Amazoni Fire OS vs. Google'i Android: mis vahe on?

Amazoni Fire tabletid käitavad Amazoni enda operatsioonisüsteemi “Fire OS”. Fire OS põhineb Androidil, kuid sellel pole ühtegi Google'i rakendust ega teenust. Siin on, mida see tähendab ja kuidas nad täpselt erinevad.

Ei ole õige öelda, et Amazon's Fire tahvelarvutites töötab Android. Kuid teises mõttes kasutavad nad palju Androidi koodi. Kõik rakendused, mida Fire tahvelarvutis käitate, on ka Androidi rakendused.

Kiire vastus

Tavainimese jaoks on tavalise Android-tahvelarvuti ja Amazon's Fire tahvelarvuti suur erinevus see, et Google Play poodi pole Fire-tahvel. Selle asemel piirdute Amazoni Appstore'i ja seal saadaolevate rakendustega. Teil pole ka juurdepääsu Google'i rakendustele ega Google'i teenustele. Kasutate Amazoni enda rakendusi - näiteks Chrome'i asemel siidibrauserit.

SEOTUD:Mis on kohandatud Androidi käivitajad ja miks võiksite seda kasutada

Muidugi on ka muid erinevusi. Amazon ei võimalda kanderaketti muuta, nagu tavaliselt Android-seadmetes, nii et kasutate Amazoni avakuva kogemust. Amazoni avakuva kogemus võib näidata rakenduste ruudustikku, kuid see näitab ka Amazoni videoid, muusikat ja e-raamatuid. Avakuval on isegi Amazoni ostusait, mis muudab hõlpsamaks rohkemate asjade ostmise ja annab Amazonile rohkem raha.

Fire OS-il on kena lapsesõbralik funktsioon Kindle FreeTime, mida saab kombineerida piiramatu tellimusega, et pääseda juurde tuhandetele lapsesõbralikele haridusrakendustele, raamatutele, filmidele ja telesaadetele. Amazon müüb isegi spetsiaalselt lastele mõeldud tuletahvlit, mis on seotud paljude teenustega ja lisab kena, lastekindla juhtumi. Need lastesõbralikud vanemliku järelevalve funktsioonid on üks Fire OS-i ainulaadsemaid funktsioone.

SEOTUD:Kuidas muuta Androidi või Fire'i tahvelarvuti FreeTime'i abil lastele sõbralikuks seadmeks

Kuid mida see erinevus tegelikult tähendab? Noh, kui soovite lihtsalt veebi sirvimiseks, e-kirjade külastamiseks ja videote vaatamiseks odavat tahvelarvutit, pole nii suurt vahet. Kui soovite kogu Androidi rakenduste ökosüsteemi ilma rõngastest läbi hüpata, võiksite hankida tüüpilisema Android-tahvelarvuti.

See on ju Amazoni väärtuspakkumine. Võite osta odava hinnaga $ 50 Kindle Fire tahvelarvuti - kuid peate Google'i asemel kasutama Amazoni rakenduste poodi ja teenuseid. Amazon loodab digitaalses müügis rohkem raha teenida. Tahvelarvuti odavaim versioon tarnitakse isegi lukustuskuva reklaamidega ning nende eemaldamiseks peate maksma veidi lisatasu.

Android, Google Mobile Services ja AOSP

Androide on tõesti kaks. Seal on Google'i Android, mida näete Samsungi, LG, HTC, Sony ja teiste suurte seadmete tootjate seadmetes. Ja see pole ainult Android OS - see on Android-seade, mille tootjad on Google'i sertifitseerinud. Seade kasutab Android-operatsioonisüsteemi ja tarnitakse koos Google Mobile Services'iga, mis hõlmab Google Play poodi ja muid Google'i rakendusi, nagu Gmail ja Google Maps.

Kuid Android on ka avatud lähtekoodiga projekt. Avatud lähtekoodiga projekt on lihtsalt tuntud kui Androidi avatud lähtekoodiga projekt (AOSP). AOSP-kood on litsentseeritud lubatava avatud lähtekoodiga litsentsi alusel ja iga tootja või arendaja võib koodi võtta ja seda kasutada selleks, mida soovib.

Google'i mobiilsideteenused ei kuulu Androidi avatud lähtekoodiga projekti ja paljud asjad, mida inimesed peavad Androidiks, sealhulgas Google Play pood ja kõik Google'i teenused, ei kuulu Androidi. Neil on eraldi litsents.

Odavaimad Android-tahvelarvutid - sellised, mida saate 30 dollari eest otse Hiinas asuvast tehasest - on just see AOSP-kood. Kui soovite neile Google Play, peate pärast tahvelarvuti hankimist Google'i rakendused eraldi installima.

Miks lõi Amazon Google OS-i kasutamise asemel Fire OS-i?

Amazon soovis oma tahvelarvutitele luua oma opsüsteemi. Selle asemel, et alustada nullist, võtab Amazon selle Androidi AOSP-koodi ja muudab seda, et luua “Fire OS”.

See säästab Amazoni aega, sest nad saavad Google'i jõupingutusi tagasi hoida, mitte alustada nullist. See tähendab ka seda, et kõiki neid olemasolevaid Androidi rakendusi saab hõlpsasti Fire OS-i "teisaldada", mis on nagunii põhimõtteliselt sama mis Android.

Aga miks Amazon ei kasuta lihtsalt Google'i Androidi? Noh, Amazon tahab kogu kogemust kontrollida. Selle asemel, et teid rakenduste ostmise, videolaenutuse, muusika allalaadimise ja e-raamatute jaoks Google Play kaudu kätte anda, soovib Amazon, et kasutaksite rakendusi Amazon Appstore, Instant Instant Videos, Amazon Music ja Amazon Kindle. See on igatahes Amazon Fire'i tahvelarvutite mõte - see on odav aken Amazoni teenustesse. Kui riistvara on olemas, kulutate suurema tõenäosusega raha täiendavatele Amazoni teenustele ja toodetele.

Google Play teenused on mõeldud ainult Google'i Androidile

SEOTUD:Kas te ei saa Android OS-i värskendusi? Siit saate teada, kuidas Google teie seadet igal juhul värskendab

Üha enam on seda, mida tüüpiline inimene peab Androidiks, tegelikult Google Play teenuste ja Google'i enda rakenduste osaks. Paljud Google Plays tüüpilised Androidi rakendused on kirjutatud selleks, et kasutada Google Play teenuseid juurdepääsuks GPS-i asukohtadele, maksetele ja paljudele muudele asjadele. Neid rakendusi ei saa lihtsalt panna otse Fire OS-i seadmesse, kus Google Play teenuseid pole. Amazon peab arendajatele pakkuma alternatiivseid API-sid ja arendajatel võib olla vaja natuke tööd teha, et oma Android-rakendused Google Play poest Amazon'i Fire OS-i teisaldada. See on suur põhjus, miks kõiki Androidi rakendusi pole.

Amazon Appstore vs. Google Play

Nagu me varem mainisime, on keskmise Kindle'i tahvelarvuti kasutajate jaoks suurim erinevus Google Play asemel Amazoni Appstore'i olemasolu. Androidi rakenduste arendajad saavad oma rakendused loetleda nii Amazon Appstore'is kui ka Google Plays. Mitte iga arendaja seda teeb - aga paljud siiski.

Praktikas tähendab see seda, et teil pole juurdepääsu kõigile Androidi rakendustele, mida tavaliselt kasutaksite Android-tahvelarvutiga, kuid teil on juurdepääs paljudele. Võite veebist Amazon Appstore'ist otsida, et näha, kas teie kasutatavad rakendused on saadaval Amazoni Appstore'is.

Amazon teeb allalaadimiseks kättesaadavaks ka oma rakenduse Appstore. Võite installida Amazon Appstore'i tavalistele Androidi nutitelefonidele ja tahvelarvutitele ning seejärel sealt Google Play asemel rakendusi alla laadida. Need on Androidi rakendused, seega töötavad nad nii Androidi kui ka Fire OS-is.

Kuid saate tahvelarvuti muuta Google Androidi seadmeks

Kuna Fire OS on Androidile nii lähedal, on Fire'i tahvelarvuti sarnasemaks Android-i varundamiseks (ilma juurdumiseta) mitmeid samme. Nende hulka kuulub Google Play poe installimine, traditsioonilisema käivitaja kasutamine ja mitmete Amazonile omaste funktsioonide väljalülitamine.

SEOTUD:Kuidas muuta 50-dollarine Amazon Fire'i tahvelarvuti sarnasemaks aktsia-Androidiga (ilma juurdumiseta)

Google või Amazon ei toeta ühtegi neist ametlikult, kuid see on võimalik ja see ei nõua isegi seadme juurdumist. Suur erinevus on siin see, et selle elluviimiseks peate tegema natuke tööd. Muidugi on võimalik, et Amazon võib Fire OS-i tulevastes versioonides selle kallale asuda ja selle keerulisemaks muuta. Kuid vähemalt Fire OS 8 versioonist pole seda veel juhtunud.

Odava tahvelarvuti jaoks videote vaatamiseks, raamatute lugemiseks, muusika kuulamiseks, veebis sirvimiseks, e-posti kontrollimiseks ja Facebooki kasutamiseks on Amazoni Kindle Fire tahvelarvutid hea pakkumine.

Androidi kasutajad, kes soovivad juurdepääsu kogu Play poele ja kõigile Google'i rakendustele - ilma, et hakkaksite sellest midagi sisse häkkima - võivad soovida tavalist Android-tahvelarvutit.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found