Mida teha, kui unustate oma Maci parooli

Kas te ei mäleta teie Maci parooli? Ärge muretsege. Vaikeseadetega saate proovida lihtsalt oma Maci sisse logida. Ebaõnnestus piisavalt kordi ja saate oma Apple ID-ga oma parooli lähtestada. Kuid see ei toimi alati.

SEOTUD:Kuidas krüpteerida oma Maci süsteemidraivi, eemaldatavaid seadmeid ja üksikuid faile

Kui te pole FileVault ketta krüptimist lubanud, on teil juurdepääs lihtsale parooli lähtestamise tööriistale. Kui olete FileVault'i lubanud, on teil kaks võimalikku valikut: teie Apple ID võib töötada, kui teil see on, või võite kasutada krüptimisprotsessi alustamise järel kuvatud pääsukoodi. Kui ükski neist ei toimi, olete failid kadunud ja peate lihtsalt macOS-i uuesti installima.

Esimesed asjad kõigepealt: proovige teise kasutajana sisse logida

Kui teie Macis on rohkem kui üks kasutajakonto, proovige sisse logida teise kasutajakontoga. Kui andsite sellele teisele kasutajakontole loa oma parooli Maci dekrüpteerida, saate sisse logida ja pääseda töölauale. Ja kui konto on administraatori konto, saate seejärel muuta oma peamise konto parooli.

Lihtsalt minge jaotisse Süsteemieelistused> Kasutajad ja rühmad, klõpsake kontol, mille parooli soovite muuta, ja seejärel klõpsake nuppu "Lähtesta parool".

Kui teil pole veel üht kasutatavat kasutajakontot, sõltuvad teie Macile juurdepääsu taastamiseks valitud meetodid sellest, kas teil on FileVault lubatud või mitte.

Mida teha, kui teete Mitte Luba FileVault lubada

Kui teil pole FileVault lubatud, saate oma parooli lähtestada oma Apple ID või macOS-i taastetööriista abil.

Lähtestage oma parool Apple ID abil

See trikk töötab ainult siis, kui olete oma Maci konto sidunud Apple ID-ga ja kui FileVault pole lubatud. See on vaikevalik. Kui lubasite FileVault'i, peate proovima üht muudest võimalustest, mida käsitleme hiljem selles artiklis.

Kui olete oma parooli unustanud, proovige sisselogimisekraanil lihtsalt kolm korda vale parool sisestada. Pärast kolme valet vastust näete teadet „Kui unustasite oma parooli, saate selle oma Apple ID abil lähtestada”.

Parooli lähtestamiseks klõpsake nuppu ja sisestage oma Apple ID üksikasjad.

Looge uus parool ja andke uus vihje.

See on kõik! Pange tähele, et kaotate tõenäoliselt juurdepääsu oma võtmehoidjale, kuna see kasutab endiselt teie vana parooli.

Lähtestage parool MacOS-i taastest

Kui te pole FileVault krüptimist lubanud, on kasutajakonto parooli lähtestamiseks veel üks lihtne viis. Peate lihtsalt oma Maci taaskäivitama ja käivitamise ajal hoidma all klahvi Command + R. See käivitab teie Maci spetsiaalsesse taasterežiimi, mida nimetatakse ka macOS-i taasteks. MacOS Recovery kaudu pääsete juurde varjatud parooli lähtestamise tööriistale ja saate selle abil muuta mis tahes Maci kasutajakonto parooli.

SEOTUD:8 Maci süsteemi funktsiooni, millele saate juurde pääseda taasterežiimis

Tööriista käivitamiseks avage Terminal, klõpsates menüüribal Utilities> Terminal.

Tippige käsk Terminalparooli lähtestamineja seejärel vajutage sisestusklahvi. Käivitatakse parooli lähtestamise tööriist, mis võimaldab teil muuta mis tahes krüptimata konto parooli.

Kas see polnud nii lihtne? Peaaegu liiga lihtne, mistõttu peaksite lubama FileVault krüptimise, kui te pole seda veel teinud.

SEOTUD:Kuidas oma arvutit kaitsta BIOS-i või UEFI parooliga

Märkus. Ebatõenäolisel juhul, kui olete oma Macis lubanud UEFI püsivara parooli, ei pääse te juurde MacOS-i taastele, kui te seda parooli ei mäleta. Seda UEFI püsivara parooli ei saa Apple Store'i külastamata eemaldada - vähemalt teoreetiliselt. See aitab ära hoida varaste kustutamist MacBooki UEFI paroolist pärast selle varastamist.

Mida teha, kui teie Tehke Luba FileVault lubada

Kui teil on FileVault lubatud, võite proovida oma parooli lähtestada Apple ID või FileVault taastevõtme abil. Kui need ei toimi, võite olla sunnitud macOS-i uuesti installima.

Lähtestage parool Apple ID või taastevõtme abil

Kui teil on FileVault kettakrüptimine lubatud ja seotud Apple ID-ga, töötab see kõik veidi erinevalt: te ei näe ülaltoodud viipa, hoolimata sellest, mitu korda parooli valesti eksite.

Kui kasutate oma kontoga Apple ID-d, näete siiski viivitust ühe minuti pärast. See on tekst ekraani allosas ja see käsib Maci väljalülitamiseks hoida toitenuppu all. Pärast selle tegemist lülitage oma Mac uuesti sisse ja teie Mac käivitub taasterežiimi, avades otse parooli taastamise tööriista.

Kui teie kontoga on seotud Apple ID, küsitakse teilt oma volitusi ja saate need vajadusel lähtestada.

Kui teie kontoga pole seotud Apple ID-d, ei pea selle tööriista kasutamiseks oma Maci taaskäivitama. Selle asemel võite oma taastevõtme sisestada otse sisselogimisekraani parooliviipale. See - välja arvatud parool - on ainus asi, mis võib teie Macis salvestatud failid dekrüpteerida ja neile juurdepääsu võimaldada.

Eeldades, et teil on see taastevõti, saate sisestada taastevõtme sisselogimisekraanil parooliväljale. See dekrüpteerib teie Maci salvestusruumi ja logib teid sisse. Kui olete sisse logitud, saate aknas „Süsteemi seaded” tavalises tööriistas „Kasutajad ja grupid” parooli muuta.

Installige macOS uuesti

Kui olete FileVault'i krüptimise seadistanud ja te ei pääse oma kontole juurde - näiteks kui otsustasite taastevõtme kohalikult salvestada ja selle valesti paigutada -, pole teil enam oma Macis juurdepääsu ühelegi failile. Loodetavasti on teil nende failide varukoopiaid mujal, kuna originaalid on krüpteeritud ja ilma teie parooli või taastevõtmeta ei pääse te neile lihtsalt juurde.

SEOTUD:Kuidas oma Maci pühkida ja macOS Scratchist uuesti installida

Kuigi kaotate oma failid, kui teete oma krüptimisdokumendid valesti, ei muutu teie Mac kasutuks. Võite MacOS-i uuesti installida ja alustada nullist - kaotate juurdepääsu oma Mac-i failidele, kuid taastate võimaluse tegelikult sisse logida ja seda kasutada.

Selleks taaskäivitage Mac ja käivitamisel hoidke all klahvi Command + R. See viib teid spetsiaalsesse macOS-i taasterežiimi. Klõpsake siin valikut „Installige macOS uuesti” ja seejärel läbige MacOS-i uuesti installimiseks installiprotsess.

Kui te ei mäleta oma Apple ID parooli, pakub Apple'i veebisait Apple ID parooli lähtestamise tööriista, mis võib aidata.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found