Alarmi, taimeri ja stopperi kasutamine Androidis

Teie Android-seadme sisseehitatud rakendus Clock võib toimida äratuskella, köögitaimeri ja ajamõõtmiste stopperina. Stopperi abil saate luua mitu äratust ja taimerit, reguleerida äratuste edasilükkamise aegu ja salvestada ringiaegu.

Näitame teile, kuidas neid tööriistu kasutada, ja toome välja iga tööriista mõnusad funktsioonid. Kellale juurdepääsu saamiseks puudutage avakuval kella ikooni või avage rakenduste sahtel ja avage sealt rakendus Clock.

See artikkel hõlmab Google'i rakendust Kell, mille saate Google Playst alla laadida mis tahes Android-telefoni jaoks. Teie telefoni sisseehitatud rakendus Clock võib töötada veidi teisiti - see sõltub teie Android-telefoni tootjast.

Alarmide kasutamine

Vaikimisi avaneb rakendus Clock esialgu maailmakellale. Pärast rakenduse Kell esmakordset avamist avaneb see kumb tööriist viimati avatud oli. Äratustele juurde pääsemiseks puudutage ekraani ülaosas äratuse ikooni.

Uue äratuse lisamiseks puudutage ekraani allosas olevat plussmärgi nuppu. Seda nuppu saab kasutada mitme häire lisamiseks.

Äratuse kellaaja seadmiseks puudutage vasakul asuvat kellaaega ja seejärel paremal asuvat kella. Seejärel puudutage vasakul olevaid minuteid ja koputage soovitud minuteid kellal. Minuteid saate valida viie minuti kaupa. Puudutage valimiseks „AM” või „PM”, seejärel puudutage kellaaja määramiseks nuppu „OK”.

Kui loote korduvat alarmi, puudutage märkeruutu „Korda”.

Vaikimisi on valitud kõik seitse päeva nädalas, tähistatud valgete ringidega. Tühjendage päevad, mida te ei soovi. Äratuse jaoks soovime, et see töötaks ainult tööpäevadel, nii et koputame esimest tähte “S” (pühapäev) ja viimast “S” (laupäev). Nädalal algavat päeva saate muuta seadetes, mida arutame hiljem.

Pange tähele, et valimata jäänud päevadel pole valgeid ringe. Hapniku helin on valitud vaikimisi helinaks, mis kostab alarmi käivitamisel. Kui soovite kasutada erinevat helinat, puudutage valikut „Vaikimisi helin (hapnik)”.

Kuvatakse hüpikdialoog, mis palub teil valida, kuidas soovite selle toimingu lõpule viia. Saadaolevate helinate loendisse pääsemiseks puudutage valikut „Meediumisalvestus” ja seejärel valikut „Ainult üks kord”, et seda valikut kasutada ainult seekord. Kui soovite seda valikut pidevalt kasutada (mida me soovitame), puudutage nuppu „Alati”.

Helinate loend kuvatakse hüpikaknas. Puudutage seda, mida soovite kasutada, ja seejärel puudutage nuppu "OK".

Kui kavatsete luua mitu alarmi, võiksite nimetada need kõik, et teaksite, milleks neid igaüks kasutate. Äratusele sildi lisamiseks puudutage valikut „Silt”.

Sisestage dialoogiboksile „Silt” silt ja puudutage nuppu „OK”.

Alarmi valikute peitmiseks puudutage noolt üles.

Kui alarm on sisse lülitatud, on paremal olev nupp nupp paremal ja punane. Äratuse väljalülitamiseks puudutage liugurinuppu ...

... ja see muutub valgeks ja libiseb vasakule. Uuesti sisselülitamiseks puudutage lihtsalt uuesti liugurit.

Äratuse sisselülitamisel kuvatakse ekraani allservas lühidalt teade, mis ütleb, kui palju aega on alarmi käivitumiseni. Selle alarmi sätete tagasiminekuks ja muutmiseks puudutage allanoolt.

Kui äratust enam ei vajata, kuvage seaded, puudutades paremal allanoolt ja seejärel alarmi kustutamiseks prügikastiikooni. Pange tähele, et sellele toimingule pole kinnitust.

Erinevalt iOS-i alarmist saate Androidi äratuste edasilükkamise aega reguleerida. Te ei saa määrata igale äratusele kohandatud edasilükkamise aega eraldi, kuid saate kõigi äratuste edasilükkamise aega muuta. Selleks puudutage menüünuppu ekraani paremas ülanurgas.

Puudutage hüpikmenüüs valikut „Seaded”.

Toksake seadete kuva jaotises Alarmid nuppu „Edasilükkamise pikkus”. Vaikimisi edasilükkamise aeg on 10 minutit.

Pühkige dialoogiboksis Edasilükkamise pikkus üles ja alla minutite arvu ja puudutage seejärel nuppu OK.

Kellarakenduse põhiekraanile naasmiseks puudutage ekraani vasakus ülanurgas nuppu Tagasi.

Äratuse määramisel peate veenduma, et teie seade pole vaikerežiimis või režiimis Ära sega. Märkus olekuriba äratuskella ikooni all oleval pildil on hall, kuna meil on režiim Täielik vaikus (ikoon ikoonist vasakul). Kui kasutate Android 6.0 Marshmallow seadet Mitte segada, veenduge, et helitugevus oleks vastavalt reguleeritud ja häiretel oleks lubatud heliseda.

Kui olete helitugevuse suurendanud või seadistanud nii, et alarmi kõlaks, on olekuribal äratuse ikoon valge, mitte hall.

Kui kavatsete oma Android-seadet öökapil äratuskellana kasutada, saate ekraani seada öörežiimile, nii et see pole liiga hele ega hoia teid ärkvel. Selleks puudutage ekraani paremas ülanurgas olevat menüünuppu ja seejärel hüpikmenüüs valikut „Öörežiim”.

Ekraan muutub mustaks ning kellaaeg ja kuupäev kuvatakse helehallina.

Häirete jaoks saate määrata muud sätted, sealhulgas alarmi helitugevuse, kas häirete helitugevust järk-järgult suurendada või mitte, ja millisel päeval soovite nädalat alustada. Samuti saate määrata, kui palju aega pärast häireid automaatselt vaigistatakse (1, 5, 10, 15, 20 või 25 minutit või mitte kunagi). Helitugevuse nuppe saab seadistada edasilükkamise aktiveerimiseks, alarmi väljalülitamiseks või mitte midagi tegema (vaikimisi).

Taimeri kasutamine

Rakenduses Kell saate seadistada mitu taimerit, mis muudab selle kasulikumaks kui teie tavaline köögitaimer, mis saab tavaliselt maksimaalselt korraga määrata ainult kahte asja. Taimeri kasutamiseks puudutage ekraani ülaosas taimeri ikooni. Paremal asuva numbriklahvi abil määrake taimeri ajavahemik. Sisestage vastavalt vajadusele nullid. Näiteks taimeri seadistamiseks 10 minutiks puudutage numbriklahvil nuppu „1000”. Kui puudutate ainult nuppu „10”, on teie taimeris 10 sekundit, mitte 10 minutit. Kellaaja sisestamisel näete vasakul oleval digitaalsel näidikul tundide, minutite ja sekundite arvu. Taimeri käivitamiseks puudutage allosas punast nuppu Start.

Nii nagu häirete puhul, võib teil olla mitu taimerit, nii et võiksite neile nimed anda, et teaksite, milline taimer millist tegevust ajastab. Praegusele taimerile sildi lisamiseks puudutage nuppu „Silt”.

Sisestage praeguse taimeri nimi dialoogiboksile Silt hüpikaken ja puudutage nuppu “OK”. Kui ekraaniklaviatuuri ei kuvata kohe, puudutage selle aktiveerimiseks dialoogiboksi redigeerimisriba.

Saate lisada ükskõik millisele taimerile aja jooksul ühe minuti kaupa, puudutades kellaaja all nuppu +1.

Kui taimer käivitatakse, saab nupust Start nuppu Peata, mida saate taimeri ajutiseks peatamiseks puudutada.

Kui taimer on peatatud, vilgub aeg sisse ja välja ning nupust Paus saab uuesti nuppu Start. Puudutage nuppu Start, et jätkata ajastamist, kus pooleli jäi.

Uue taimeri lisamiseks puudutage ekraani paremas alanurgas taimer pluss ikooni. Korraga saate lisada ainult ühe taimeri ja ainult praeguselt taimeri ekraanilt (olgu see siis töötav või peatatud).

Sisestage uue taimeri aeg, nagu me varem arutasime, ja puudutage nuppu Start.

Pange tähele ekraani paremas servas olevaid punkte. See näitab, et taimereid on mitu. Praegu saadaolevate taimerite juurde pääsemiseks pühkige üles ja alla.

Taimeri kustutamiseks pühkige taimeri juurde pääsemiseks üles või alla ja puudutage seejärel prügikastiikooni.

Kui teil on ainult üks taimer, kaovad ekraani paremas servas olevad punktid.

Taimerite jaoks saate muuta paari seadistust. Nendele sätetele juurdepääsemiseks puudutage menüünuppu ja hüpikmenüüs valikut „Seaded”, nagu eespool kirjeldatud. Taimeri aegunud helin on vaikimisi seatud helina, mida kasutatakse taimeri aegumisel. Kui soovite helinat muuta, puudutage valikut „Taimeri helin”.

Kui muutsite seda seadet enne kas taimeri või äratuste puhul rakenduses Kell, palutakse teil kasutada sama meetodit, mida kasutasite varem. Sellisel juhul puudutage sõnumi Toiming lõpuleviimine all nuppu „Üks kord” või „Alati”. Kui te pole rakenduses Kell varem helinaid muutnud, puudutage nuppu „Meediumisalvestus” ja seejärel valikut „Ainult üks kord” või „Alati”.

Esimene helin, vaikimisi alarmi heli, on Taimer aegunud. Puudutage loendist erinevat helinat või puudutage nuppu „Puudub”, kui te ei soovi, et taimer selle lõppedes heliseks. Seejärel puudutage nuppu „OK”.

Jällegi, kui soovite, et taimer heliseks aja möödudes, veenduge, et helitugevus pole vaigistatud ja teil pole täielikku vaikust või mitte segada, nii et alarme eiratakse.

Stopperi kasutamine

Rakendusel Kell on lihtne, kuid kasulik stopper, mida saate tegevuste ajastamiseks kasutada. Sellele juurdepääsemiseks puudutage ekraani ülaosas stopperi ikooni. Stopper ei vaja enne kasutamist seadistamist, seega puudutage selle käivitamiseks nuppu Start.

Stopper võimaldab salvestada ringiaegu, mis seisneb põhimõtteliselt stopperi peatamises konkreetsete punktidena, salvestades iga kord, kui stopperi peatate. Puudutage ringinuppu iga kord, kui soovite salvestada ringiaja, näiteks kui keegi teie ajastusega lõpetab ringi ümber raja.

Iga ringiaeg salvestatakse kas jooksuaja kõrvale (maastikurežiim) või selle alla (portreerežiim). Stopperi töötamise ajal on nupp Start nupp Paus, mille abil saate stopperi ajutiselt peatada.

Stopperi nullimiseks lähtestage ümmarguse nooleikoon. Kui stopper on peatatud, võite paremal allnurgas puudutada nuppu Jaga, et kellaaega ja ringiaegu kellegagi jagada, pilveteenusesse üles laadida või ühte paljudest jagamisvalikutest.

Play poes on ka palju rakendusi, mis lisavad äratustele, taimeritele ja stopperile rohkem funktsioone, näiteks Timely Alarm Clock, Alarm Clock Plus või Alarm Clock Xtreme Free. Mõni neist rakendustest ühendab mõned või kõik need tööriistad üheks rakenduseks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found