Mis on Microsoft .NET Framework ja miks see minu arvutisse installitakse?

Kui olete Windowsi üldse väga pikalt kasutanud, olete tõenäoliselt kuulnud Microsofti .NET-ist, tõenäoliselt seetõttu, et mõni rakendus palus teil selle installida või märkasite seda installitud programmide loendis. Kui te pole arendaja, ei vaja te selle kasutamiseks palju teadmisi. Tööks on seda lihtsalt vaja. Kuid kuna meile geekidele meeldib asjade tundmine, liitu meiega, kui uurime, mis on .NET ja miks nii paljud rakendused seda vajavad.

.NET raamistik, selgitatud

Nimi “.NET Framework” ise on natuke vale nimi. A raamistik (programmeerimise mõistes) on tegelikult rakenduseprogrammide liideste (API) kogu ja jagatud koodikogu, kuhu arendajad saavad rakendusi arendades helistada, et nad ei peaks koodi nullist kirjutama. .NET-i raamistikus nimetatakse seda jagatud koodi teeki raamklassi teegiks (FCL). Jagatud teegi koodibitid võivad täita igasuguseid erinevaid funktsioone. Oletame näiteks, et arendaja vajas nende rakendust, et saaks võrgus teist IP-aadressi pingida. Selle asemel, et see kood ise kirjutada ja seejärel kirjutada kõik väiksed bitid ja tükid, mis peavad tõlgendama pingi tulemuste tähendust, saavad nad kasutada selle funktsiooni täitva teegi koodi.

Ja see on vaid üks väike näide. .NET-i raamistik sisaldab kümneid tuhandeid jagatud koodi tükke. See jagatud kood muudab arendajate elu palju lihtsamaks, kuna nad ei pea ratast uuesti leiutama iga kord, kui nende rakendused peavad täitma mõnda tavalist funktsiooni. Selle asemel saavad nad keskenduda koodile, mis on ainulaadne nende rakenduste jaoks, ja kasutajaliidesele, mis seob kõik. Niisuguse jagatud koodi raamistiku kasutamine aitab ka rakenduste vahel teatud standardeid pakkuda. Teised arendajad saavad programmi toiminguid hõlpsamalt mõista ja rakenduste kasutajad saavad loota sellistele asjadele nagu Ava ja Salvesta nimega dialoogiboksid, mis töötavad erinevates rakendustes samamoodi.

Miks on see nimi vale nimi?

Sest lisaks jagatud koodi raamistikuna toimimisele pakub .NET ka käituskeskkond rakenduste jaoks. Käitusaja keskkond pakub virtuaalmasina taolist liivakasti, milles rakendused töötavad. Paljud arendusplatvormid pakuvad samasuguseid asju. Näiteks Java ja Ruby on Rails pakuvad mõlemad oma käituskeskkonda. .NET-maailmas nimetatakse käitustingimuste keskkonda Common Language Runtime (CLR). Kui kasutaja käivitab rakenduse, komponeeritakse selle rakenduse kood käitusajal tegelikult masinakoodiks ja seejärel käivitatakse. CLR pakub ka mõningaid muid teenuseid, nagu mälu ja protsessori lõimede haldamine, programmierandite haldamine ja turvalisuse haldamine. Käitusaegne keskkond on tegelikult viis abstraktse rakenduse tegelikust riistvarast, millel rakendus töötab.

Rakenduste käitamise ajal käituskeskkonnas on mitmeid eeliseid. Suurim on kaasaskantavus. Arendajad saavad oma koodi kirjutada mitmel toetaval keelel, sealhulgas lemmikud nagu C #, C ++, F #, Visual Basic ja veel paar tosinat. Seejärel saab seda koodi käitada mis tahes riistvaral, millel .NET toetatakse. Kui näiliselt oli platvorm mõeldud toetama muud riistvara kui Windows-põhised arvutid, siis selle varalise olemuse tõttu kasutati seda enamasti Windowsi rakenduste jaoks.

Microsoft on selle lahendamiseks loonud muud .NET-i rakendused. Mono on tasuta ja avatud lähtekoodiga projekt, mille eesmärk on pakkuda .NET-rakenduste ja muude platvormide, eriti Linuxi ühilduvust. .NET Core juurutamine on ka tasuta ja avatud lähtekoodiga raamistik, mis on loodud kergete, moodulrakenduste viimiseks mitmele platvormile. .NET Core on mõeldud toeks Mac OS X-ile, Linuxile ja Windowsile (sh universaalse Windowsi platvormi rakenduste tugi).

Nagu võite ette kujutada, võib selline raamistik .NET olla tõeline õnnistus asjade arendamise poolel. See võimaldab arendajatel kirjutada koodi eelistatud keeles ja olla kindel, et koodi saab käitada kõikjal, kus raamistikku toetatakse. Kasutajad saavad kasu järjepidevatest rakendustest ja ka sellest, et paljusid rakendusi ei pruugi üldse välja töötada, kui arendajatel pole raamistikule juurdepääsu.

Kuidas .NET minu süsteemi jõuab?

.NET-i raamistikul on mõnevõrra käänuline ajalugu ja see on aastate jooksul näinud mitmeid versioone. Tavaliselt lisatakse Windowsi iga versiooni väljaandesse uusim kättesaadav .NET-i versioon. Versioonid olid mõeldud tagurpidi ühilduvaks (nii et versiooni 2 jaoks kirjutatud rakendus võiks töötada, kui versioon 3 oleks installitud), kuid see ei õnnestunud nii hästi. Kõik rakendused ei töötanud uuemate versioonidega. Eriti süsteemides, kus töötab Windows XP ja Vista, näete arvutisse sageli installitud .NETi erinevaid versioone.

.NET-i raamistiku mis tahes konkreetse versiooni installimiseks oli sisuliselt kolm võimalust:

  • Teie Windowsi versioonis võib see olla vaikimisi installitud.
  • Kindlat versiooni nõudnud rakendus võib selle installida oma installimise ajal.
  • Mõni rakendus saadaks teid isegi eraldi allalaadimissaidile, et haarata ja installida .NET Framework konkreetne versioon.

Õnneks on Windowsi tänapäevastes versioonides asjad sujuvamad. Kunagi Windows Vista päevil juhtus kaks olulist asja. Esiteks anti välja .NET Framework 3.5. See versioon töötati ümber versioonide 2 ja 3 komponentide lisamiseks. Varasemaid versioone nõudvad rakendused töötaksid nüüd, kui teil oleks lihtsalt installitud versioon 3.5. Teiseks hakati .NET-i raamistiku versiooniuuendusi lõpuks Windows Update'i kaudu tarnima.

Need kaks asja koos tähendasid seda, et arendajad said nüüd üsna palju loota sellele, et kasutajad on juba korralikud komponendid installinud ega pidanud enam kasutajatel täiendavaid installe paluma.

SEOTUD:Mida Windows 10 "valikulised funktsioonid" teevad ja kuidas neid sisse või välja lülitada

Kui Windows 8 ringi veeres, tuli sellega kaasa uus, täielikult ümber kujundatud .NET Framework versioon 4. Versioon 4 (ja uuem versioon) ei ühildu vanemate versioonidega tagurpidi. See on loodud nii, et seda saab sama arvutiga käivitada koos versiooniga 3.5. Versioonidesse 3.5 ja vanematesse versioonidesse kirjutatud rakendused nõuavad versiooni 3.5 installimist ning versioonile 4 või uuemasse kirjutatud rakendused peavad installima versiooni 4. Hea uudis on see, et te ei pea kasutajana enam nende installide pärast muretsema. Windows tegeleb selle kõigega üsna teie eest.

Windows 8 ja Windows 10 sisaldavad versioone 3.5 ja 4 (praegune versioon on praegu 4.6.1). Need installitakse esmakordselt, nii et kui installite rakenduse, mis vajab ühte neist versioonidest, lisab Windows selle automaatselt. Kui soovite, saate need Windowsi lisafunktsioonide abil ise enne tähtaega ise lisada. Teil on võimalus lisada versioonid 3.5 ja 4.6 eraldi.

See tähendab, et pole tõelist põhjust neid ise oma Windowsi installi lisada, kui te ei arenda rakendusi. Esmakordsel rakenduse installimisel, mis vajab ühte saadaolevatest versioonidest, lisab Windows selle teile kulisside taha.

Mida teha, kui mul on probleeme .NET-iga?

Tõenäoliselt ei teki Windowsi kaasaegsetes versioonides probleeme .NET-i endaga. Kuna mõlemad nõutavad versioonid on Windowsiga kaasas ja installitud vastavalt vajadusele, on rakenduste installimine üsna tõrgeteta. Vanemates Windowsi versioonides (mõelge XP ja Vista) pidite asjade toimimiseks sageli desinstallima ja uuesti installima .NET erinevad versioonid. Samuti tuli läbi hüpata, et veenduda, et neid vajavate rakenduste jaoks on installitud õiged .NET-i versioonid. Nüüd tegeleb Windows selle kraamiga teie jaoks.

See tähendab, et kui teil on probleeme, mis teie arvates on seotud .NET-i raamistikuga, võite teha paar sammu.

SEOTUD:Kuidas otsida (ja parandada) rikutud süsteemifaile Windowsis

Esiteks peaksite veenduma, et Windowsil on kõik uusimad värskendused. Kui on saadaval värskendus .NET Frameworkile, võib see lihtsalt teie probleemid lahendada. Võite proovida ka .NET Framework versioonid arvutist eemaldada ja seejärel uuesti lisada. Vajutage lihtsalt meie postitust Windowsi täiendavate funktsioonide lisamise kohta, et näha, kuidas. Kui kumbki neist toimingutest ei toimi, võite proovida Windowsis rikutud süsteemifaile otsida. See ei võta kaua aega ja see võib taastada rikutud või kadunud süsteemifailid. See on alati võtet väärt.

Kui ükski neist ei toimi, proovige alla laadida ja käivitada Microsofti .NET Framework Repair Tool. Tööriist toetab kõiki .NET Frameworki praeguseid versioone. See aitab teil lahendada .NET-i seadistamise või värskendamise levinumaid probleeme ja võib-olla suudab teie probleemid automaatselt parandada.

Ja seal see teil on. See võib olla rohkem kui kunagi varem .NET raamistiku kohta teada tahtsite, aga hei - järgmine kord, kui see peol esile kerkib, saate kõigile oma sõpradele muljet avaldada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found