Kolm võimalust arvuti failide kiireks otsimiseks Windows 10-s

Windows 10 menüü Start saab teie faile otsida, kuid tundub, et Microsoft on tänapäeval rohkem huvitatud Bingi ja muude veebiotsingu funktsioonide tõukamisest. Kuigi Windowsil on endiselt mõned võimsad otsimisfunktsioonid, on neid natuke raskem leida - võiksite kaaluda hoopis kolmanda osapoole tööriista.

Menüü Start (ja Cortana)

Windows 10 menüü Start otsingufunktsioonidega tegeleb Cortana ning see otsib lisaks kohalikus arvutis olevatele failidele ka Bingi ja muid veebiallikaid.

Windows 10 esialgses versioonis võite klõpsata nupul „Minu asjad”, otsides ainult arvutist. See funktsioon eemaldati aastapäeva värskendusest. Arvutist otsimise ajal ei saa otsida ainult kohaliku arvuti failidest - ainult siis, kui keelate Cortana registri kaudu.

Mõne põhifaili otsingu jaoks saate siiski kasutada menüüd Start. Otsige indekseeritud asukohta salvestatud faili ja see peaks ilmuma kusagil loendis.

See ei toimi alati, sest menüü Start otsib ainult indekseeritud asukohti ja siin pole võimalik oma süsteemi teistest piirkondadest otsida ilma neid indeksisse lisamata.

Vaikimisi otsib menüü Start kõike, mis võimalik - indekseeritud faile, Bingi, OneDrive'i, Windowsi poodi ja muid veebipõhiseid asukohti. Saate seda kitsendada, klõpsates nuppu „Filtrid” ja valides „Dokumendid”, „Kaustad”, „Fotod” või „Videod”.

Probleem on selles, et pole võimalik otsida ainult kõiki kohalikke faile. Need kategooriad on kõik kitsad ja hõlmavad veebipõhiseid asukohti, nagu teie OneDrive.

SEOTUD:Kuidas valida, milliseid faile Windowsi otsing teie arvutis indekseerib

Tulemuste parandamiseks klõpsake menüüs valikut „Filtrid” ja seejärel menüü allosas olevat nuppu „Vali asukohad”. Saate valida oma indekseeritud otsingu asukohad. Windows skannib ja jälgib neid kaustu automaatselt, koostades otsinguindeksi, mida ta kasutab menüü Start kaudu otsimisel. Vaikimisi indekseerib see teie kasutajakonto kaustades olevaid andmeid ja mitte palju muud.

Failihaldur

Kui leiate, et olete menüü Start otsingufunktsioonis sageli pettunud, unustage see ja minge otsimiseks File Explorerisse. Liikuge File Exploreris kausta, mida soovite otsida. Näiteks kui soovite lihtsalt otsida kaustast Allalaadimised, avage kaust Allalaadimised. Kui soovite otsida kogu oma C-draivi, minge C: -le.

Seejärel tippige akna paremas ülanurgas olevasse kasti otsing ja vajutage sisestusklahvi. kui otsite indekseeritud asukohta, saate tulemusi koheselt. (Selle saate teha natuke kiiremaks, kui käskite Windowsil failihaldurisse sisestades alati otsinguid alustada.)

Kui teie otsitavat asukohta ei indekseerita - näiteks kui otsite kogu oma C: draivi -, näete edenemisriba, kui Windows otsib kõiki asukohas olevaid faile ja kontrollib, millised vastavad teie otsing.

Asjade kitsendamiseks klõpsake lindil vahekaarti „Otsing” ja kasutage otsitava failitüübi, suuruse ja omaduste valimiseks erinevaid võimalusi.

Pange tähele, et indekseerimata asukohtadest otsides otsib Windows ainult failinimesid, mitte nende sisu. Selle muutmiseks võite klõpsata nupul "Täpsemad suvandid" ja lubada "Faili sisu". Windows otsib sügavamat otsingut ja leiab sõnad failidest, kuid see võib võtta palju kauem.

Windowsi indekseerimiseks rohkem kaustu klõpsake nuppu Täpsemad suvandid> Muuda indekseeritud asukohti ja lisage soovitud kaust. See on sama register, mida kasutatakse menüü Start otsingufunktsiooni jaoks.

Kõik, kolmanda osapoole tööriist

Kui te pole Windowsi integreeritud otsingutööriistadest vaimustuses, võiksite neid vältida ja minna kolmanda osapoole utiliidi juurde. Korralikke on seal üsna vähe, kuid meile meeldib Kõik - ja jah, see on tasuta.

Kõik on väga kiire ja lihtne. See loob otsinguindeksi teie kasutamisel, nii et saate lihtsalt otsima hakata ja see töötab kohe. See peaks suutma enamiku arvuteid indekseerida vaid mõne minutiga. See on kerge ja väike rakendus, mis kasutab minimaalselt süsteemiressursse. Nagu paljud teised suurepärased Windowsi tööriistad, on see saadaval ka kaasaskantava rakendusena.

Selle üks negatiivne külg võrreldes Windowsi sisseehitatud otsinguga on see, et ta saab otsida ainult failide ja kaustade nimesid - see ei saa nende failide teksti otsida. Kuid see on väga kiire viis failide ja kaustade leidmiseks nime järgi kogu süsteemist, tegemata Cortanaga või käskides Windowsil kogu teie süsteemikettat indekseerida, mis võib asju aeglustada.

Kõik töötab väga kiiresti. See loob andmebaasi kõigist teie arvuti failidest ja kaustadest ning otsingud toimuvad sisestamise ajal koheselt. See töötab teie teavitusalas (teise nimega süsteemses salves) ja kui soovite, saate määrata klaviatuuri otsetee akna kiireks avamiseks menüüst Tööriistad> Valikud> Üldine> Klaviatuur. Kui soovite kiiresti otsida kõiki arvutis olevaid faile, on see palju parem lahendus kui integreeritud Windowsi otsingutööriistad.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found