Kuidas kasutada Windows 7 mitmel kuvaril erinevaid taustapilte

Nii et olete selle uue spiffy monitori lihtsalt lahti pakkinud ja see istub teie töölaual värskelt ja uus, häbistades teie teisi väikseid kuvareid. Nüüd peate andma talle mõningase hiilguse: teie valitud veebihoidlast algava taustapildi. Kuid nüüd tuleb mured - mis siis, kui soovite erinevatel ekraanidel kasutada erinevaid pilte?

SEOTUD:Kuidas seadistada Windows 10 igale kuvarile erinevat taustapilti

Kahjuks on Windows 7 vaiketapeedikäsitleja mitme kuva jaoks üsna primitiivne. (Windows 8 ja 10 on palju paremad, seega vaadake neid juhiseid, kui kasutate Windowsi uuemat versiooni.) Windows 7-s on teil erinevate taustapiltide kasutamiseks kaks võimalust: saate oma lemmiku abil luua oma kombineeritud pildi pildiredaktor või võite kasutada kolmanda osapoole tööriista nagu DisplayFusion või UltraMon.

Kõigepealt vaatame oma mitme ekraaniga taustapildi valmistamise käsitsi viisi. Kui soovite midagi natuke automatiseeritumat (mis nõuab lisatarkvara) või soovite kahe monitori paljude taustapiltide vahel ringi liikuda, minge lõpuni, kus arutame kolmandate osapoolte võimalusi.

Käsitsi meetod: haarake pildiredaktor

Igal ekraanil erineva taustpildi kuvamiseks peate Windowsi petma ja ühendama oma kaks taustapilti üheks suureks pildifailiks. Selleks vajate mingisugust pildiredaktorit. Paint, Microsofti pakendatud tööriist Windowsi jaoks, pole selle ülesande täitmiseks piisavalt keeruline; soovite midagi sellist nagu GIMP, Paint.NET, Photoshop, Photoshop Elements või Corel Paintshop Pro.

Esimene samm: korraldage oma monitorid

Windows käsitleb kõiki töölaua kuvareid vähemalt taustapildi osas ühe kombineeritud ruumina. Ekraanil Display Settings saate reguleerida monitoride virtuaalse asukoha asukohta ja vahekaugust.

Selleks paremklõpsake töölaua tühjal alal ja klõpsake nuppu „Ekraani eraldusvõime”. Teid tervitatakse järgmise ekraaniga.

Siin näete kuvarite suhtelist positsiooni töölaua virtuaalses ruumis. Minu seadistus kasutab kahte monitori, millest üks on pisut kõrgema eraldusvõimega kui teine. Saate kuvareid ümber paigutada, et need vastaksid teie laua seadistustele. Tapeet "peatub" kõigis servades, mis ulatuvad kasutatavast ruumist mööda. Näiteks paremal alumises servas oleva sekundaarse kuvari abil näeb see välja järgmine:

Ja siin on sama seadistus teisese kuvariga vasakus ülanurgas:

Pange tähele, kuidas tühi koht ilmub kõikjal, kus suurem monitor ulatub väiksest mööda. Sellele ruumile pole Windowsis ise juurdepääs - te ei saa sinna oma hiirekursorit ega rakendusi teisaldada -, kuid taustapildi haldamiseks on oluline sellele mõelda.

Seadistage oma monitorid sellel ekraanil nii, nagu soovite, ja seejärel klõpsake nuppu "Rakenda". Täpsuse huvides on võimalik neid korraldada vertikaalsetes ridades või horisontaalsetes veergudes, mis on ankurdatud nurkades või külgedel "ujuvad". Selles juhendis pidage kinni ülaltoodud nurkadest; see saab olema lihtsam.

Teine etapp: leidke mõned pildid

Saate oma taustpildiks valida enam-vähem mis tahes pildi, kuid üldiselt soovite, et pilt sobiks teie monitori algse eraldusvõimega. Muidugi saate alati oma pildiredaktoriga suurt taustapilti muuta või kärpida, et see vastaks teie monitori suurusele. Me lihtsalt ei soovita valida taustapilti väiksem kui monitor, mida see jätkab. Kui peate suurust muutma või kärpima, tehke seda kohe.

Meie näiteks olen valinud Interfacelift.com-ist kaks pilti: ühe 2560 × 1440 pildi, mis sobib minu suurema kuvariga, ja ühe 1920 × 1200 pildi, mis sobib minu väiksema pildiga.

Kui mõlemad pildid on õige eraldusvõimega, jätkake järgmise sammuga.

Kolmas etapp: looge kohandatud pilt

Nüüd lähevad asjad keeruliseks. Avage valitud pildiredaktor. Kasutame näitena Photoshopi, kuid kui teil on midagi muud mugavam, peaksite need juhised sobitama enamiku sarnaste programmidega.

Looge uus tühi pilt töölaua kogu eraldusvõime suuruses. Tavalise kõrvuti seadistamise korral on mõlema kokku pandud monitori laius kordi suurima monitori kõrgus - minu puhul 4480 (2560 + 1920) x 1440 pikslit.

Nüüd avage kaks ülaltoodud jaotises alla laaditud pilti eraldi piltidena.

Kopeerige ja kleepige oma akendest pildid oma kohandatud tööruumi ja korraldage need samamoodi, nagu teie monitorid olid paigutatud esimeses etapis. Minu puhul panen väiksema pildi vasakusse ülanurka ja suurema pildi, mis täidab paremal oleva ülejäänud ruumi.

Pange tähele, kuidas minu Photoshopi tööpiirkonna tühi koht sobib töölaua eraldusvõime ekraanil tühja ruumiga. Teie kaks pilti peaksid olema ideaalse suurusega, kuid veenduge, et ühelgi serval poleks ühtegi pikslit.

Salvestage pildifail JPG-vormingus (väiksema suuruse jaoks) või PNG-vormingus (parema kvaliteedi saavutamiseks) suvalisse kausta.

Neljas etapp: lubage oma uus taustpilt

Olete peaaegu kohal! On aeg seada oma uus pilt taustpildiks. Paremklõpsake töölaua tühjal alal ja klõpsake nuppu „Muuda”. Klõpsake akna allosas valikut "Töölaua taust".

Klõpsake nuppu „Sirvi”. Valige kaustas, kuhu salvestasite pildi kolmandas etapis. Klõpsake konkreetsel pildil, kui kaustas on rohkem kui üks.

Siin näete, et lisaks konkreetse taustpildi valimisele saate valida ka selle rakendamise. Meil on siin palju võimalusi, kuid erinevate piltide rakendamiseks erinevatele kuvaritele soovime "plaati". (Selleks on ka teisi viise, kuid „Paan” on tavaliselt kõige erinevamate seadistuste jaoks kõige lihtsam.)

Allpool on hiljuti valmistatud kombineeritud taustapilt, mida rakendatakse minu mitme kuvariga töölauale. Näete, et üksik kombineeritud pilt laieneb mõlema monitori ulatuses ideaalselt. Pange see kinni, olete valmis ... aga võite siiski säilitada oma originaalpiltide koopia, juhul kui muudate monitori seadistust ja peate looma uue kohandatud mitme ekraaniga pildi.

Automatiseeritud meetod: kasutage kolmanda osapoole tööriista

Ülaltoodud protsess ei ole just intuitiivne - Windows on juba pikka aega olnud mitme kuvari taustapildi suhtes üldiselt sama kehv. Kui teil on ülaltoodud toimingutega ebamugav või te ei soovi lihtsalt pildiredaktorit kasutada, on selle hõlpsaks muutmiseks mõned kolmanda osapoole tööriistad.

Siin on mõned soovitatavad:

  • UltraMon: minu isiklik lemmik, sest see kõlab nagu Digimon. See pakkus tegumiribasid mitmel monitoril, mis pole Windows 7-s vaikimisi saadaval. Tarkvara sisaldab lihtsaid valikuid konkreetsete kuvarite jaoks üksikute piltide valimiseks või nende vahel ühe suure pildi laiendamiseks. See maksab 39,95 dollarit.
  • DisplayFusion: väga sarnane UltraMonile, millel on mõned lisafunktsioonid nagu mobiilne kaugjuhtimispult. See on ka natuke odavam, 25 dollarit. See on saadaval ka pakendatud programmidega Binary Fortressist.
  • Kahe monitori tööriistad: vabavara programm, mis sisaldab kahekordset taustapildihaldurit.
  • MultiWall: veel üks vabavaraline programm, millel on ka "roomik" teatud veebisaitide taustpildi allalaadimiseks ja rakendamiseks.

Kui teile meeldib sageli asju ümber lülitada, hoidke kausta täis eraldusvõimega taustapilte, et saaksite neid tööriistu kasutada. Mitmed neist võimaldavad teil taimeril pilte sirvida.

Piltide autorid: Oliver Buettner / InterfaceLift, Davidvash / InterfaceLift


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found