Kuidas luua täidetavaid vorme Microsoft Wordiga

Vormide loomine Microsoft Wordiga on lihtne, kuid väljakutse tuleb siis, kui otsustate luua täidetavaid vorme koos võimalustega, mille saate inimestele saata ja lasta neil digitaalselt täita. Sõltumata sellest, kas vajate vormi inimeste kohta teabe kogumiseks või proovite küsitluse abil proovida kasutaja vastuseid tarkvarale või uuele tootele, on MS Wordil teie jaoks lahendus.

Märge:selle õpetuse ekraanipildid on pärit Word 2010-st, kuid see peaks Word 2013-s sama toimima.

Luba vahekaart Arendaja

Täidetavate vormide loomiseks peate kõigepealt lubama arendaja vahekaardi, klõpsates rippmenüül „Fail” ja seejärel valides „Valikud”. Avage vahekaart „Kohanda linti” ja valige jaotise „Lindi kohandamine” valik „Peamised vahelehed”.

Nüüd peate valima välja „Arendaja” ja vajutama nuppu „OK”.

Kui olete selle teinud, märkate, et ekraani ülaossa on lisatud täiendav menüü koos mitme uue arendaja võimalusega.

Kas mallile või mitte mallile?

Vormi loomisega alustamiseks on kaks peamist võimalust. Esimest valikut on lihtne kasutada, kui leiate oma vajadustele vastava malli. Mallide leidmiseks klõpsake menüül "Fail", valige "Uus". Näete paljusid allalaaditavaid valmismalle. Klõpsake lihtsalt valikul Vormid ja vaadake mallide valikut, et leida teie vajadustele vastav mall.

Kui olete malli leidnud, laadige see lihtsalt alla ja muutke vormi vastavalt vajadusele.

Kuna see on lihtne viis ja te ei pruugi leida oma vajadustele vastavat malli, arutleme selle üle, kuidas vorme nullist luua. Alustage uuesti mallivalikute juurde navigeerimisega, kuid eelnevalt koostatud vormi valimise asemel valige „Minu mallid”.

Nüüd peate klõpsama märkeruudul „Mallid“ ja seejärel tühja malli loomiseks vajutama „OK“. Lõpuks vajutage dokumendi salvestamiseks klahvikombinatsiooni „Ctrl + S”. Nimetame seda vormi malliks 1.

Asustage vorm

Nüüd, kui teil on tühi mall, olete valmis vormile teavet lisama. Selles näites loodav vorm on lihtne vorm, et koguda teavet nende kohta, kes neid täidavad. Esiteks peate sisestama põhiküsimused. Selle õpetuse jaoks proovime saada järgmist teavet:

  1. Nimi (Lihtne tekstivastus)
  2. Vanus (Rippmenüü)
  3. D.O.B. (Kuupäeva vastus)
  4. Sugu (Märkeruut)
  5. Postiindeks (Lihtne tekstivastus)
  6. Telefoninumber (Lihtne tekstivastus)
  7. Lemmik põhivärv ja miks: (Kombineeritud kast)
  8. Parimad pitsa lisandid (Märkeruut ja tavaline tekstivastus)
  9. Mis on teie unistuste töö ja miks? Piirake oma vastus 200 sõnaga (Rikasteksti vastus)
  10. Mis tüüpi sõidukiga sõidate? (Lihtne tekstivastus)

Klõpsake vahekaardil „Arendaja“, mille lisasite varem ja jaotises „Juhtnupud“ valige „Juhtimisrežiim“, et alustada erinevate juhtimisvalikute loomist. Kui soovite näha, kuidas see tegevuses välja näeb, pidage meeles, et tühistage valik „Kujundusrežiim”.

Teksti jaotised

Kõigi vastuste jaoks, mis vajavad tekstipõhist vastust, saate lisada tekstijagu. Seda saate teha, kui valite rikka teksti sisu juhtimise (võimaldab kasutajatel vormingut redigeerida) või tavalise teksti sisu juhtimine (lubab ainult vormindamata teksti).

Lubame rikasvastase vastuse 9. küsimusele ja seejärel lihtteksti vastuse 1., 5., 6. ja 10. küsimusele.

Pidage meeles, et saate sisukontrollikastide teksti muuta küsimustele vastavaks, klõpsates neid ja tippides ülaltoodud pildil näha.

Lisage kuupäeva valiku variant

Kui peate kuupäevad lisama, saate lisada kuupäevavalija sisukontrolli. Kasutame seda ja lisame selle 3. küsimusele.

Sisestage rippmenüü koos valikutega

Küsimuste puhul, mis võimaldavad ainult ühte vastust, näiteks numbrid (küsimus 2), rippmenüü on käepärane. Lisame lihtsa loendi ja täidame selle vanusevahemikega. Peate lisama sisukontrollikasti, paremklõpsake sellel ja valige suvand "Atribuudid". Järgmisena klõpsake vanusevahemike lisamiseks nuppu Lisa.

Kui olete lõpetanud, peaks see välja nägema umbes selline (kujundusrežiim on keelatud).

Teise võimalusena võite lisada "Kombineeritud kasti" mis võimaldab teil lisada soovitud suvandeid, samuti võimaldab kasutajatel vajadusel täiendavat teksti sisestada. Lisame küsimusele 7 liitkasti. Kuna tegemist on liitkastiga, saavad kasutajad valida suvandi ja sisestada, miks värv neile meeldib.

Lisa märkeruudud

Neljanda küsimuse puhul lisame märkeruutude valikud. Kõigepealt sisestate oma valikud (mees ja naine). Nüüd saate iga valiku järel lisada märkeruudu sisu juhtimise.

Korrake protsessi kõigi muude küsimuste korral, mis nõuavad ühte või mitut valikut. Lisame märkeruudud ka küsimusele 8. Lisame ka loendis loetlemata lisandite jaoks lihtteksti vastusekasti.

Pakkimine

Täidetud tühi vorm peaks välja nägema nagu allpool olevad pildid, sõltuvalt sellest, kas kujundusrežiim on lubatud või keelatud.

Palju õnne, olete just õppinud interaktiivsete vormide loomise põhitõdesid. Vajadusel laadige alla meie täidetud näidisvorm. Võite saata DOTX-faili inimestele ja kui nad selle avavad, avaneb see automaatselt tavaline Word-dokument, mille nad saavad täita ja teile saata, kuna mall rakendatakse automaatselt.

Pildikrediit: Ben Ward Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found