Vanemakontrolli kasutamine Windows 10-s

Vanemliku järelevalve kõigi digitaalsüsteemide või -teenuste üle on oluline nii süütute laste kaitsmiseks sobimatu sisu kui ka teie süsteemide vallatute laste eest kaitsmiseks. Windows 10 pakub alamkontosid ja peregruppe sisu, ekraaniaja ja muu piiramiseks.

Milliseid vanemlikku järelevalvet Windows 10 pakub?

Nii nagu logite sisse oma kontole, et pääseda juurde mis tahes Windowsi seadmele, saate luua lapsekonto, mida on lihtne jälgida ja reguleerida. Lapsevanemakonto määrab lapsekontole kõik vanemliku järelevalve, sealhulgas:

  • Tegevusaruannete genereerimine rakenduse või mängu kasutamise, brauseri ajaloo, veebiotsingute ja ekraaniaja kohta
  • Nädalaaegade abil saate Windows 10 või Xbox One ekraaniteavet piirata
  • Rakenduste ja mängude kasutamise piiramine iga seadme jaoks
  • Sobimatute veebisaitide ja rakenduste blokeerimine
  • Lapse rahakoti haldamine ja lubade ostmine Microsofti poest
  • Lapse asukoha jälgimine Android-seadmes, kus töötab Microsoft Launcher (või Windows 10 telefon)

Kuidas luua lapsekonto Windows 10-s

Windows 10 kontodele juurdepääsemiseks avage menüü Start ja valige hammasrattaikoon.

Menüüsse Kontode seaded pääsemiseks klõpsake nuppu „Kontod”.

Teise võimalusena pääsete juurde menüüsse Konto sätted, avades menüü Start, tippides „konto“ ja valides suvandi „Kontot hallata“.

Valige vasakul vahekaart „Perekond ja muud kasutajad“ ning klõpsake „Lisa pereliige“ kõrval olevale plussmärgile (+).

Valige „Lisa liige”. Kui teie lapsel on e-posti aadress, sisestage see siia ja klõpsake nuppu „Järgmine“. Kui ei, siis võite klõpsata nupul „Loo lapsele e-posti aadress”, et seadistada neile Microsoft Outlooki kaudu tasuta e-posti konto.

Eeldades, et see laps on alla 13-aastane, on tema lapse konto valmis minema. Kui loote konto vanemale kui 13-aastasele isikule, võite konto loomise ajal nende sünniaja muuta.

SEOTUD:4 viisi vanemliku järelevalve seadistamiseks koduvõrgus

Kuidas hallata vanemlikku järelevalvet Windows 10 jaoks

Ehkki saate oma lapse konto luua otse Windows 10-s, suunatakse teid perele loodud kontode haldamiseks ja jälgimiseks Microsofti pere veebisaidile. Sellelt veebisaidilt saate endiselt kasutajaid luua. Sellele veebisaidile juurdepääsemiseks aknast „Pere ja muud kasutajad” klõpsake valikut „Halda pere seadeid võrgus”.

Microsofti perekonna veebisaidil saate vaadata kõiki lisatud kontosid. Kõik vanemliku järelevalve seaded on vaikimisi välja lülitatud, seega peate lubama iga funktsiooni eraldi. See aitab teil ka iga funktsiooni paremini mõista.

Valige mis tahes konto alt „Tegevus“ ja lubage lüliti „Tegevuste aruandlus“. See võimaldab teil jälgida selle konto tegevust kas tavaliste e-posti aruannete kaudu või naastes sellesse menüüsse igal ajal.

Kui tegevuste aruandlus on lubatud, kerige rakenduste ja mängude, veebi sirvimise ja kuvamisaja lisapiirangute lubamiseks, klõpsates iga vastava funktsiooni kõrval nuppu „Lülita piirangud sisse”. Nendele funktsioonidele juurde pääsemiseks, lubamiseks ja haldamiseks võite klõpsata ka lehe ülaosas asuvatel vahekaartidel. Pereohutuse veebisait selgitab, kuidas nad kõik töötavad.

Need jälgimislahendused laienevad kõikidele teie pere Windows 10 arvutitele ja ka Xbox One-le.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found