Ridanumbrite lisamine Microsoft Wordi dokumendile

Ridanumbrite lisamine Microsoft Wordi dokumendile aitab teil suunata teisi selles täpsetele asukohtadele, eriti mitme lehega dokumentides. Siit saate teada, kuidas Wordi ridade numbreid kiiresti lisada.

Need juhised peaksid töötama hiljutiste Office'i versioonide puhul (alates 2010. aastast). Enne alustamist pidage meeles, et Word käsitleb tabeleid ja tekstikaste nii, nagu oleksid need ühel real, olenemata nende suurusest.

Ridanumbrite lisamine tervele dokumendile

Ridanumbrite lisamise alustamiseks peate avama oma Wordi dokumendi. Klõpsake ülaosas oleval lindiribal vahekaardil „Paigutus”. Klõpsake siin nuppu „Ridade numbrid”.

Rippmenüü pakub mitmeid võimalikke valikuid. Kui soovite, et reanumbrid jookseksid pidevalt läbi teie dokumendi, selle asemel, et igal uuel lehel uuesti käivitada, klõpsake valikul „Pidev”.

Ridanumbrite taaskäivitamiseks igal uuel lehel valige selle asemel käsk „Taaskäivita iga leht”.

Kui see on valitud, kuvatakse reanumbrid dokumendi lehe vasakul küljel.

Ridanumbrid kuvatakse ainult prindivaate režiimis, nii et kui teil on valitud mõni teine ​​vaatamisrežiim, klõpsake oma Wordi dokumendiakna alumises paremas nurgas nuppu „Prindi paigutus“.

Ridanumbrite lisamine üksikutele jaotistele

Lõigupauside abil on võimalik Wordi dokumendi lehed eraldada üksikuteks osadeks. Võite seadistada Wordi taaskäivitama rea ​​numbrite jada iga uue jaotise katkemise korral.

SEOTUD:Kuidas leida Wordi dokumendis jaotisi katkestusi

Klõpsake oma Wordi dokumendis lindiribal vahekaarti „Paigutus” ja seejärel klõpsake nuppu „Ridade numbrid”. Valige rippmenüüst „Taaskäivitage iga jaotis”.

Kui soovite lisada uue jaotisepausi, klõpsake nuppu "Katkestused". See asub vahekaardil „Paigutus” nupu „Ridanumbrid” kohal.

Sealt klõpsake nuppu „Pidev”, et lisada uus jaotisepaus ilma Wordi kursorit uuele lehele nihutamata.

Uus reanumbrite komplekt algab kohe äsja sisestatud lõigu katkestuse alt.

Ridanumbrite eemaldamine

Kui soovite oma dokumendist täielikult või osaliselt eemaldada reanumbrid, saate seda teha ka menüüst „Liininumbrid“ (Paigutus> Liininumbrid).

Nende täielikuks eemaldamiseks oma dokumendist klõpsake rippmenüüs „Ridade numbrid” nuppu Puudub.

Kui soovite neid konkreetse lõigu eest peita, klõpsake lõikel ja valige rippmenüüst „Ridade numbrid” selle asemel „Aktiivse lõigu tühistamine”.

See eemaldab lõigu rea numbrite järjestusest täielikult. Järjestus taaskäivitatakse järgmise reaga kohe lõigu all oleval real järgmise numbriga.

Rea numbri vormindamine

Vaikimisi kuvatakse teie reanumbrid sama fondi, suuruse ja värviga, nagu on määratud Wordi vaikestiilis „Line Number”. Ridanumbrite välimuse muutmiseks peate seda tekstistiili muutma, kuigi Word peidab selle vaikimisi.

Kõigepealt klõpsake lindiribal vahekaarti „Kodu”. Klõpsake jaotise „Stiilid” paremas alanurgas vertikaalse noolemenüü nuppu. See avab täiendava hüpikmenüü „Stiilid”.

Seal klõpsake nuppu "Valikud".

Enne salvestamiseks nupule „OK” klõpsamist valige rippmenüüst „Valige stiilid kuvamiseks” „Kõik stiilid”.

Nüüd saate redigeerida fondi stiili „Line Number”.

Leidke hüpikmenüüst „Stiilid” valik „Liinanumber”. Klõpsake kirje kõrval asuvat külgmenüü noolt ja seejärel nuppu „Muuda“.

Menüüs „Muuda stiili” muutke vastavalt vajadusele rea numbri stiili vormindamisvalikuid.

Ridanumbrite uue stiili rakendamiseks klõpsake nuppu „OK”.

Pärast rakendamist rakendatakse teie uut fondistiili kõigile teie Wordi dokumendis olevatele reanumbritele.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found