Lukustage oma WiFi-võrk ruuteri traadita eraldamise võimalusega

Mõnel ruuteril on traadita ühenduse eraldamise, AP eraldamise, jaama eraldamise või kliendi eraldamise funktsioon, mis võimaldab teil WiFi-võrgu lukustada. See funktsioon sobib ideaalselt ettevõtetele, kus on avalikud WiFi-võrgud, või kõigile, kes on veidi paranoilised.

See funktsioon piirab ja piirab WiFi-võrguga ühendatud kliente. Nad ei saa suhelda turvalisema traadiga võrguga ühendatud seadmetega ega suhelda üksteisega. Neil on juurdepääs ainult Internetile.

Mida see funktsioon teeb

Standardsete seadetega standardsetes koduruuterites loetakse iga ruuteriga ühendatud seadet sama kohaliku võrgu osaks ja see võib selles võrgus omavahel suhelda. Ükskõik, kas see on traadiga võrku ühendatud server või WiFi-võrku ühendatud mobiilseade, saab iga seade suhelda kõigi teiste seadmetega. Ilmselgetel põhjustel pole see sageli ideaalne.

SEOTUD:Miks võib avaliku WiFi-võrgu kasutamine olla ohtlik isegi krüpteeritud veebisaitidele juurdepääsu korral?

Näiteks kui olete avaliku WiFi-võrguga ettevõte, ei soovi, et avaliku WiFi-võrguga ühendatud klientidel oleks juurdepääs teie serveritele ja teistele juhtmevõrku ühendatud süsteemidele. Tõenäoliselt ei soovi te ka, et traadiga võrku ühendatud seadmed saaksid üksteisega suhelda, sest see tähendab, et nakatunud süsteemid võivad nakatada teisi haavatavaid süsteeme või pahatahtlikud kasutajad võivad proovida pääseda ebaturvalistele võrgufailide jagamisele. Sa tahad pakkuda Interneti-juurdepääsu ainult oma klientidele ja see on kõik.

Kodus on teil tõenäoliselt üks ruuter, millele on ühendatud mitmesugused seadmed. Teil võib olla traadiga võrku ühendatud server või lihtsalt traadiga töölaua süsteemid, mida soovite turvaliselt kaitsta. Võite siiski pakkuda oma külalistele krüptitud võrguga WiFi-ühendust, kuid te ei pruugi soovida, et teie külalistel oleks täielik juurdepääs kogu teie traadiga võrgule ja kõigile teie traadita seadmetele. Võib-olla on nende arvutid nakatunud - hea on kahju piirata.

Külaliste võrgud vs traadita eraldamine

Sarnaselt võib toimida ka ruuteri külalisvõrgu funktsioon. Teie ruuteril võivad olla mõlemad need funktsioonid, üks neist või üldse mitte. Paljudel koduruuteritel pole traadita ühenduse eraldamise ega külalisvõrgu funktsioone.

SEOTUD:Kuidas lubada külalise pöörduspunkti traadita võrgus

Ruuteri külalise WiFi-võrgu funktsioon annab teile tavaliselt kaks eraldi WiFi-pöörduspunkti - esmase, turvalise ja enda jaoks eraldatud. Külaliste WiFi-võrguga liitunud külalised on piiratud täiesti eraldi võrguga ja neile on antud juurdepääs Internetile, kuid nad ei saa suhelda peamise traadiga või peamise traadita võrguga. Samuti võib teil olla võimalus määrata külalise WiFi-võrgule eraldi reeglid ja piirangud. Näiteks võite teatud kellaaegade vältel blokeerida külalisvõrgus Interneti-ühenduse, kuid esmase võrgu seadmete jaoks peab Interneti-ühenduse kogu aeg lubama. Kui teie ruuteril seda funktsiooni pole, saate selle installida, installides DD-WRT ja järgides meie häälestusprotsessi.

Traadita ühenduse eraldamise funktsioonid on vähem väljamõeldud. Lihtsalt lubage eraldusvõimalus ja kõikidel Wi-Fi-võrguga ühendatud klientidel on blokeeritud teiste kohalikus võrgus olevate seadmetega suhtlemine. Tulemüürireeglite süsteemi kaudu saavad WiFi-ga ühendatud kliendid suhelda ainult Internetiga, mitte üksteise ega traadiga võrgus olevate masinatega.

Traadita ühenduse eraldamise lubamine

SEOTUD:10 kasulikku valikut, mida saate ruuteri veebiliideses konfigureerida

Nagu teie ruuteri muud funktsioonid, on see valik teie ruuteri veebiliideses saadaval, kui ruuter seda pakub. Pange tähele, et see funktsioon pole kõigil ruuteritel saadaval, seega on tõenäoline, et teil pole seda praeguses ruuteris.

Selle valiku leiate tavaliselt traadita ühenduse täpsematest seadetest. Näiteks leiate teatud Linksysi ruuteritest jaotise Traadita ühendus> Traadita ühenduse täpsemad seaded> AP eraldamine.

Mõni ruuter, sealhulgas NETGEAR-ruuter, võib selle valiku leida juhtmeta seadete põhilehelt. Selle NETGEAR-ruuteri leiate jaotisest Traadita ühenduse sätted> Traadita ühenduse eraldamine.

Erinevad ruuterite tootjad viitavad sellele funktsioonile väga mitmel erineval viisil, kuid selle nimes on üldiselt „isoleeritud”.

Pange tähele, et nende funktsioonide lubamine takistab teatud tüüpi traadita funktsioonide toimimist. Näiteks märgitakse Google'i Chromecasti abilehtedel, et AP eraldamise lubamine takistab Chromecasti toimimist. Chromecast peab suhtlema teiste WiFi-võrgus olevate seadmetega ja traadita eraldamine blokeerib selle side.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found