Kui keeruline on iPhone'i aku välja vahetada?

Kuna iPhone'i omanikud kiirustavad patareide vahetamist, on ootelehed Apple Geniuse baaris järjest pikemad. Kuid kui te ei soovi oodata, saate tegelikult patarei ise vahetada.

SEOTUD:Aeglase iPhone'i kiirendamiseks võite aku vahetada

Lühidalt öeldes on Apple tunnistanud, et teie iPhone aeglustab end aktiivselt, kui sellel on vana, halvenenud aku. Kaotatud jõudluse taastamiseks soovitatakse kasutajatel patareid uue vastu vahetada.

Ainus probleem on see, et peaaegu igas Apple Store'is on ootenimekiri. Võite proovida kohalikku volitatud teenusepakkujat, kuid on siiski suur tõenäosus, et teid oodatakse ka seal. Ja võib minna mõnda aega, kuni asjad lahenevad.

SEOTUD:Läheduses pole Apple'i poodi? Proovige Apple'i volitatud teenusepakkujat

Mõned kannatlikud iPhone'i omanikud võivad seda oodata, kuid kui soovite oma aku välja vahetada praegu, on teie parim võimalus see ise asendada. See võib tunduda heidutav ülesanne, kuid see on teostatavam, kui arvate, ja sama odav. Ise otsustasin kaotada oma iPhone'i kallutamise süütuse ja proovida seda oma naise iPhone 6-ga. Siin on minu mõtted selle protsessi kohta.

Osasid ja tööriistu on lihtne saada (ja need on odavad)

Ilmselt vajate enne iPhone'i aku vahetamist asjakohaseid tööriistu ja uut asenduspatarei. Õnneks müüb iFixit enamiku iPhone'i jaoks akude vahetuskomplekte, mis sisaldavad uut asenduspatarei koos kõigi tööriistadega, mida töö tegemiseks vajate.

Parim osa on see, et need komplektid pole nii palju kallimad kui see, mida Apple laeb. Kui arvestate saatmiskulusid, maksab iPhone 6 komplekt umbes 37 dollarit, samal ajal kui Apple maksab 30 dollarit. Seitsme lisadollari maksmine pole nädalate pikkuse ootamise vältimiseks liiga räbal.

Lisaks pakub iFixit ka äärmiselt põhjalikke kasutusjuhendeid aku vahetamiseks, kuni protsessist lähivõtete kuvamiseni. Nii et isegi kui te pole kunagi midagi sellist teinud, viivad need juhised teid protsessi sammhaaval läbi.

See on enamasti kruvid ja pistikud

Ärge saage valesti aru: iPhone'i vooluahelad ja kokkupanek pole naljaasi ja mõned parandused võivad olla tõesti keerulised. Kuid kui peate patarei välja vahetama, tegelete peamiselt kruvide ja pistikutega, millel on natuke liimi. Ükski asi, millega tegelete, pole joodetud ega millegagi püsivalt ühendatud, nii et saate jootekolvi ja muud rasked tööriistad sahtlisse tagasi panna.

SEOTUD:Kas peaksite oma telefoni või sülearvuti parandama?

Mis puutub liimi, siis on aku kinnitatud 3M Command Strip-tüüpi liimiga, mis võib eemaldamise ajal purunemisel põhjustada peavalu (lisateavet hiljem). Uuematel iPhone'idel on ka serva ümber liim, mis hoiab ekraaniseadet all, kuid selle vabastamiseks on pisut rakendatud soojust, mis muudab selle töö veidi lihtsamaks.

Peale selle on teil lihtsalt kruvid, mis hoiavad aku pistikupesa kaant, samuti ekraanikomplekti kaas. Kui need asjad on eemaldatud, klõpsate lihtsalt ekraanikomplekti ja aku pistikud.

Mõni samm võib olla keeruline

Kruvid ja pistikud on lihtsad, kuid nagu ma eespool mainisin, võivad mõned sammud (nagu liim) olla veidi kivised.

Esiteks, kui teil on iPhone 7 või uuem versioon, peate ekraani ülejäänud telefonile kleepuva liimi pehmendamiseks telefoni serva ümber pisut kuumutama, kuid ärge muretsege - iFixiti juhend näitab, kuidas seda teha. Mis puutub iPhone 6s-sse, siis selle serva ümber on väike kogus liimi, kuid mitte piisavalt, et oleks vaja soojust (kuigi see ei teeks haiget). IPhone 6 ja vanematel servadel pole liimi.

Alustades iPhone 7-st, alustas Apple oma iPhone'i hüdroisolatsiooni, uuendades liimi tihendit serva ümber. Kui olete selle tihendi purustanud, saate iPhone'i probleemideta uuesti kokku panna, kuid serva ümber olev tihend ei ole enam veekindel. Õnneks võite osta iFixitist uue liimi ja vahetada tihendi, kui soovite veekindlust säilitada, kuid see pole mingil juhul nõutav ja pole mingit garantiid nagu Apple'i ametlikust teenindusest.

Mis puutub aku all hoidvat liimi, siis selle allosas on sakid, mida te kleepribade eemaldamiseks aeglaselt tõmmake, nagu 3M käsuriba eemaldamisel. Ainus probleem on see, et nad on äärmiselt õhukesed ja altid purunemisele, eriti kui nad lähedalasuva metallitüki külge kinni jäävad.

Kui see juhtub, peate liimi pehmendamiseks seadme tagakülge kuumutama ja seejärel akut aeglaselt välja kangutama, veendumaks, et seda ei painutata liiga palju - liitiumioonakud on üsna ohtlikud, kuna need sisaldavad kahjulikud kemikaalid ja võivad torgates või muul viisil kahjustades süttida.

Kuid ärge laske sellel end hirmutada, sest väike painutamine on hea ja võite aku täielikult tühjendades enne iPhone'i avamist täielikult riske vähendada. Võtke lihtsalt aega ja proovige mitte kogu Bruce Lee aku küljest lahti saada, kui proovite seda eemaldada.

Võtke aega, tehke uuringuid ja järgige lihtsalt juhiseid

Teie iPhone'i aku vahetamine pole kindlasti lihtne, kuid kindlasti teostatav. Ja see ei vaja kindlasti aastatepikkuse kogemusega sertifitseeritud spetsialisti.

Niikaua kui võtate aega, uurige (nt lugege juhendeid läbi ja vaadake kaasasolevaid videoid) ning järgige juhiseid, saate oma iPhone'i aku probleemideta välja vahetada. Ja loomulikult läheb väike otsusekindlus kaugele.

Pärast seda, kui olete ühe korra edukalt teinud, on järgmine kord lihtsam. Varsti vahetate välja kõik oma sõprade ja pereliikmete iPhone'i patareid ning sellest võib saada isegi teie linna kohalik kangelane.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found