Google Meet vs Zoom: kumb sobib teile?

Google Meet ja Zoom võivad tunduda peaaegu samad. Kuigi mõlemad teenused muudavad suuremahulised videokonverentsid lihtsaks, toimub kapoti all palju rohkem. Teie jaoks sobiva valimiseks peate teadma järgmist.

Google Meet on parim väikeste ja kiirete koosolekute jaoks

Nii Google Meet kui ka Zoom võimaldavad teil tasuta (piiratud aja jooksul) teha ulatuslikke videokõnesid kuni 100 osalejaga. See on siiski umbes kõik, mis neil ühine on.

Aprillis tutvustas Google laiemale avalikkusele oma ettevõtteklassi G Suite videokonverentsiteenust Google Meet. Igaüks, kellel on Google'i konto, saab Google Meet'i kõne luua või sellega liituda. Kõnega saab liituda kuni 100 osalejat ja tasuta pakett võimaldab 60-minutilisi koosolekuid (tähtaeg on 30. septembrini siiski peatatud).

Kuigi Google Meetil puudub enamik Zoomi pakutavatest täpsematest funktsioonidest (täpsemalt sellest hiljem), pakub see kiiret ja lihtsat videokõneteenust otse veebis. Selle kasutamiseks ei pea rakendust alla laadima ega installima.

Minge lihtsalt Google Meet'i veebisaidile ja logige sisse oma Google'i kontoga. Ühe klõpsuga saate alustada videokõnet (või ajastada selle Google'i kalendri abil). Jagage URL-i oma osalejatega ja nad saavad kõnega liituda pärast oma Google'i kontole sisselogimist.

Jututsoonis saate oma ekraani jagada, paigutust muuta, osalejaid summutada ja teksti või dokumente jagada.

Kui olete G Suite'i tellija (6 dollarit kuus kasutaja kohta), saate juurdepääsu rohkematele funktsioonidele, nagu koosolekute salvestised, otseülekanded kuni 100 000 vaatajale ja kuni 250 kõnes osalejale.

See on tõesti, tõesti. Google Meetis pole palju muud öelda ja see pole halb.

Kui soovite lihtsat, privaatset ja arusaadavat viisi, kuidas kiiresti kümne kolleegi või 6 sõbraga koosolekule pääseda, kasutage teenust Google Meet. Kui soovite midagi muud, peate minema suumi territooriumile.

Suum sobib kõige paremini suuremahuliste koosolekute jaoks

Teate, et midagi on populaarne, kui sellest saab verb, ja Zoom on selle verstaposti juba läbinud. Nii nagu inimesed ütlevad otsingu asemel sõna „Google it“, ütlevad nad veebikohtumistele ja kõnedele viidates ka „Let’s Zoom“. Siis on muidugi ka kogu Zoombombing.

Pole kahtlustki, et Zoom on koroonaviiruse pandeemia ajal mänginud suurt rolli nii meie töö- kui ka eraelus.

Lühidalt öeldes on Zoom ettevõtte tasemel suuremahuline videokõneteenus, millel on palju funktsioone (mitte liialdus) ja millel on tasuta plaan. Tasuta kava võimaldab teil kutsuda kuni 100 osalejat ja kasutada paljusid funktsioone, kuid koosoleku aeg on piiratud 40 minutiga.

Isegi tasuta paketiga saate salvestada kõne, summutada osalejaid, vestelda, jagada dokumente või ekraani, teha HD-videokõnesid, kasutada tahvlit või virtuaalseid tausti, saata emotikone ja palju muud.

Zoomi Pro plaan maksab 15 dollarit kuus peremehe kohta, kuid saate kõrgema 24-tunnise koosoleku ajapiirangu ja koosoleku juhtimise täiustatud funktsioonid.

Nii Google Meet kui ka Zoom töötavad veebis. Veebibrauseri kaudu saavad liituda kõik, kellel on link, olenemata sellest, kas nad rakenduse installivad või mitte.

Kui Zoomil pole eriti rasket päeva (privaatsuskandaaliga või suure koormuse all), on see usaldusväärne ja usaldusväärne teenus, mis sobib suurte koosolekute jaoks. Lisaks on enamiku inimeste jaoks ohutu kasutada. See saab 100 tundi HD-kõnes osalejat mitme tunni jooksul suurepäraselt hakkama.

Zoomi täiendavad eelised on selle funktsioonid - palju ja palju neist.

SEOTUD:8 viisi järgmise suumiga videokõne kindlustamiseks

Kui soovite funktsioone, soovite suumida

Kui loetleksime kõik suured ja väikesed funktsioonid, mis Zoomil on ja Google Meetil pole, ületaksime hõlpsasti Zoomi 40-minutise ajalimiidi. Allpool on loetletud mõned olulisemad:

  • Salvestamine: Võite koosolekuid arvutisse salvestada. Kui teil on tasuline plaan, saate need ka pilve salvestada. Google Meetis saavad koosolekuid salvestada ainult G Suite'i tellijad.
  • Virtuaalne taust: Alates udusest kuni fotode ja videotaustani on Zoomil kõik olemas. Google Meetil pole ühtegi.
  • Ooteruum: Siin näete nimekirja osalejatest, kes ootavad teie suumikõnega liitumist. Saate lisada osalejaid või alustada koosolekust lahti ühendamata.
  • Tahvel: See on sisse suumitud. Google Meetis peaksite kasutama midagi sellist nagu Google Jamboard.
  • Galeriivaade: Zoomis saate vaadata kuni 49 osalejat. Google Meet kuvab selle paanivaates ainult 16 osalejat.
  • Koostoimed: Suumil on funktsioonid Raise Hand ja Emoji Response, millest Google Meetil puuduvad.

Seda loendit vaadates näete selgelt, miks on Zoom nii populaarne. See oli selgelt mõeldud ettevõtte tasemel kasutamiseks ja töötab väga hästi ka professionaalsetel eesmärkidel. Kui olete meeskonna juht või õpetaja, kasutaksite tõenäoliselt kõiki ülaltoodud funktsioone.

Seetõttu peaksite kaaluma, millised funktsioonid on teie jaoks õige videokõnede tarkvara valimiseks tõeliselt olulised. Kui teil on vaja kasvõi ühte suumi eksklusiivsetest funktsioonidest, on teie valik tehtud.

SEOTUD:Kuidas muuta oma suumi tausta lõbusaks fotoks või videoks

Kui soovite lihtsust, valige Google Meet

Funktsioonid pole kõik. Mõne inimese jaoks võib Zoomi 40-minutiline kõnelimiit olla liiga piirav. Google Metsi 60-minutiline ajapiirang on palju parem, kuna paljud koosolekud, tunnid või üritused kestavad umbes nii kaua.

Samuti ei pruugi Zoom Pro konto eest maksta 15 dollarit kuus.

Kui otsite lihtsat teenust, mis võimaldab teil kolleegide või sõpradega kiiresti videokõnes osaleda ja võib-olla oma ekraani jagada, saate Google Meet tasuta paketiga suurepäraselt hakkama.

Kui teile ei meeldi Google Meet ega Zoom, on teil ka muid võimalusi, sealhulgas Microsoft Teams ja Cisco Webex Meetings.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found