ja kandes soovimatu kuumuse üle protsessori elektrikontaktidele või ümbritsevale PCB-le. See on halb. Kui kasutate liiga vähe pasta ja teie protsessor töötab liiga kuumalt, mille tulemuseks on arvuti krahh, saate selle alati puhastada ja uuesti rakendada, kuid pasta pesast pesast välja puhastamine on palju problemaatilisem.

Kui olete pasta ülaltoodud viisil rakendanud, seadke lihtsalt jahuti ülemisele kohale ja keerake see kaasasoleva kinnitusdetailiga emaplaadile.

Pildikrediit: Intel


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found