Kuidas Excelis dubleerivaid ridu eemaldada

Kui töötate Microsoft Excelis arvutustabelitega ja kopeerite ridu kogemata või kui koostate mitmest teisest koondtabelit, näete duplikaatridu, mille peate kustutama. See võib olla väga arutu, korduv ja aeganõudev ülesanne, kuid selle lihtsustamiseks on mitu trikki.

Alustamine

Täna räägime mõnest käepärasest meetodist Exceli duplikaatridade tuvastamiseks ja kustutamiseks. Kui teil pole praegu duplikaatridadega faile, laadige alla meie käepärane ressurss, kus on mitu selle juhendaja jaoks loodud duplikaatrida. Kui olete ressursi alla laadinud ja avanud või oma dokumendi avanud, olete valmis jätkama.

1. võimalus - eemaldage Excelis duplikaadid

Kui kasutate Microsoft Office Suite'i, on teil natuke eelis, sest duplikaatide leidmiseks ja kustutamiseks on sisseehitatud funktsioon.

Alustuseks valige lahtrid, mida soovite oma otsingu jaoks sihtida. Sel juhul valime kogu tabeli, vajutades korraga klahve “Control” ja “A” (Ctrl + A).

Kui olete tabeli edukalt valinud, peate klõpsama ekraani ülaosas vahekaardil „Andmed” ja seejärel valima funktsiooni „Eemalda duplikaadid”, nagu allpool näidatud.

Kui olete sellel klõpsanud, kuvatakse väike dialoogiboks. Märkate, et esimese rea valimine on automaatselt tühistatud. Selle põhjuseks on märkeruut „Minu andmetel on päised”.

Sel juhul pole meil päiseid, kuna tabeli algus on “1. rida”. Tühistame kasti „Minu andmetel on päised”. Kui olete seda teinud, märkate, et kogu tabel on uuesti esile tõstetud ja jaotis „Veerud” muudeti „duplikaatideks” veergudeks A, B ja C.

Nüüd, kui kogu tabel on valitud, vajutage kõigi duplikaatide kustutamiseks lihtsalt nuppu “OK”. Sellisel juhul on kõik duplikaatinfoga read kustutatud, välja arvatud üks ja kustutamise üksikasjad kuvatakse hüpikdialoogis.

2. võimalus - Exceli täpsem filtreerimine

Teine tööriist, mida saate Excelis duplikaatide tuvastamiseks ja kustutamiseks kasutada, on „Täpsem filter”. See meetod kehtib ka Exceli 2003 kohta. Alustame uuesti Exceli arvutustabeli avamisest. Arvutustabeli sortimiseks peate kõigepealt valima kõik, kasutades „Control” ja „A”, nagu varem näidatud.

Pärast tabeli valimist klõpsake lihtsalt vahekaardil „Andmed” ja jaotises „Sortimine ja filter” klõpsake nuppu „Täpsem”, nagu allpool näidatud. Kui kasutate Exceli 2003, klõpsake rippmenüül „Andmed“, seejärel valikul „Filtrid“, seejärel „Täpsemad filtrid…“

Nüüd peate märkima märkeruudu Ainult ainulaadsed kirjed.

Kui klõpsate nupul „OK”, peaksid teie dokumendis olema kõik duplikaadid, välja arvatud üks. Sel juhul jäeti kaks, sest esimesed duplikaadid leiti reast 1. See meetod eeldab automaatselt, et teie tabelis on päiseid. Kui soovite, et esimene rida kustutatakse, peate sellisel juhul selle käsitsi kustutama. Kui teil oleks tegelikult esimeses reas pigem päised kui duplikaadid, oleks olemasolevatest duplikaatidest jäänud vaid üks eksemplar.

3. võimalus - asendage

See meetod sobib suurepäraselt väiksemate arvutustabelite jaoks, kui soovite tuvastada terveid dubleeritud ridu. Sel juhul kasutame lihtsat funktsiooni „asenda“, mis on sisse ehitatud kõigisse Microsoft Office'i toodetesse. Alustuseks peate avama arvutustabeli, millega soovite töötada.

Kui see on avatud, peate valima lahtri sisuga, mille soovite leida, ning asendada ja kopeerida. Klõpsake lahtrit ja vajutage "Control" ja "C" (Ctrl + C).

Kui olete otsitava sõna kopeerinud, peate asendusfunktsiooni kuvamiseks vajutama „Control“ ja „H“. Kui see on üleval, saate kleepida kopeeritud sõna jaotisse „Leia mida:”, vajutades „Control” ja „V” (Ctrl + V).

Nüüd, kui olete otsitava tuvastanud, vajutage nuppu „Valikud >>”. Valige märkeruut „Sobita kogu lahtri sisu”. Selle põhjuseks on see, et mõnikord võib teie sõna esineda teistes lahtrites koos teiste sõnadega. Kui te seda valikut ei vali, võite tahtmatult jätta lahtrid, mida peate alles hoidma. Veenduge, et kõik muud seaded vastavad alloleval pildil näidatule.

Nüüd peate sisestama väärtuse väljale „Asenda:”. Selles näites kasutame numbrit “1.” Kui olete väärtuse sisestanud, vajutage nuppu „Asenda kõik”.

Märkate, et kõik väärtused, mis vastasid sõnale „dulpicate”, on muudetud väärtuseks 1. Põhjus, miks kasutasime numbrit 1, on see, et see on väike ja paistab silma. Nüüd saate hõlpsalt tuvastada, millistel ridadel oli duplikaatsisu.

Duplikaatide ühe eksemplari säilitamiseks kleepige algtekst lihtsalt esimesse ritta, mis on asendatud ühega.

Nüüd, kui olete identifitseerinud kõik duplikaatse sisuga read, minge läbi dokumendi ja hoidke all nuppu "Juhtimine", klõpsates samal ajal iga duplikaatrea numbrit, nagu allpool näidatud.

Kui olete valinud kõik kustutamist vajavad read, paremklõpsake ühel hallitud numbril ja valige suvand „Kustuta“. Põhjus, miks peate seda tegema, selle asemel et vajutada arvutis nuppu „Kustuta“, on see, et see kustutab ridu, mitte ainult sisu.

Kui olete lõpetanud, märkate, et kõik ülejäänud read on unikaalsed väärtused.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found