Mida uut on Windows 10 aastapäeva värskenduses

Windows 10 teine ​​suur värskendus, mille nimi on “Anniversary Update”, on lõpuks käes. See on tohutu värskendus, mis puudutab operatsioonisüsteemi kõiki nurki. See sisaldab palju-palju rohkem muudatusi kui novembri värskendus tegi.

Anniversary Update teatab endast versioonina 1607, hoolimata sellest, et see käivitati tehniliselt juuli asemel augustis. Kui teil seda veel pole, proovige värskendusi otsida jaotisest Windows 10 Seaded> Värskendus ja turvalisus. Siin saate Microsofti tugilehelt värskenduse ka käsitsi käivitada.

See postitus kirjutati algselt 30. märtsil 2016, kuid seda on nüüd ajakohastatud Insideri eelvaadete ja lõpliku väljalaske funktsioonidega.

Cortana saab terve palju targemaks

Väidetavalt suurim uuendus on Cortana. Microsoft jätkab selle laiendamist, mida Cortana suudab, püüdes teha temast üha võimsama konkurentsi (Siri, Google Now, Alexa ja kogu jõuk) võimsaim assistent. Seekord jõuab Cortana Windows 10 lukustuskuvale, nii et saate teda igal ajal kutsuda. Ja ta saab teie mobiilseadmesse ja tagasi saata asju, sealhulgas märguandeid ja tekstsõnumeid. (Ja pidage meeles, et kuna Cortana on saadaval ka Androidis, ei tähenda see, et selle kasutamiseks oleks vaja Windows Phone'i.)

Huvitavam on see, et Cortana saab sõeluda veelgi rohkem teavet kraami kohta, mida ta võib vajada. Näiteks näitas lavaline demo, et Cortana suudab reageerida sellistele asjadele nagu “Saada Chuckile PowerPoint, mille kallal ma eelmisel õhtul töötasin” või “Millist mänguasjapoodi ma eelmisel aastal Buildis külastasin?” See on päris hull. Muidugi, kui olete privaatsusteadlikum, on see kõigil valedel viisidel hull - kuid see on üsna ahvatlev funktsioonide komplekt.

Cortana võib teile ka ennetavaid ettepanekuid teha. Kui saate lennu üksikasjade kohta e-posti teel kinnituse, lisab see need teie kalendrisse. Kui lubasite Chuckile, et saadate talle selle PowerPointi e-kirjaga, teab Cortana seda ja tuletab teile meelde, et peate hiljem selle kohustuse täitma.

Lisaks, kui lisate oma kalendrisse kohtumise, saab ta teada, kas see kohtumine kattub teisega, ja küsib, kas soovite mõne kattuva sündmuse uuesti ajastada. Või kui teil on lõunasöögi ajal koosolek, küsib ta, kas soovite olemasolevate rakenduste põhjal laua broneerida või teha tellimuse. Lühidalt, Cortana muutub proaktiivsemaks, nii et te ei pea olema oma asjadega kursis - ja kas see pole mitte abistaja olemasolu?

Windows 10 suhtleb teie Android-telefoniga (või Windows Phone-iga)

Windows 10 Cortana integreeritakse nüüd teie Androidi või Windowsi nutitelefoni Cortana rakendusega. Peate lihtsalt installima Cortana Androidi rakenduse ja logima mõlemas seadmes sisse sama Microsofti kontoga. iPhone'i kasutajatel pole õnne, kuna iOS on liiga lukustatud, et Microsoft saaks sellega nii sügavalt integreeruda. See töötab lihtsalt Windows 10 arvutite ja uusimat tarkvara kasutavate Windows Mobile 10 telefonide vahel. See töötab nüüd ka Android-telefonide ja Windows 10 arvutite vahel - veenduge, et teil oleks Google Playst installitud uusim Cortana rakendus.

Cortana suudab peegeldada kõiki teie Android-telefoni märguandeid teie arvutisse, andes teile kõik märguanded Windows 10 tegevuskeskuses. Kui nutitelefonil on vähe akut, näete ka oma arvutis märguannet, nii et teate, millal seda laadida. Cortana pakub funktsiooni „Leia minu telefon”, mis võimaldab teie telefoni kaardil geograafiliselt asendada või helistada, kui kaotate selle läheduses. Küsige Cortanalt oma arvutis juhiseid [koht] juurde ja näete telefonis samu juhiseid. Ka need on ainult praegused funktsioonid, nii et võite eeldada, et Microsoft lisab rohkem.

Veel töölauarakendusi ja mänge Tule Windowsi poodi

SEOTUD:Miks te ei peaks ostma Tomb Raideri tõus (ja muud arvutimängud) Windowsi poest

Windowsi pood on praegu karmis kohas. Soovime, et see saaks rohkem töölauarakendusi ja mänge, kuid me ei taha, et neid piiraks universaalne Windowsi platvorm (UWP). Microsoft üritab seda ühenduse katkestamist aastapäeva värskenduses parandada.

Tavalised töölauarakendused jõuavad lõpuks Windowsi poodi - vähemalt seni, kuni arendajad need UWP-ks teisendavad. See võimaldab Windowsi poodi hõlpsalt avastada ja installida, kuid väidetavalt tuleb see kõigi UWP-rakenduste tavapäraste piiranguteta. Me pole endiselt päris kindlad, mida see tähendab ja millised rakendused võivad olla piiranguteta puhta konversiooni kandidaadid, kuid see on huvitav ettepanek.

Microsoft on välja andnud tööriista, mis võimaldab kõigil oma arvutis olevaid töölauarakendusi teisendada liivakastiga UWP-rakenduseks. Arendajad saavad seda kasutada oma rakenduste teisendamiseks Windowsi poodi üleslaadimiseks, nii et Windowsi töölauarakendused ilmuvad poodi. Saate seda kasutada vana töölauarakenduse teisendamiseks UWP-rakenduseks ja rakenduse teisele laadimiseks, installides selle väljaspool poodi, kui soovite.

Mängud on selles suur osa. Oleme juba näinud, et Windowsi poest ostetud mängudel puuduvad teatud funktsioonid. Microsoft on juba lisanud tugi Vsynci keelamiseks ning G-Synci ja Freesynci lubamiseks. Nad lubavad tulevikus paremat tuge mitmetele graafikaprotsessoritele ning modifitseerimist, ülekatteid ja muud. Samuti väidab Microsoft, et nad toetavad peagi kimpu ja hooajapileteid Windows Store'is. Kuid ainult aeg näitab, kas mängud saavad oma tavaliste töölauakaaslastega funktsioonipariteedi.

Windows 10 saab tumeda teema (ja rohkem teemavalikuid)

Kui Windows 10 vabastati, sisaldas see peidetud tumedat teemat, mille saate lubada registrisätte muutmisega või poe rakenduses salajase kiirklahvi vajutamisega. Saate oma teemat muuta ka brauseris Edge - kuid ainult Edge jaoks. See teema oli puudulik. Anniversary Update'i abil saate nüüd valida heledate ja tumedate režiimide vahel menüüs Seaded> Isikupärastamine> Värvid. See on mõeldud Windowsi poe rakenduste jaoks, kuid mitte iga rakendus ei kuula seda seadet ega järgi seda - mõned rakendused, eriti kolmandate osapoolte arendajate rakendused, kontrollivad ise oma teema seadeid. See tähendab ka seda, et File Explorer jääb sama pimestavalt valgeks kui kunagi varem.

Siin on nüüd ka eraldi valik „Kuva pealkirjaribal värv”, mis võimaldab teil rakendada valitud värvi ainult akna tiitliribadele ja jätkata musta menüü Start, tegumiriba ja tegevuskeskuse kasutamist.

Microsoft Edge toetab lõpuks brauserilaiendeid

SEOTUD:Laienduste installimine Microsoft Edge'i

Microsoft Edge pidi algselt käivitama brauserilaienditega, kui Windows 10 vabastati, kuid seda ei juhtunud. See on suur põhjus, miks MIcrosoft Edge tundis end nii poolikuna ja kaotas nii palju kasutajaid. Anniversary Update'i abil toetab Edge lõpuks brauserilaiendeid.

Edge kasutab Chrome'i stiilis laiendusi ja Microsoft pakub tööriista, mis aitab arendajatel Chrome'i laiendused kiiresti Edge'i laienditeks teisendada. (Firefox liigub ka Chrome'i stiilis laienduste juurde.) Need Edge laiendused on juba saadaval Windowsi poes, kuhu te need installite.

Käivitamisel pakub Windowsi pood Adblocki, Adblock Plusi, Amazoni abimeest, Evernote'i veebilõikurit, LastPassi, hiire liigutusi, Office Online'i, OneNote'i veebilõikurit, lehe analüsaatorit, nuppu Pin It (Pinteresti jaoks), Reddit Enhancement Suite'i, Salvesta taskusse ja Tõlgi Microsoft Edge'i laienduste jaoks.

Edge saab klõpsamiseks esitatava välklambi, kinnitatud vahelehed, veebiteatised ja navigeerimise pühkimisega

Flash-pistikprogrammi määramine klõpsamiseks mängimiseks aitab teil vältida Flashi turvaauke ja aku tühjenemist. Edge ei paku praegu Flassi üle palju kontrolli, selle seadetes on ainult üks kogu brauserit hõlmav valik „Kasuta Adobe Flash Playerit”.

Microsoft teatas, et aastapäeva värskendusega peatab Edge automaatselt Flashi sisu, mis pole lehega lahutamatu osa ja peate esitamiseks sellel klõpsama. Veebilehtedel olevad mängud ja videod peaksid töötama normaalselt, kuid Flashi reklaame ei esitata automaatselt. Google Chrome tegi selle muudatuse juba ära, nii et Edge astub ka siin Chrome'i jälgedes.

Edge võimaldab vahelehti kinnitada, nagu seda teevad teised kaasaegsed brauserid. Lihtsalt paremklõpsake või vajutage pikalt vahekaarti ja valige „Kinnita“. Vahekaart muutub vahekaardiriba vasakus servas väikeseks ikooniks ja see ilmub alati, kui avate Edge. See sobib ideaalselt veebisaitidele, mida soovite alati avada, näiteks e-posti ja suhtlusvõrgustike saitidele.

Microsoft lisab ka veebiteatiste tuge. Veebisaidi külastamisel võib ta paluda teil märguandeid lubada. Seejärel saab see veebisait teile märguandeid edastada ja need kuvatakse teie tegevuskeskuses - ilma, et te rakendust installiksite. See funktsioon on juba lubatud ja töötab Skype veebi jaoks. Klõpsake märguandel ja teid suunatakse otse seda kuvanud veebisaidile.

Kui teil on puuteekraan, on teil hea meel kuulda, et Windows 8 Internet Exploreri „Metro” versiooni kasulik funktsioon on nüüd Edge'i tagasi jõudnud. Edge võimaldab teil navigeerimiseks pühkida. Tagasi või edasi liikumiseks pühkige lehel ükskõik kuhu vasakule või paremale. See on mugavam kui puudutada sõrmega neid väikeseid nuppe „Tagasi“ ja „Edasi“.

Microsoft on teinud palju tööd ka Edge mootori kallal. Microsoft lubab Edge'is mitmesuguseid aku kasutusaega ja jõudluse parandusi.

Windows Hello toob sõrmejälgede autentimise rakendustesse ja veebisaitidele

SEOTUD:U2F selgitas: kuidas Google ja teised ettevõtted loovad universaalset turvamärki

Sõrmejäljeandurid on olnud telefonide ja tahvelarvutite jaoks väga mugavad ning Windows toetab seda praegu sülearvutisse sisselogimiseks ka Windows Hello kaudu - tingimusel, et sellel on vajalik riistvara. Kuid Windows 10 aastapäeva värskenduses toetab Windows Hello Windowsi rakendusi ja Microsoft Edge'i, nii et saate turvaliselt rakendustesse ja veebisaitidele sisse logida ka oma sõrmejälje abil - mitte ainult Windowsi enda kaudu.

See kasutab tegelikult Fido U2F standardit, mida paljud teised saidid ja brauserid rakendavad erineval viisil. Näiteks saate Chrome'is oma Google'i kontole sisselogimiseks kasutada füüsilist USB-võtit.

Windows Hello võimaldab teil arvuti avada "kaaslaste seadmetega"

Arendaja dokumentatsioon paljastab uue "Companion Device Framework" arvuti avamiseks. Windows Hello - mis praegu toetab teie arvuti avamist näo või sõrmejäljega - võimaldab teil arvuti avada "kaaslaste seadmetega". Näiteks võib see hõlmata Microsoft Bandi spordiriba või mis tahes tüüpi nutitelefoni.

Microsoft pakub mitmeid näiteid. Võite sisestada USB-turvamärgi oma arvuti USB-porti ja vajutada nuppu või koputada seadet NFC-lugeris. Teie telefon võib olla juba Bluetoothi ​​kaudu teie arvutiga seotud ja teie arvuti võib saata läheduses olevale telefonile teate, mida saate kasutada oma arvuti avamiseks. Terviseriba, mis suudab oma kasutaja autentida, võib teie arvuti avada, kui te läheduses plaksutate.

Windows Ink täiustab paljude rakenduste digitaalset joonistamist ja märkimist

SEOTUD:Puutetundliku ekraaniga sülearvutid pole lihtsalt trikk. Nad on tegelikult kasulikud

Puutetundliku ekraaniga sülearvutid on kasulikumad, kui pealtnäha paistab, ja Microsoft ajab seda Windows Inkiga veelgi edasi: võime pliiatsiga joonistada ja märkmeid lisada kõikvõimalikel kasulikel viisidel. Näiteks saate märkmeid üles märkida rakenduses Sticky Notes, mis on iseenesest leebelt mugav. Kuid Windows 10 on piisavalt tark, et ära tunda selliseid sõnu nagu „homme“, muuta need linkideks, mida Cortana saab kasutada meeldetuletuste määramiseks või muude ülesannete täitmiseks. See töötab ka teiste sõnadega, sealhulgas kohtadega, millele Bing saab kaardil osutada.

Windows Ink on sisse ehitatud ka paljudesse teistesse rakendustesse, nagu Maps (mis võimaldab teil mõõta joont joonistades kahe punkti vahelisi kaugusi) ja Microsoft Office (mis võimaldab teil pliiatsiga teksti esile tõsta või sõnu kustutades need välja tõmmata). Ja loomulikult on see loodud ka kunstnikele, kes saavad kasutada pliiatsit digitaalseks joonistamiseks paljudes erinevates rakendustes. Seal on virtuaalne joonlaud koos kompassiga, mis aitab teil sirgjooni õige nurga all tõmmata.

Uus „Ink Workspace“ saabub ka Windows 10-s. Vajutage pliiatsi nuppu - kui pliiatsil on nupp - ja näete loendit rakendustest, mis toetavad tindi sisestamist, et saaksite kiiresti kirjutama või joonistama asuda töölaua aknad. Võite ka klõpsata pliiatsi nuppu või seda puudutada, mis kuvatakse automaatselt teie tegumiriba teavitusalas. Kui teil pole seadmega seotud pliiatsit, võite selle käsitsi lubamiseks paremklõpsata tegumiribal ja valida käsu „Kuva Windowsi tindi tööruum”. Ka rohkem Windows 10 rakendusi saab tinditugi.

Pliiatsi seadete leht jaotises Seaded> Seadmed> Pliiats võimaldab teil nüüd valida, mis juhtub, kui vajutate pliiatsi nuppu - näiteks võite OneNote'i rakenduse otse avada. Samuti võite pliiatsi kasutamise ajal eirata puuteekraani ekraanil, tagades, et te ei koputaks kogemata midagi joonistamise ajal.

Wi-Fi Sense'i vastuoluline paroolide jagamise funktsioon on kadunud

SEOTUD:Mis on Wi-Fi Sense ja miks ta soovib teie Facebooki kontot?

Microsoft eemaldas vastuolulise funktsiooni Wi-Fi Sense, mis võimaldas teil jagada WiFi-võrku ja nende paroole oma Facebooki, Outlook.com-i ja Skype'i kontaktidega. Microsoft ei teinud selle funktsiooni selgitamiseks kunagi head tööd - võib-olla oleks see olnud populaarsem ja vähem vastuoluline, kui Microsoft seda oleks teinud. Mõlemal juhul ütleb Microsoft, et seda funktsiooni kasutasid tegelikult väga vähesed inimesed, nii et selle hoidmine ei olnud väärt vaeva.

Wi-Fi Sense pole täielikult kadunud, kuid see ühendab teid nüüd ainult avalike levialadega. See ei ühenda teid privaatse WiFi-võrguga ega paku enam võimalust oma WiFi-mandaate teistega jagada. Wi-Fi Sense'i allesjäänud funktsioonid leiate jaotisest Seaded> Võrk ja Internet> WiFi.

Windows Defender võib pakkuda täiendavat kaitset, kui kasutate mõnda muud viirusetõrjet

Windows 10 praeguses versioonis keelab pahavaratõrjerakendus Windows Defender automaatselt, kui installite mõne muu pahavaratõrjeprogrammi.

Aastapäeva värskenduses saab Windows Defender aga uue funktsiooni „Piiratud perioodiline skannimine”. See võib ennast automaatselt sisse lülitada ja teie süsteemi aeg-ajalt skannida, isegi kui teil on installitud mõni muu viirusetõrjeprogramm. Windows Defender annab teile teise kihi või kaitse või teise arvamuse selle kohta, kas teie arvuti on nakatunud.

Lihtsalt minge menüüsse Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Windows Defender ja lülitage selle lubamiseks sisse funktsioon „Piiratud perioodiline skannimine”. See valik kuvatakse ainult siis, kui teil on installitud mõni muu viirusetõrjeprogramm ja see pole vaikimisi sisse lülitatud. Kui kasutate viirusetõrjena ainult Windows Defenderit, skannib see juba teie arvutit - nii ajastatud kui ka reaalajas.

Uued arvutid hõlmavad menüüs Start rohkem reklaame

Windows 10 aastapäevauuendus muudab uute installide menüüs Start rohkem ruumi reklaamidele. Vaikimisi menüüsse Start kinnitatud Microsofti rakenduse paanide arvu vähendatakse 17-lt 12-le. Siin kuvatavate soovitatud rakenduste arv suureneb 5-lt 10-le.

Desinstallige rakendus - või vabastage paan, kui seda pole veel alla laaditud - ja see reklaam kaob igaveseks. Kuid nii lihtne kui need reklaamid on eemaldada, on uutel arvutitel rohkem reklaame sisaldav Start-menüü. Neowin märkas seda teavet seadmetootjatele suunatud esitluses.

Cortana saab rohkem kasulikke funktsioone (ja muutub peaaegu kohustuslikuks)

Cortana sisaldab ka uusi meeldetuletusfunktsioone, sealhulgas fotomeenutusi. Näiteks võite järgmisel korral poes käies pildistada toote, mille soovite osta, ja paluda Cortanal meelde tuletada, kui järgmine kord toidupoes olete.

Kui teil on Groove Music Pass - see on Microsofti versioon piiramatust muusika voogesitusteenusest, nagu Spotify, Apple Music või Google Play muusika teenus All Access, saab Cortana nüüd teie soovitud muusikat esitada. Selle juhtimiseks öelge lihtsalt „Hei Cortana, mängi [laulu nimi]”, „Hei Cortana, mängi [esitaja nimi]”, „Hei Cortana, esita [Groove Musicu esitusloend]” ja „Hei Cortana, tee paus”. See töötab ainult siis, kui kasutate praegu USA inglise regiooni.

Cortana saab nüüd ka taimereid seada ja juhtida, mis on mugav. Öelge näiteks "Hei Cortana, pane taimer", "Hei Cortana, määrake taimer 10 minutiks", "Hei Cortana, kui palju aega on veel jäänud?" ja "Hei Cortana, tühista minu taimer", et taimeritega töötada.

Vaatamata kõigile neile võimsatele funktsioonidele, mis nõuavad Microsofti kontosid ja isikupärastamist, on Cortana sõbralikum nende inimeste jaoks, kes pole seda veel seadistanud. Saate esitada Cortanale lihtsaid küsimusi ja saada vastuseid ilma, et oleksite Cortanat tegelikult enne seadistanud ja isikupärastanud.

Negatiivne külg on see, et Cortana keelamiseks pole enam hõlpsasti ligipääsetavat võimalust. Kui soovite muretseda privaatsuse pärast, saate Cortanal oma isiklikke andmeid mitte meelde jätta, kuid te ei saa neid täielikult keelata ilma varjatud registrimurdmise või grupipoliitika seadeteta.

Microsoft on Skype'i osas meelt muutnud ... Jällegi

Windows 8 ja 8.1 puhul pakkus Microsoft nii rakendusi „Skype for Windows“ kui ka „Skype for Windows desktop“. „Kaasaegne” Skype for Windows rakendus jooksis täisekraani liideses ja oli üsna lünklik. Microsoft katkestas Skype'i moodsa versiooni järsult kuu aega enne Windows 10 väljaandmist, teatades, et see keskendub arendustöös tähelepanu tegelikult kasutatavate Skype'i Windowsi kasutajate töölauaversioonile.

Windows 10 käivitas Get Skype'i rakendus, mis julgustas teid töölauarakendust alla laadima. Windows 10 esimene suur uuendus, novembrikuu värskendus, lisas mõned beetarakendused - Messaging, Phone ja Video - Skype'iga töötavad rakendused. Need on eraldi rakendused tekstisõnumite, helikõnede ja videokõnede jaoks.

Microsoft on nüüd uuesti meelt muutnud ja katkestab need kolm eraldi Skype'i rakendust töölaual. Selle asemel loob Microsoft uue Skype'i universaalse Windowsi rakenduse versiooni, mis asendab lõpuks tavapärase töölauarakenduse, kui sellel on piisavalt funktsioone. Rakendus Skype Preview on nüüd saadaval.

Skype'i rakenduse uus funktsioon võimaldab "kõikjal sõnumeid saata". Kasutage Skype'i Android-telefonis või Windows Mobile-telefonis ja saate SMS-sõnumeid oma Windows 10 arvutist saata ja vastu võtta. Need suunatakse lihtsalt teie telefoni kaudu Skype'i rakenduse kaudu. See funktsioon pidi olema rakendatud Windows 10 Anniversary Update'i rakenduses “Messaging”, kuid Microsoft muutis oma meelt ja eemaldas selle funktsiooni arendusprotsessi lõpus, et saaks selle Skype'i lisada.

SEOTUD:Mida uut on Windows 10 esimese suure novembrikuu värskenduse puhul

Windows saab oma Linuxi käsurea

SEOTUD:Kuidas installida ja kasutada Linux Bash Shelli Windows 10-s

Kogu arendajajutu vahele kuulutas Microsoft midagi üsna suurt: tõeline Bashi kest Windows 10-s. See ei ole Cygwini sarnane port ega virtualiseerimine. See on täielik Ubuntu käsurida, mis töötab otse Windowsis ja on ehitatud koostöös Canonicaliga. Kaasas on apt-get käsurea kahendfailide allalaadimiseks ja kõik sisseehitatud tööriistad, mida võite Linuxi kestalt oodata, näiteksls failisüsteemi sirvimiseks. See on enamasti arendajatele mõeldud tööriist, kuid platvormidevahelistel kasutajatel võib see ka eriti kasulik olla.

See on tegelikult täielik Ubuntu kasutajaruum, mis töötab Windowsis. Mõelge sellele, nagu oleks Wine-Windows tagurpidi võimeline Windowsi Windowsi loomulikult Linuxi binaarkaare käitama. See on arendajatele suur uudis, kuid see ei toeta serveritarkvara ega graafilisi rakendusi. See on lihtsalt Bashi kest koos toetusega täpselt samadele binaarfailidele, mida käitaksite Bashi kestas Ubuntu Linuxis, Windowsis. Lõpuks peaksite saama käivitada ka Bashi kestast rohkem kestasid - väljalaskemärkmetes öeldakse, et populaarne Zsh kest on nüüd funktsionaalne. Selle seadistamise kohta leiate teavet meie juhendist.

Puhtat Windows 10 süsteemi on hõlpsam hankida ilma Bloatware

Microsoft katsetab uut tööriista, mis võimaldab teil saada puhta Windows 10 süsteemi. Valik „Lähtesta arvuti“ lähtestab arvuti lihtsalt tootja vaikeseadetele ja paljud arvutitootjad lisavad arvutisse palju rämpsposti. Windows 10 saate alati ise uuesti installida, kuid peate alla laadima installikandjad. Enamik arvutikasutajaid ei tahaks sellega vaeva näha.

Puhta Windows 10 süsteemi hankimise hõlbustamiseks kõigile on seadete> Uuendamine ja turvalisus> Taastamine uus valik „Vaadake, kuidas Windowsi puhta installimisega värsket alustamist alustada“. See seob praegu Microsofti vastuste foorumi lõime, kust saate alla laadida tööriista, mis juhatab teid läbi Windows 10 uuesti installimise.

Menüü Start on ümber kujundatud

Microsoft on muutnud Windows 10 menüü Start tööd. Valik „Kõik rakendused” on nüüd kadunud - näete lihtsalt Start-menüü vasakul küljel installitud rakenduste täielikku loendit. Teie kõige sagedamini kasutatavad ja hiljuti lisatud rakendused kuvatakse loendi ülaosas. See näitab kolme viimati lisatud rakendust ühe rakenduse asemel ja saate seda loendit laiendada, et näha rohkem rakendusi, mis on nende installimise järgi järjestatud.

Olulised nupud nagu File Explorer, Settings ja Shut Down asuvad nüüd alati menüü Start vasakul küljel.

OneDrive'i kasutajad saavad rõõmuga teada, et saavad nüüd menüüst Start otsida kõiki oma faile - nii arvutis olevaid kui ka OneDrive'i võrgus salvestatud faile.

Ülesandevaade saab mõningaid täiustusi

Nüüd saate aknaid kinnitada tegumivaate liideses, muutes need alati igale virtuaalsele töölauale ühe virtuaalse töölaua asemel. Paremklõpsake liideses Tegumivaade aknal ja valige selle kinnitamiseks käsk „Kuva see aken kõigil töölaudadel”. Näiteks võite hõlpsaks juurdepääsuks kinnitada kõigile töölaudadele sõnumside- või muusikarakenduse.

Ka mitme töölaua vahel vahetamiseks on nüüd uus puuteplaadi žest. Pange lihtsalt neli sõrme puuteplaadile ja pühkige vasakule või paremale. Selleks on vaja sertifitseeritud täpsusega puuteplaati, nii et see ei tööta kõigi puuteplaatidega. Ja jah, see on sama puuteplaadi žest, mida Apple Macis kasutab.

Tahvelarvuti režiim sarnaneb rohkem Windows 8-ga

Tahvelarvutirežiimis nähakse mõningaid kasulikke täiustusi, mis muudavad Windows 10 tahvelarvuti režiimi toimimise sarnasemaks Windows 8 täisekraani Metro-liidesega.

Kui teie süsteem on tahvelarvuti režiimis, kuvatakse loend Kõik rakendused nüüd täisekraanirežiimis - täpselt nagu Windows 8-s. Saate ekraani vasakus servas olevate suvanditega paanivaate ja rakenduste loendi vahel vahetada.

Samuti saate tahvlirežiimis tegumiriba automaatselt peita. Need suvandid on saadaval rakenduse Seaded jaotises Süsteem> Tahvelarvuti režiim. Kui automaatne peitmine on lubatud, saate tegumiriba kuvamiseks või peitmiseks ekraani allservast üles pühkida. Kogu ekraan on reserveeritud praegu kasutatava rakenduse jaoks.

Tegumiriba saab kalendri integreerimise ja palju muud

Windowsi tegumiriba näeb ka mõningaid olulisi täiustusi. Tegumiriba kell on nüüd teie kalendriga integreeritud, nii et saate klõpsata või puudutada kellaaega ja vaadata täna planeeritud kalendrisündmuste loendit. Puudutage sündmust või puudutage sündmuse lisamiseks nuppu „+” - ja avaneb rakendus Kalender.

Helipaneel on ka kasulikum. Kui teil on rohkem kui üks ühendatud, võite klõpsata või puudutada kõlariikooni ja lülituda mitme väljundseadme (nt kõlarite ja kõrvaklappide) vahel.

Tegumiriba seaded on nüüd uude seadete rakendusse integreeritud ja neile pääsete juurde menüüs Seaded> Isikupärastamine> Tegumiriba. Selle uue ekraani avamiseks võite lihtsalt paremklõpsata tegumiribal ja valida „Seaded“.

Ka lukustuskuva on paranenud

Microsoft kuulis kasutajate kaebusi ja teie e-posti aadress ei ilmu enam teie lukustuskuval, kui logite sisse Microsofti kontoga. See aitab säilitada teie privaatsust. Selle saate uuesti lubada menüüs Seaded> Kontod> Sisselogimisvalikud> Privaatsus. Kui soovite, kuvage oma e-posti aadress otse lukustuskuval.

Lukustuskuval on nüüd sisseehitatud meediumijuhtimine, mis kuvatakse ekraani paremas alanurgas koos kogu muusika esitamise albumi kujundusega. Muusika taasesitust saate juhtida ilma arvutit lukust avamata.

Cortanat saab nüüd kasutada ka teie lukustuskuval. Avage Cortana sätted, leidke jaotis „Lukustuskuva valikud” ja aktiveerige valik „Las ma kasutan Cortanat ka siis, kui minu seade on lukus”. Kui funktsioon „Hey Cortana” on lubatud, saate arvutiga rääkida ka siis, kui see on lukus. Tundlike ülesannete täitmiseks palutakse teil kõigepealt arvuti avada.

Aku valikud muutuvad võimsamaks

Akusäästja ekraani jaotises Seaded> Süsteem nimetati ümber akuks.

Selle üksikasjalik ekraan pakub nüüd lihtsaid rakenduse seadeid, et kontrollida, kas rakendus saab taustal töötada. Lisaks valikutele „Luba alati taustal” ja „Ära luba kunagi taustal” on uus valik „Haldab Windowsi”. Windows püüab olla nutikam ja lülitab rakendused ajutiselt välja, kui nad kasutavad taustal palju ressursse ja te ei näi neid rakendusi kasutavat.

Windows Update on teie ajast lugupidavam

Jaotises Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Windows Update saate nüüd määrata oma aktiivsed kellaajad, mis on kellaajad, mil arvutit kõige aktiivsemalt kasutate. Windows Update väldib nende tundide jooksul värskenduste automaatseks installimiseks taaskäivitamist.

Windowsi värskenduse täpsemate seadete all on ka uus valik „Kasuta minu sisselogimisteavet, et seade pärast värskendamist automaatselt seadistamise lõpule viia”. Tavaliselt peate alati, kui installite suurema värskenduse, enne Windows 10 seadistamisprotsessi lõpetamist sisse logima. Lubage see valik ja te ei pea seadistamise ajal parooli sisestama.

Tegevuskeskus on mugavam ja kohandatavam

Action Centerisse on lihtsam pääseda. Nupp Action Center asub nüüd tegumiriba paremas nurgas, muutes selle hõlpsamaks leidmiseks. See ei ole enam segatud teiste süsteemse salve ikoonidega. Märguanded on nüüd tegevuskeskuses rühmitatud rakenduste järgi. Need võtavad vähem ekraaniruumi ja näete korraga rohkem märguandeid.

Nüüd saate tegevuskeskuses märguanded kiiresti loobuda, klõpsates neil keskmist klõpsamist. Tehke keskuses keskel hiireklõps rakenduse nimel ja Windows jätab kõik selle rakendusega seotud teatised kõrvale.

Ka neid märguandeid saab nüüd paremini kohandada. Jaotises Seaded> Süsteem> Märguanded ja toimingud saate nüüd valida, kas rakenduskeskuses loetakse rakenduse märguandeid normaalseks, kõrgeks või prioriteetseks. Samuti saate valida, kui palju märguandeid saab iga rakenduse jaoks korraga kuvada. Iga rakendus saab vaikimisi kuvada korraga kolme märguannet.

Pealegi on tegevuskeskuse allservas olevad kiirtoimingud lõpuks kohandatavad. Minge jaotisse Seaded> Süsteem> Märguanded ja toimingud ning saate täpselt kohandada, millised kiirtoimingute nupud siin kuvatakse. Wi-Fi kiire toiming viib teid nüüd saadaolevate võrkude loendisse, selle asemel et Wi-Fi sisse või välja lülitada, mis on Microsofti sõnul paljud inimesed segaduses.

Rakendused saavad nüüd üle võtta, kui külastate veebisaiti

Windows 10 võimaldab nüüd universaalrakendusi veebisaitidega seostada. Näiteks kui navigeerite Microsofti Edge'i TripAdvisori veebisaidile, võib Windows 10 selle lehe kuvamise asemel avada TripAdvisori rakenduse.

See funktsioon pole veel täielikult toimiv, kuna universaalseid rakendusi tuleb selle jaoks värskendada. Veebisaitidega seotud rakenduste juhtimiseks leiate seadete lehe menüüst Seaded> Süsteem> Rakendused veebisaitidele.

Xbox One muutub Windowsi sarnasemaks

Microsoft teeb ka suure tõuke kõigi platvormide ühtse rakenduste poe loomiseks. See tähendab, et arendajad saavad oma Windowsi poe rakendused hõlpsasti Xboxis tööle panna. Xbox saab ka Cortana, millel on mõned uued mängudega seotud funktsioonid, nagu mängude soovitused ja näpunäited. Xbox toetab taustamuusikat, mitut GPU-d ja võimalust ka Vsync välja lülitada.

Emotikonid saavad kapitaalremondi

Microsoft värskendab kogu Windows 10-s sisalduvat emotikonide komplekti. Nagu Microsoft ütleb: „Uuendame Windows 10 kogu fondipõhiste emotikonide komplekti, mis ühtlustub Microsofti kujunduskeelega nii erineva visuaalse stiiliga kui ka Unicode'iga standard. Need uued emotikonid on loodud üksikasjalikuks, väljendusrikkaks ja mänguliseks. Nende suurem suurus kasutab kõiki piksleid täielikult ära ja kahe piksli kontuur võimaldab emotikonidel ilmuda mis tahes värvilisel taustal ilma truudust kaotamata. " Emotikonide kaudu saate valida ka erinevaid nahatooni, mis esindavad inimesi.

Connect abistab Continuumi telefone ja Miracasti personaalarvuteid

Seal on uus rakendus „Connect”, mis on mõeldud kasutamiseks Windows 10 telefonidega, mis toetavad Continuumit. See võimaldab teil oma telefoni arvutiga ühendada ilma doki, kaabli või Miracasti adapterita.

See rakendus võimaldab ka funktsiooni „Projekt arvutisse“. Miracastiga arvutid saavad rakendust Connect kasutada ka oma ekraanide peegeldamiseks teistes arvutites.

Continuum, mis võimaldab teil Windowsi töölauakeskkonda Windows Phone'ist (kuid ainult universaalsete rakendustega) toita, on Windows 10 Mobile'i ainulaadne funktsioon. Me ei ole üllatunud, kui näeme, kuidas Microsoft sellele keskendub.

Muud muudatused ja uued funktsioonid

Windows 10 aastapäeva värskendus sisaldab palju rohkem muudatusi kui need, koos väikeste täiustuste ja veaparandustega kõikjal. Siin on mõned kõige huvitavamad väiksemad muudatused:

 • „Sinine surmaekraan”, mis kuvatakse teie Windowsi arvuti külmumisel, sisaldab nüüd QR-koodi, mis võimaldab teil viga oma telefoniga kiiremini otsida.
 • Rakenduses Seaded on tehtud kapitaalremont. Igal rakenduse Seaded lehel on nüüd unikaalne ikoon. Kinnitage seadete leht oma menüüsse Start ja see kasutab seda unikaalset ikooni.
 • Aktiveerimist on muudetud. Teie digitaalse õiguse, mille teie riistvara sai, kui kasutasite tasuta Windows 10 täienduspakkumist, nimetatakse nüüd digitaalseks litsentsiks. Kui logite sisse oma Microsofti kontoga, seostatakse õigus teie Microsofti kontoga võrguühenduseta. Kui peate pärast riistvaravahetust tulevikus Windows 10 uuesti aktiveerima, saab aktiveerimisviisard kasutada teie Microsofti kontot, et aidata digitaalset litsentsi riistvaraga uuesti siduda.
 • Windows Defenderil on nüüd ikoon, mis kuvatakse teavitusalal ja mis annab vaikimisi rohkem märguandeid. See teeb keskmistele Windowsi kasutajatele selgemaks, et Windows 10-l on sisseehitatud viirusetõrje. Samuti saab Windows Defender teha ebameeldiva pahavara leidmiseks ja eemaldamiseks võrguühenduseta alglaadimise.
 • Nüüd saate rakendused lähtestada, mis toimib nagu rakenduse vahemälu andmete kustutamine Androidis. Selle valiku leidmiseks minge jaotisse Seaded> Rakendused ja funktsioonid, valige rakendus ja valige „Täpsemad valikud”. See sama ekraan võimaldab teil eemaldada rakendustega seotud lisandmoodulid ja allalaaditava sisu.
 • Windowsi mänguriba, mis võimaldab teil oma mängu videote salvestamiseks juhtida mängu DVR funktsiooni, on täiendatud rohkem täisekraaniga mängude toega. Nüüd töötab see sisselegendide liiga, World of Warcraft, DOTA 2, Lahinguvälja 4, Vasturünnak: ülemaailmne solvavja Diablo III.Selle esiletõstmiseks vajutage lihtsalt ühte neist mängudest mängides klaviatuuril Windows + G.
 • Xboxi rakendus pakub nüüd mängude jaotureid populaarseimate Windowsi töölauamängude 1000 populaarseima jaoks, nii et see on paremini integreeritud mängudega, mida inimesed tegelikult arvutis mängivad. Need ilmuvad ka Xboxi tegevusvoogudes.
 • Parandati paljusid juurdepääsetavuse funktsioone: kiirem tekst kõneks, uued keeled teksti kõneks ja mitmesugused rakenduste täiustused nagu Edge, Cortana, Mail ja Groove.
 • Mandaate ja kasutajakonto haldamise dialooge on uuendatud uue välimusega. Kui peate sisestama mandaadid, lubab Windows teil nüüd valida Windows Hello, PIN-koodi, sertifikaadi või parooli. UAC-dialoog toetab nüüd ka tumedat režiimi.
 • File Exploreri aknas on nüüd uus ikoon. See sobib paremini kokku ülejäänud Windows 10 kujundusega.
 • Windows Insideri programmi sätete leht on teisaldatud. See asub nüüd jaotises Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Windows Insideri programm, nii et seda ei maeta Windowsi värskenduse sätete alla.
 • Rakendus Windowsi tagasiside kuvab tagasiside postitustel väikseid silte, mis sisaldavad teavet Microsofti reageerimisest probleemile, kui see on saadaval.
 • Otse Windows 10 Professionalilt uuele versioonile Windows 10 Enterprise'i versiooniuuendamisel, sisestades ettevõtte tootenumbri, ei pea te enam taaskäivitama.
 • „Ettevõtte andmekaitse” on nüüd saadaval. See funktsioon võimaldab Windows 10 Enterprise'i kasutavatel ettevõtetel andmelekete eest kaitsta, valikuliselt krüptides ja piirates andmetele juurdepääsu. Ainult kaitstud rakendused saavad nendele piiratud andmetele juurde pääseda ja administraatorid saavad juurdepääsu taset kontrollida.
 • Nüüd on saadaval ka Windows Defenderi täiustatud ohutõrjeteenus. See funktsioon on mõeldud ettevõtetele, kes kasutavad Windows 10 Enterprise'i, ja võimaldab neil "tuvastada, uurida oma võrkude täpsemaid rünnakuid ja neile reageerida". See asub teiste kaitsekihtide taga ja annab teavet rünnakute kohta, mis selle läbi tegid, ning annab soovitusi, kuidas ettevõtted peaksid reageerima.
 • Rakenduste virtualiseerimine (App-V) ja kasutajakeskkonna virtualiseerimine (UE-V) on nüüd lisatud Windows 10 Enterprise'i ja ei vaja eraldi allalaadimist. Need funktsioonid pole aga Windows 10 Professionali jaoks enam saadaval.
 • Hyper-V konteinerid jõuavad Windows 10 Professional ja Enterprise väljaannetesse, nii et konteinerite loomiseks ja käitamiseks pole vaja Windows Serveri.
 • Võite valida NTFS-failisüsteemi teede 260 tähemärgi piirangu tõstmise. Uus rühmapoliitika säte „Luba NTFSi pikad teed” lubab selle funktsiooni lubada.
 • Ettevõtted saavad Windows 10 Enterprise E3 programmi raames saada Windows 10 Enterprise litsentse hinnaga 7 dollarit istekoha kohta kuus. See annab võimaluse väiksematele ettevõtetele hankida Windows 10 Enterprise ja selle funktsioonid ilma tarkvara tagamise lepinguta.
 • Mõned kasulikud rühmapoliitika suvandid ei tööta enam Windows 10 Professionalis ja vajavad Windows 10 Enterprise'i või Educationi. Nende hulka kuulub lukustuskuva keelamine, näpunäited ja „Microsofti tarbijakogemus“, mis laadib alla rakendusi, nagu Candy Crush Saga.

See on palju muudatusi, kuid isegi see loetelu pole täielik. Microsoft on muutnud paljusid muid väiksemaid asju, värskendades ikoone ja parandades vigu. Suuremat osa Windows 10-ga kaasasolevaid rakendusi on ka Windowsi poe kaudu pidevalt värskendatud ning need sisaldavad nüüd palju uusi funktsioone ja näpunäiteid, mida neil polnud, kui Windows 10 aasta tagasi välja anti.

Pildikrediit: SparkFun Electronics Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found