Kuidas suurendada oma MacBooki salvestusruumi

Tahkis-draivid on kiired, kuid kallid. Ja suure mahutavusega SSD-d on väga kallis, mistõttu valivad paljud meist MacBooki ostmisel minimaalse miinimumi. Kuid siin saate lisateavet salvestusruumi lisamise kohta.

Uuendage oma SSD-d

Kõige radikaalsem võimalus oma MacBooki salvestusruumi laiendamiseks on selle SSD värskendamine. Kahjuks ei saa te kõiki MacBooke uuendada, kuna Apple muutis oma uusimate mudelite tootmisprotsessi.

Kuid sina saab täiendage järgmisi mudeleid:

 • MacBook Pro mitte-Retina kuni 2016. aasta lõpuni
 • MacBook Pro Retina kuni 2015. aastani
 • MacBook Air kuni 2017. aastani
 • MacBook kuni 2010. aastani

Kui te pole kindel, milline mudel teil on, sisaldab meie Maci värskendamise juhend jaotist selle kohta, kuidas seda teada saada ja palju muud. Kui teie mudelit ei toetata, ei saa te kahjuks SSD-d uuendada. Kui teil on toetatud mudel, on lihtsaim viis täiendamiseks komplekti ostmine.

Muu maailm Computing müüb MacBooki (ja teiste Maci) SSD versiooniuuendusi kahes maitses: ainult draiviga või komplektina. Komplekti valimisel saate SSD-i täienduse, vajalikud tööriistad ja korpuse, kuhu saate oma vana draivi andmete edastamiseks paigutada.

Võimalik, et saate oma masina jaoks õige draivi hankida mujalt. Sel juhul saate järgida iFixiti juhiseid. Otsige lihtsalt oma MacBooki mudelit ja teie jaoks peaks olema fotodega juhend. iFixit müüb ka tööriistu selle ülesande täitmiseks ja muudeks hooldustöödeks.

Kui otsustate kogu selle vaeva minna, veenduge, et versiooniuuendus oleks seda väärt. Hankige piisavalt suur sõit, et kindlasti märkaksite erinevust. Kulude osas on see umbes 300 dollarit 1 TB täienduse eest komplekti osana või 250 dollarit lihtsalt draivi eest. Enamik MacBooke suudab mahtuda kuni 2 TB, teised on piiratud 1 TB-ga. Enne ostmist veenduge, et teie seade ühilduks valitud versiooniuuendusega.

Kui teie Mac on vana ja sellel on endiselt optiline draiv (nagu 2012. aasta eelne MacBook Pro), võite oma draivi uuendadaja lisage teine ​​või kolmas, kui asendate optilise draivi ruumi loomiseks. See on siiski üsna vana masin, seega kaaluge, kas uuendamine on väärt. Teil võib olla parem osta lihtsalt uus MacBook.

Kui ostate uue MacBooki, valige minimaalse miinimumi asemel suurem tahkis-draiv. Võib-olla võpatate selle hinnaga, kuid olete tänulik selle eest, kui aastaid kasutasite kogu selle ruumi eest.

SEOTUD:Kas saate oma Macis kõvaketast või SSD-d uuendada?

Madala profiiliga USB-draivid

Kui teie MacBookil on A-tüüpi USB-pistikud (vana USB-standard, mitte uus pöörduv), saate salvestusruumi lisamiseks kasutada madala profiiliga USB-draivi. Need väikesed seadmed sobivad USB-varupesasse ja ulatuvad veidi MacBooki küljest välja. Need on ka üks odavaimaid viise teie masina kogu salvestusmahu suurendamiseks.

SanDisk Ultra Fit on meie valik. Sellel on kiire USB 3.1 liides, mis tagab lugemiskiiruse kuni 130 MB sekundis. Ühe (kontrollitud) Amazoni arvustaja sõnul on selle kirjutamiskiirus 30–80 MB sekundis. See ei ole kiire salvestusruum, nagu teie MacBooki SSD, kuid see on piisavalt kena dokumentide ja meediumite salvestamiseks. Selle suurus on kuni 256 GB, umbes 70 dollarit.

USB-tüüpi C MacBooki omanikel pole kahjuks õnne. A-tüüpi USB on suurem port ja tootjad on suutnud välkmälus pigistamiseks suurust ära kasutada. Selle tulemuseks on draiv, mis näeb välja pigem traadita dongle, ja võite selle alati oma MacBooki külge kinnitada. Midagi sellist pole USB-tüüpi C kujul olemas - nagunii veel mitte.

Integreeritud salvestusruumiga USB-C jaotur

Uusimatel MacBook Pro ja Air mudelitel on ainult C-tüüpi USB-pistikud. See tähendab, et korraliku sadamavaliku juurde pääsemiseks vajate tõenäoliselt jaoturit. Miks mitte hankida integreeritud SSD-ga?

Minix NEO on maailma esimene USB Type-C jaotur, mis lisab teie MacBookile nii pordid kui ka salvestusruumi. Rummu sees on 240 GB M.2 SSD, mis toetab lugemis- ja kirjutamiskiirust kuni 400 MB sekundis. Samuti saate neli kasulikku porti: ühe HDMI-väljundi toega 4K sagedusel 30 Hz., Kaks A-tüüpi USB 3.0 ja ühte C-tüüpi USB-d (mida saate kasutada oma MacBooki toiteks).

SSD-plaadi löögikindla olemuse tõttu saate Minix NEO-d oma kotti visata, muretsemata oma andmete kahjustamise pärast. Seade ise on piisavalt väike, et seda saaks kaasaskantavaks teha, kuid te ei soovi seda kogu aeg oma Maciga ühendatuks jätta. Mõned inimesed võivad siiski kaaluda seadme kinnitamist kleepribadega oma MacBooki kaane külge.

Minix NEO koos 120 GB salvestusruumiga saate osta ka natuke vähem.

Lisage SD ja MicroSD abil salvestusruum

Kui teil on vanem mälukaardilugejaga MacBook, saate Maci kogu salvestusmahu suurendamiseks kasutada ka SD- või MicroSD-kaarte. Võtke lihtsalt SD-kaart kätte ja pange see oma Maci. MicroSD-kaartide kasutamiseks vajate ka SD-MicroSD-muundurit.

See on suhteliselt odav viis potentsiaalselt palju täiendava ruumi lisamiseks. 512 GB suuruse SanDisk Extreme UHS-I MicroSD-kaardi saab alla 200 dollari (selle kirjutamise juures). Ja 128 GB kaart on ainult umbes 25 dollarit (selle kirjutamise juures). Kahjuks kannatavad need kaardid samasuguste piiratud lugemis- ja kirjutamiskiiruse probleemide all nagu USB-ga ühendatud mäluseadmed.

Kui otsite veidi peenemat lahendust, võiksite kaaluda Transsendsi JetDrive Lite'i. Need ühilduvad ainult teatud MacBook Pro ja Air mudelitega, mis on toodetud aastatel 2012–2015, kuid istuvad täiesti ühtlaselt vastu Maci šassii. Selle kirjutamise ajal on need saadaval 128 GB ja 256 GB konfiguratsioonides, suurema variandi hind on umbes 99 dollarit.

Võrgu manustatud salvestusruum

Võrgu külge kinnitatud salvestusruum on ideaalne inimestele, kes harva asuvad väljaspool kodu või töökohta. Võite konfigureerida NAS-draivi kogu võrgus jagamiseks või kasutada mõnda teist Maci või Windowsi arvutit, millel on vaba ruumi. Kui olete selle konfigureerinud, saate isegi varundada oma MacBooki Time Machine'i kaudu võrgu asukohta.

Kui aga väljute oma võrgu levialast, pole teie salvestusruum saadaval, kui teil pole lahendust, mis toetab juurdepääsu pilvele. See ei pruugi olla probleem, kui kasutate seda harva juurdepääsetavate failide ja arhiivide salvestamiseks, kuid see pole ideaalne teie fotode või iTunes'i teegi jaoks.

Teie võrgu kiirus piirab teie võrgu salvestusruumi. Asjad muutuvad oluliselt aeglasemaks, kui kasutate traadita ühendust. Parimate tulemuste saamiseks veenduge, et teie võrgudraiv (või jagatud arvuti) kasutab traadiga ühendust ruuteri ja võimalusel ka teie MacBookiga.

Võite osta paljaste kontidega NAS-draivi, näiteks Netgear ReadyNAS RN422, ja seejärel osta kõvakettad eraldi või valida kasutusvalmis lahenduse, näiteks Western Digital My Cloud EX2. Paljud kaasaegsed NAS-draivid toetavad ka pilvepõhist juurdepääsu teie failidele.

Kuidas võrguketast kaardistada

Võrgudraivile usaldusväärseks juurdepääsuks peate selle Finderis kaardistama. Selleks tehke järgmist.

 1. Käivitage Finderi aken ja klõpsake nuppu Mine> Ühenda serveriga.
 2. Sisestage aadress võrgu jagamiseks, mida soovite kaardistada (nt smb: // yournasdrive)
 3. Sisestage kõik vajalikud sisselogimisandmed ja klõpsake nuppu OK.

Teie võrgudraiv kuvatakse nüüd Finderi külgribal ja töölaual. Ka failide salvestamisel või avamisel peaksite saama selle asukohaks valida.

Kuidas luua macOS Network Share

Kui teil on veel üks Mac ja soovite selle draivi üle võrgu jagada, toimige järgmiselt.

 1. Minge masinas, mida soovite jagada, jaotist Süsteemieelistused> Jagamine.
 2. Teenuse lubamiseks märkige ruut failijagamise kõrval.
 3. Klõpsake plussmärki (+) ja määrake asukoht jagatud kaustade lisamiseks.
 4. Klõpsake jagamise asukohta ja määrake seejärel load (soovite lubada kirjutusjuurdepääsu).

Võite ka klõpsata nupul „Valikud”, et määrata, kas kasutada AFP-d (Apple'i protokoll), SMB-d (Windowsi samaväärne versioon) või mõlemat.

Andmete salvestamine pilve

Veebisalvestusruum on teine ​​võimalus, mis on nüüd MacOS-is küpsetatud. Apple'i seade „Salvesta iCloudis” kasutab teie Maci koormuse eemaldamiseks saadaval olevat iCloudi ruumi. Kui salvestate faile, millele pilvele harva juurde pääsete, on teie Macis rohkem ruumi regulaarselt kasutatavate asjade jaoks. See kõik töötab automaatselt, nii et peate MacOSi teatud määral uskuma.

Pilvesse salvestatud failid kuvatakse arvutis justkui alles. Nendele failidele juurdepääsemiseks laadib arvuti need alla iCloudist. Kui kaua see aega võtab, sõltub Interneti-ühenduse kiirusest ja faili suurusest. Kui te ei pääse juurde usaldusväärsele Interneti-ühendusele, ei saa te ühtegi oma faili pilve salvestada.

Selle sätte lubamiseks toimige järgmiselt.

 1. Klõpsake ekraani vasakus ülanurgas Apple'i logo ja valige Teave selle Maci kohta.
 2. Klõpsake vahekaarti „Salvestusruum” ja seejärel paremal olevat nuppu „Halda…”.
 3. Protsessi alustamiseks klõpsake nuppu „Salvesta iCloudi ...”.

macOS analüüsib teie ketast ja üritab ruumi kokku hoida. Et saada aimu, milliseid faile teie süsteem võib liigutada, klõpsake külgribal jaotist „Dokumendid”. See näitab teile Maci suurte dokumentide loendit ja viimast juurdepääsu.

ICloudi salvestusruumi nõuetekohaseks kasutamiseks peate tõenäoliselt ostma ruumi - saate ainult 5 GB tasuta. Kui pilvemäluruum hakkab vähenema, saate siit teada, kuidas mõnda ruumi vabastada.

Kolmanda osapoole pilvesalvestus

Te ei pea kasutama Apple'i pilveservereid. Kui peate oma arvutis ruumi vabastamiseks lihtsalt mõned failid maha laadima, sobib ka mõni vana pilvemäluteenus.

Siin on mõned, mida võiksite kaaluda:

 • Amazon Drive: 100 GB alates 11,99 dollarist aastas
 • Google Drive: 100 GB 1,99 dollariga kuus
 • OneDrive: 100 GB 1,99 dollariga kuus
 • pCloud: 500 GB, 3,99 dollarit kuus
 • Mega: 200 GB hinnaga 4,99 € / kuu

Kui soovite enne ostmist proovida, vaadake kõiki teenuseid, mis pakuvad tasuta salvestusruumi.

Väline salvestusruum

Kui vajate tõesti ruumi, olete eelarvega piiratud ja ei viitsi natuke lisaraskust kaasas kanda, on vastuseks hea vanamoodne väline draiv.

Välised kõvakettadraivid (HDD)

Odavaim võimalus on osta tavaline USB väline kõvaketas. Kuna nad tuginevad odavamatele mehaanilistele kõvaketastele, pakuvad nad ka suurt võimsust. Kuid nad on altid ebaõnnestumisele ja on ka vastuvõtlikumad muhkude ja tilkade kahjustustele. Ja kui te seda teed lähete, peate oma sõidu kaasas kandma.

Kui töökindlus kõrvale jätta, on HDD-põhise välise draivi ostmisel üks olulisemaid tegureid liidese kiirus. Ärge aktsepteerige midagi vanemat kui USB 3.0 - ideaalis USB 3.1 või 3.1 rev 2.

Üks soodsamaid draive on Western Digital Elements kaasaskantav kõvaketas. Selle kirjutise juures on see saadaval USB 3.0 ja kuni 4 TB-ga umbes 100 dollari eest. Võite pritsida rohkem raha säärasele G-Technology G-Drive'ile, mille maht on kuni 14 TB ning millel on välkkiireks failiedastuseks kaks Thunderbolt 3 ja USB 3.1. Selle kirjutise juures algab G-Drive 4 TB baasmudeli puhul umbes 300 dollarist.

Välised tahkisdraivid (SSD)

Tahkis-draivid on kõvakettaseadmetest paremad nii kiiruse kui ka töökindluse poolest. Neil ei ole liikuvaid osi ja seega pole nad mehaanilised purunemised. Nende ülimat lugemis- ja kirjutamiskiirust piirab ainult teie arvutiga ühenduse kiirus.

Välisel SSD-l on kaks puudust: võimsus ja hind. SSD-mälu on tavapäraste kõvaketastega võrreldes endiselt suhteliselt kallis. Maksate tõenäoliselt kahekordse kõvaketta hinna ja suurema mahuga draivid on palju kallimad.

Kuid SSD-kettad on väiksemad, kiiremad ja palju usaldusväärsemad. Sellised lahendused nagu SanDisk Extreme Portable SSD mahuvad taskusse ja on piisavalt tugevad, et kotist kiigutada. Corsair Flash Voyager GTX pakub SSD-mälu eeliseid traditsioonilisemas „välkmäluseadme” vormis.

Väline RAID-massiiv

RAID on tehnoloogia, mis võimaldab teil ühendada mitu kõvaketast. See võimaldab teil teha selliseid asju nagu mitme draivi ühendamine üheks köiteks, mis tagab suurema lugemis- ja kirjutamiskiiruse, kuna pääsete korraga juurde mitmele kettale. Samuti saate RAID-i kasutada kindla varunduslahendusena, et peegeldada ühte (või mitut) draivi teisele. See võimaldab teil ebaõnnestunud draivid vahetada.

See on kallis viis salvestusruumi lisamiseks ja on ka mahukas. RAID-ümbrist ei saa kotis kaasas kanda (vähemalt mitte mugavalt), seega on see lahendus ainult töölauale. Eelised hõlmavad siiski RAID-süsteemi paindlikkust ja kiiret juurdepääsu.

Kui otsustate hankida RAID-korpuse, veenduge, et valisite ühe Thunderbolti liidesega (ideaalis Thunderbolt 3). See tagab välise ühenduse võimalikult kiire kiiruse (kuni 40 GB sekundis). Nagu NAS-draivid, on ka RAID-korpused kettadeta, näiteks Akitio Thunder3 RAID, või kasutusvalmis üksustes, nagu G-Technology G-RAID.

Puhastage oma Mac

Muidugi on lihtsaim viis suurema ruumi loomiseks oma MacBooki failide puhastamine. MacOS-is saate proovida ruumi loomiseks palju näpunäiteid. Apple pakub kõiki gigabaitides ruumi vabastamiseks vajalikke tööriistu.

Enamasti on teie kõvaketas lihtsalt kinni unustatud failidest ja rakendustest, mida te kunagi ei kasuta. Kui vaatate oma Maci salvestusruumi haldamist kriitilisemalt, võite võib-olla järgmise versiooniuuenduseni lonkida.

Vahepeal võime kõik loota, et Apple suurendab peatselt oma sülearvutite SSD-baasimahtu.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found