Kuidas printida Windowsis PDF-i: 4 näpunäidet

Erinevalt enamikust teistest opsüsteemidest ei hõlma Windows endiselt esmaklassilist tuge PDF-failidesse printimiseks. Kuid PDF-failide printimine on endiselt üsna lihtne - saate kiiresti installida tasuta PDF-printeri või kasutada mitmesugustes programmides sisalduvat tuge.

Käsitleme viise, kuidas saate hõlpsasti PDF-i printida, olenemata sellest, kas kasutate koduarvutit, kuhu saate installida PDF-printeri, või kasutate lukustatud arvutit, kuhu ei saa tarkvara installida.

Kas kasutate Windows 10? Seal on sisseehitatud funktsioon PDF-i printimiseks

Kui kasutate operatsioonisüsteemi Windows 10, on teil õnne, sest need lisasid lõpuks operatsioonisüsteemi loomupäraselt printimiseks PDF-i funktsiooni. Nii et saate lihtsalt valida ükskõik millisest rakendusest Fail -> Prindi ja printida seejärel printerina suvandile “Microsoft Print to PDF”.

Võimalik, et mõned muud lahendused võivad paremini tööd teha, kuid proovige seda võimalust tõesti proovida, kuna see ei nõua midagi installimist.

Installige PDF-printer

Windows ei sisalda sisseehitatud PDF-printerit, kuid siiski printimist Microsofti XPS-failivormingusse. Prindidialoogi abil saate Windowsi mis tahes rakendusest PDF-faili printimiseks installida PDF-printeri. PDF-printer lisab teie installitud printerite loendisse uue virtuaalse printeri. Kui printite mis tahes dokumendi PDF-printerisse, loob see füüsilisele dokumendile printimise asemel teie arvutisse uue PDF-faili.

Saate valida paljude veebis saadaval olevate tasuta PDF-printerite vahel, kuid meil on olnud õnne tasuta CutePDF-i kirjutajaga (laadige alla Ninite'ist). Lihtsalt laadige see alla, käivitage installer ja olete valmis. Lihtsalt eemaldage installimise ajal kindlasti kohutav Ask tööriistariba ja muu täispuhumine.

Windows 8-s kuvatakse teie installitud PDF-printerid nii klassikalises töölaua printimise dialoogis kui ka moodsate printerite loendis.

Kasutage programmi sisseehitatud PDF-i eksportimist

Mõni rakendus on lisanud oma PDF-ekspordi toe, kuna Windowsil pole seda loomupäraselt. Paljudes programmides saate PDF-i printida ilma PDF-printerit üldse installimata.

  • Google Chrome: Klõpsake menüüd ja klõpsake nuppu Prindi. Klõpsake sihtkoha all nuppu Muuda ja valige Salvesta PDF-na.
  • Microsoft Office: Avage menüü, valige Ekspordi ja valige Loo PDF / XPS-dokument.
  • LibreOffice: Avage menüü File ja valige Export as PDF.

Üldiselt saate PDF-faili luua printimisdialoogist või suvanditega "Ekspordi PDF-i" või "Salvesta PDF-i", kui programm seda toetab. Kõikjalt PDF-i printimiseks installige PDF-printer.

Printige XPS-i ja teisendage PDF-failiks

Võib-olla kasutate arvutit, kuhu te ei saa tarkvara installida, kuid soovite printida Internet Exploreris või muus programmis ilma integreeritud PDF-toeta. Kui kasutate Windows Vistat, 7 või 8, saate dokumendist XPS-faili loomiseks printida Microsofti XPS-i dokumendikirjutaja printeriga.

Teil on dokument XPS-failina, mille saate kaasa võtta. Hiljem saate selle teisendada PDF-failiks ühe järgmise meetodiga:

  • Kasutage veebimuundurit: Kui dokument ei ole eriti oluline ega delikaatne, saate oma XPS-failist PDF-dokumendi loomiseks kasutada sellist tasuta veebipõhist muundurit nagu XPS2PDF.
  • XPS-faili printimine PDF-i: Tooge XPS-fail arvutisse, kuhu on installitud PDF-printer. Avage XPS-fail Microsofti XPS Vieweris, klõpsake File -> Print ja printige XPS-fail oma virtuaalsesse PDF-printerisse. Nii luuakse teie XPS-failiga sama sisuga PDF-fail.

Looge veebisaitidelt kiiresti PDF-faile

Kui kasutate arvutit ilma PDF-printerita ja soovite lihtsalt printida veebilehe kaasavõetavaks PDF-failiks, ei pea te ühegi teisendamisprotsessiga jamama. Kasutage lihtsalt veebipõhist tööriista nagu Web2PDF, ühendage veebisaidi aadress ja see loob teile PDF-faili. Sellised tööriistad on mõeldud avalikele veebilehtedele, mitte privaatsetele, näiteks veebipoodide kviitungitele.

See kõik oleks lihtsam, kui Windows lisaks PDF-printeri, kuid Microsoft soovib siiski praegu omaenda XPS-vormingut edasi lükata.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found