Kuidas Microsoft Wordis loendeid ja tabeleid tähestikuliselt muuta

Microsoft Wordi abil on teil teksti lihtne tähestikuliselt muuta, olenemata sellest, kas see tekst on eraldi, loendis või tabeli osas. Vaatame, kuidas seda tehakse.

Punktide või ühetasandiliste loendite tähestikuline järjestamine

Teksti sortimine tähestiku järgi toimib samamoodi, olenemata sellest, kas tekst on eraldi lõikudes või tegelikus loendis (täppidega või nummerdatult). Üks asi, mida tuleb siiski tähele panna, on see, et Word saab hakkama vaid ühe taseme loendi sortimisega. Kui sorteerite mitmetasandilise loendi, sorteerib see ikkagi iga rea ​​tähestiku järgi ja võib kogu teie loendi ümber korraldada.

SEOTUD:Kuidas luua ja töötada mitmetasandiliste loenditega Microsoft Wordis

Kõigepealt valige tekst, mille soovite sortida. Siin kasutame lihtsalt teksti, kus iga sõna on oma lõik, kuid protseduur on sama, kui valite üksused täpp- või nummerdatud loendis.

Lülitage üle Wordi lindil vahekaart „Avaleht“ ja klõpsake nuppu „Sorteeri“.

See avab akna Sordi tekst. Valige suvandites Sorteeri järgi esimesest rippmenüüst „Lõigud“ ja seejärel valige rippmenüüst „Tüüp“ „Tekst“. Klõpsake suvandil Ascending, et sortida A-st Z-ni, või nupul "Descending", et sortida Z-st A-ni. Kui olete kõik seadistanud, klõpsake nuppu "OK".

Ja just nii on teie tekst tähestikulises järjekorras.

Kuidas tähestikuliselt muuta midagi muud kui esimene sõna

Vaatame veel ühte näidet. Oletame, et igal teie loendi üksusel on mitu sõna ja soovite tähestikulises järjekorras kirjutada midagi muud kui esimene sõna. Selle kõige sirgjoonelisem näide oleks nimekiri nimedest, kuhu soovisime sortida perekonnanime järgi esimese asemel.

Valige oma tekst.

Lülitage üle Wordi lindil vahekaart „Avaleht“ ja klõpsake nuppu „Sorteeri“.

Klõpsake aknas Sordi tekst nuppu „Valikud”.

Valige aknas Sortimisvalikud suvand „Muu”. Parempoolses kastis kustutage kõik olemasolevad tähemärgid ja vajutage seejärel tühikuklahvi üks kord. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu „OK”.

Valige aknas Sort tekst tagasi rippmenüüst Sortimisalus „Word 2” ja seejärel klõpsake nuppu „OK”.

Siin on tulemus:

Ühe korraga saate sorteerida isegi mitme sõna järgi. Oletame, et teil oli nimekiri korrastatud kõigepealt perekonnanimega, nagu järgmisel pildil.

Sa tahad selle loendi tähestikulises järjekorras perekonnanime järgi, kuid siis soovid teha ka teise tähestiku eesnime järgi. Pole probleemi. Pärast loendi valimist vajutage lindil uuesti nuppu „Sortimine”.

Valige aknas Sorteeri tekst rippmenüüst „Sortimisalus” „Word 2” ja seejärel valige esimesest rippmenüüst „Then By” sõna „Word 1”. (Kui vajate, on seal all veel üks kiht.)

Kui olete lõpetanud, on teil kenasti sorteeritud loend, mis näeb välja selline.

Kuidas tabelis teksti tähestiku järgi muuta

Oletame, et selles järgmises näites on teil tabel ja soovite tähestikuliselt järjestada read vastavalt konkreetse veeru tekstile. Antud juhul kasutame tabelit, mis sisaldab teavet erinevate linnade kohta, ja soovime tähestikku osariigi järgi, mis on meie neljas veerg.

Kõigepealt valige kogu tabel.

Lülitage üle Wordi lindil vahekaart „Avaleht“ ja klõpsake nuppu „Sorteeri“.

Valige akna Sortimine rippmenüüst Sortimisalus veerg, mille järgi soovite sortida. Meie puhul valime oleku, kuna Word tõmbas selle kirjeldaja meie päisereast.

Hoiame selles näites seda lihtsana ja sorteerime lihtsalt osariigi järgi, kuid kui soovite lisada teise sorteerimise taseme (meie puhul võiksime soovida sortida linna järgi pärast osariikide järgi sorteerimist), võite selle valida rippmenüüst „Siis poolt”.

Kui olete kõik seadistanud, klõpsake nuppu „OK”.

Ja siin on jälle meie tabel, mis on seekord järjestatud veeru „Riik” järgi tähestiku järgi.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found