Kuidas jälgida oma samme ainult iPhone'i või Android-telefoni abil

Sammude jälgimiseks pole vaja nutikella, treeningriba ega sammulugurit. Teie telefon saab ise jälgida, mitu sammu teete ja kui kaugele te kõnnite, eeldades, et kannate seda lihtsalt taskus.

Muidugi, spordijälgijatel on palju kasulikke funktsioone, kuid kui kõik, mida soovite, on põhiline kraam, võimaldab telefon teil neid asju jälgida ilma teist seadet tegelikult kandmata ja laadimata. See on sisse ehitatud iPhone'i rakendusse Apple Health ja Android-telefonidesse rakendusse Google Fit.

Sammude jälgimine töötab kõige paremini uuemates telefonides

See on võimalik tänu tänapäevastes nutitelefonides sisalduvatele väikese energiatarbega liikumisanduritele. Seetõttu on see võimalik ainult iPhone 5s ja uuemate versioonidega - vanematel iPhone'idel seda funktsiooni pole. Kui kannate oma iPhone'i endaga kaasas, saab see jälgida, kuidas liigute, ja tuvastada, mitu sammu teete, kui kaugele kõnnite või jooksete ja kui palju trepiastmeid ronite.

Androidi poolel on see natuke keerulisem. Google Fit püüab töötada isegi vanemates Android-telefonides, kuid see töötab kõige täpsemini - ja kõige vähem akut tühjendades - uuemates telefonides, mis sisaldavad neid väikese energiatarbega andureid. Nagu Google Fiti insener StackOverFlow'is selgitas:

Küsitleme perioodiliselt kiirendusmõõturit ning kasutame masinaõpet ja heuristikat, et aktiivsust ja kestust õigesti tuvastada. Riistvaraliste astmeloenduritega seadmete puhul kasutame sammude loenduri jälgimiseks neid astmeloendureid. Vanemate seadmete puhul kasutame tuvastatud tegevust õige sammude arvu ennustamiseks.

Seega, kui teil on uus telefon, millel on andur, mis on sarnane uues iPhone'is leiduvaga, peaks see ka umbes töötama. Kui teil on vanem telefon, kasutab see teiste andurite andmeid, et arvata, mitu sammu olete teinud, ja see ei pruugi olla nii täpne.

Apple Health iPhone'is

SEOTUD:Mida saate oma iPhone'i terviserakendusega teha

Sellele teabele juurde pääsemiseks puudutage lihtsalt avaekraanil rakenduse „Tervis” ikooni. Vaikimisi kuvatakse armatuurlaud koos kaartidega „Sammud”, „Kõndimine + jooksudistants” ja „Ronitud lennud”. Puudutage kaarte „Päev”, „Nädal”, „Kuu” ja „Aasta”, et näha, kui palju samme olete astunud, kui kaugele olete kõndinud ja jooksnud ning kui palju trepiastmeid olete roninud , koos keskmistega. Teie kõige aktiivsemate ja vähem aktiivsete päevade abil on lihtne mõista, kui aktiivne olete olnud ja kuidas see on aja jooksul muutunud.

Google Fit Android-telefonides

Google Fit on Google'i konkurent Apple Healthile ja on lisatud mõnele uuele Android-telefonile. Saate selle endiselt Google Playst vanematele telefonidele installida, kuid nagu me juba varem mainisime, töötab see paremini sobiva liikumisjälgimisriistvaraga uuemates telefonides.

Alustamiseks installige Google Fit Google Playst, kui see pole veel installitud. Seejärel käivitage oma Android-telefonis rakendus Fit.

Peate seadistama Google Fiti, sealhulgas andma talle juurdepääsu anduritele, mida ta vajab teie sammude arvu jälgimiseks. Kui olete seda teinud, avage rakendus Google Fit ja pühkige ringi, et näha, kui palju samme olete teinud, ja vaadata muid sobivuse üksikasju, näiteks hinnangut kulutatud kalorite arvu kohta.

See teave on seotud teie Google'i kontoga, nii et saate sellele juurde pääseda ka veebis Google Fitis.

Nii Apple Healthi kui ka Google Fit'i rakendused on samad rakendused, mida kasutaksite, kui teil oleks Apple Watch, Android Weari kell või mõni muu nende platvormidega integreeritud spordijälgimisseade. Spetsiaalsed kellad ja spordijälgimisseadmed võivad pakkuda nendele tervise- ja sobivusrakendustele rohkem andmeid, kuid teie telefon võib pakkuda mõningaid põhitõdesid.

Ärge unustage lihtsalt telefoni kaasa võtta! „Kantava” kasutamine on efektiivne, kuna see on teil kogu päeva jooksul alati sees, samal ajal kui võite telefoni taskus hoidmise asemel jätta kõndimise ajal kuhugi istuma. Kui te seda teete, jääb see alahinnatud läbitud sammude ja läbitud vahemaa alla. Majas või kontoris ringi liikudes võite teha üsna mitu sammu ja nende jälgimiseks vajate telefoni.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found