Mis on logifail (ja kuidas seda avada)?

Mõnikord on operatsioonisüsteemi, rakenduse või teenuse tõrkeotsinguks parim viis tutvuda logifailidega, mille rakendus või teenus oma äri käigus genereerib. Aga mis on LOG-fail ja kuidas näete selles olevat?

Mis on logifail?

LOG on faililaiend automaatselt toodetud failile, mis sisaldab teatud tarkvara ja operatsioonisüsteemide sündmuste kirjet. Ehkki need võivad sisaldada paljusid asju, kasutatakse logifaile sageli kõigi nende loonud süsteemi või rakendusega seotud sündmuste kuvamiseks. Näiteks võib teie varundusprogramm hoida logifaile, mis näitavad täpselt, mis varundamise ajal juhtus (või ei juhtunud). Windows hoiab oma erinevate teenuste jaoks igasuguseid logifaile.

Logifaili eesmärk on jälgida kulisside taga toimuvat ja kui keerulises süsteemis peaks midagi juhtuma, on teil juurdepääs üksikasjalikule loendile sündmustest, mis toimusid enne rikke toimimist. Põhimõtteliselt, olenemata sellest, kas rakendus, server või OS vajab salvestamist.

Kuigi enamik logifaile sisaldab .log-faililaiendit, võivad mõnikord rakendused selle asemel kasutada laiendit .txt või muud varalist laiendit.

Kuidas seda avada?

Kuna enamik logifaile on salvestatud lihttekstina, on mis tahes tekstiredaktori kasutamine selle avamiseks hea. Vaikimisi kasutab Windows LOG-faili avamiseks Notepadi, kui sellel topeltklõpsate.

LOG-failide avamiseks on teil peaaegu kindlasti juba sisseehitatud või teie süsteemi installitud rakendus. Alustuseks, kui teil on installitud mõni tekstitöötlusrakendus - Microsoft Word, LibreOffice, OpenOffice, Notepad ++ jne, saate sellega avada LOG-faili.

Kui teil pole tekstiredaktorit, toetavad mõned veebibrauserid ka logifailide vaatamist. Peate vaid lohistama faili, mille soovite avada, uuele vahelehele.

Seejärel kuvab teie brauser uuel vahekaardil kõik failis sisalduvad.

Kui eelistate, et LOG-failid avaneksid mõne muu programmiga kui praegune vaikeseade, saate seda muuta. Mõlemas Windowsis või MacOS-is klõpsake failil lihtsalt paremklõpsake ja valige kasutatava programmi valimiseks käsk "Ava koos".

Siin on aken, mis avaneb Windowsis (MacOS on sarnane) pärast selle klõpsamist. Järgmiseks peate valima ainult programmi, mida soovite kasutada, valige käsk „Kasuta .LOG-failide avamiseks alati seda rakendust” ja klõpsake nuppu „OK”.

Samuti pidage meeles, et mõnel operatsioonisüsteemil ja rakendusel on oma loodud tööriistad nende loodud logide vaatamiseks. Näiteks Windowsi logitud sündmused ja paljud erinevad Windowsi rakendused on sündmuste vaaturis hõlpsamalt vaadatavad - tööriist, mis võimaldab teil oma teed otsida ja tõrkeotsingut teha igasuguste erinevate Windowsi probleemide korral.

SEOTUD:Mis on Windowsi sündmuste vaataja ja kuidas seda kasutada?


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found