Foto- ja video-DVD-de kirjutamine Windows 7-s (ilma lisatarkvarata)

Tarkvara nagu DVD Flick sobib suurepäraselt video DVD-de kirjutamiseks, kuid Windows 7 sisaldab tegelikult sisseehitatud DVD-kirjutamise tarkvara. Kummalisel kombel on ettevõte seda teinud viimati - kuigi Windows 8 ja Windows 10 saavad taasesitada DVD-filme, ei saa nad neid DVD-kirjutajaga ilma kolmandate isikute tööriistadeta luua.

Võib-olla ei tahtnud Microsoft maksta tarkvara litsentsitasusid, mis on vajalikud tööriista hilisemates versioonides hoidmiseks, või võib-olla eemaldas ülidigitaalse meedia kasv vajaduse. Mõlemal juhul, kui olete Windows 7 kinnihoidja, saate oma filme või fotokogusid kirjutada ilma täiendavat tarkvara alla laadimata. Nii toimige järgmiselt.

Märge:see juhend on mõeldud video- ja muude DVD-mängijale mõeldud meediumide, mitte lihtsalt DVD-de kirjutamiseks. Vaadake seda juhendit, kui see on see, mida otsite.

Esimene samm: laadige oma meedium

Avage DVD-draiv ja sisestage tühi ketas. Igat tüüpi kirjutatavad DVD-d (DVD-R, DVD + R, DVD-RW jne) peaksid töötama seni, kuni teie DVD-kirjuti seda toetab.

Klõpsake nuppu Start ja seejärel tippige “dvd”. Esimene tulemus peaks olema „Windows DVD Maker” - programmi käivitamiseks klõpsake sellel.

Sissejuhataval ekraanil saate foto- ja videofaile lisada DVD-de salvestusruumi ja menüüsüsteemi. Klõpsake nuppu „Lisa üksused”, et avada Windows Exploreri menüü, kus saate otsida ja lisada video-, heli- ja fotofaile. Saate lisada nii palju kui soovite, kuni DVD-draivi tühja ketta piirini (tavaliselt neli kuni kaheksa gigabaiti).

Windows DVD Maker ei ole eriti vastupidav tööriist ja see on piiratud järgmiste failitüüpidega:

  • Videofailid: ASF, AVI, DVR-MS, M1V, MP2, MP2V, MPE, MPEG, MPG, MPV2, WM, WMV
  • Fotofailid: BMP, DIB, EMF, GIF, JFIF, JPE, JPEG, JPG, PNG, TIF, TIFF, WMF
  • Helifailid: AIF, AIFC, AIFF, ASF, AU, MP2, MP3, MPA, SND, WAV, WMA

Kui teie meedium on muus vormingus, peate selle teisendama või kasutama võimsamat tarkvara, näiteks DVD Flick.

Lisage loendisse kõik, mida soovite, või kõik, mis mahub tarkvara suvalise suvalise salvestusruumi „150 minutiks“. Üksustele saate anda ligikaudse järjekorra, klõpsates üksusel ja seejärel menüüribal üles- või allanoolel.

Teine etapp: määrake oma tehnilised valikud

Klõpsake paremas alanurgas valikut „Valikud”. See pakub autoriõigusega DVD-de jaoks mõningaid valikuid - st DVD-sid, mis on mõeldud filmina esitamiseks, mitte lihtsalt andmetena lugemiseks.

Siin on peamised võimalused, mida saate kohandada.

  • Valige DVD taasesituse seaded: valige menüü ees, menüü videote taga või ainult loopitud videod. Enamik kasutajaid soovib menüüd Alusta DVD-ga.
  • DVD kuvasuhe: see on standard, 4: 3 või laiekraan, 16: 9. Valige vorming, mis sobib kõige paremini kohalikust salvestusruumist laaditavatele videotele.
  • Video formaat: NTSC on Põhja-Ameerikas ja enamikus Lõuna-Ameerikas (välja arvatud Brasiilia ja Argentina), lisaks Jaapanis, Lõuna-Koreas, Taiwanis ja Filipiinidel müüdavate videopleierite standardvorming, PAL on tavaliselt kõigi teiste piirkondade standard. Valige selle järgi, kus soovite oma DVD-d esitada.
  • DVD-kirjutaja kiirus: suuremad kiirused on ka kiiremad, kuid väga harvadel juhtudel võivad need põhjustada andmevigu.

Eirake vahekaarti „Ühilduvus” ja klõpsake „OK”, kui teie valikud on läbi. Pealkirja saate lisada akna allservas olevale väljale „DVD pealkiri” - meie video jaoks sildistaksime selle „Big Buck Bunny”. Klõpsake peaaknas nuppu „Järgmine“.

Kolmas etapp: valige menüü

Sellel ekraanil saate valida menüü, mis kuvatakse enne video esitamist, eeldades, et eelmises jaotises olete selle seadistanud. Ükski neist pole eriti oluline, see annab ettekandele lihtsalt veidi lisatunnet. Standardstiile saab valida vasakult kerimisribast.

Klõpsake nuppu „Menüü tekst”, et kohandada toiminguteksti koos menüüga, sealhulgas konkreetsete toimingute nimed nagu „Esita” ja „Stseenid”, erinevad fondid ja modifikaatorid nagu paks tekst. Nupp “Slaidiseanss” võimaldab teil lisada muusikapala sisseehitatud slaidiseansi taha kõigi üksikute või rühmitatud piltide jaoks DVD-l (taas peab muusika mahtuma vabasse ruumi).

„Kohanda menüüd” võimaldab teil muuta videot, mis esitatakse automaatselt menüüvalikute taga. Kui teil on saadaval, saate sisestada lühikesi videoklippe ja taustheli, mida esitatakse ajal, mil kasutaja peamenüüs või stseenimenüüs valikuid teeb. Fonti saab muuta ka siin koos stseenide nuppudega (kui need on lisatud). Jällegi pidage meeles, et kõik sellele ekraanile lisatud video või heli peavad mahtuma ketta järelejäänud ruumi. Stiile saab salvestada kasutamiseks hilisemates projektides.

Nii kohandamismenüüdes kui ka suuremas menüüekraanil saate enne plaadi enda kirjutamist klõpsata nupul „Eelvaade”, et näha oma menüüd, pealkirju ning taustvideot ja -heli.

Neljas etapp: põle, beebi, põle

Kui olete valmis, klõpsake nuppu „Põleta”. Nüüd lihtsalt oodake - olenevalt sellest, kui palju andmeid plaadile olete lisanud, võib selle lõpuleviimiseks kuluda mõni minut või üle tunni. Kui see on valmis, pange see filmi nautimiseks mis tahes DVD-mängijasse (või mõnda muusse DVD-draivi ja taasesitustarkvaraga arvutisse).

Pildikrediit: Geoffrey Fairchild / Flickr


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found