Mida teha, kui teie Android-telefon või tahvelarvuti ei lülitu sisse

Androidi telefoni või tahvelarvuti lülitate sisse, vajutades selle toitenuppu - see on lihtne. Kui see nupp ei tööta, pole teie seade tingimata katki - selle äratamiseks on olemas viise.

See probleem võib olla põhjustatud ka riistvarakahjustustest. Teie telefon või tahvelarvuti ei pruugi sisse lülituda, kuna see on katki. Kuid tarkvaraprobleemi korral lahendavad need toimingud siin.

Laadige oma telefoni või tahvelarvutit mõne minuti jooksul

Kui teie Android-seadme aku on peaaegu tühi, näete selle sisselülitamisel sageli ekraanil indikaatorit "tühi aku". Kuid kui lasete akul täielikult tühjeneda, ei reageeri telefon või tahvelarvuti toitenuppu vajutades üldse.

Selle probleemi lahendamiseks ühendage oma Android-telefon või tahvelarvuti seina laadijaga ja laske sellel laadida. Te ei saa seda lihtsalt vooluvõrku ühendada ja proovida kohe sisse lülitada - peate kõigepealt laadimiseks paar minutit aega andma.

Ühendage see vooluvõrku ja laske umbes viisteist minutit laadida. Tulge hiljem tagasi ja proovige seda toitenupuga sisse lülitada. Kui probleemi põhjustas tühi aku, peaks see normaalselt käivituma.

Kui see üldse ei toimi, proovige seade teise kaabli ja laadijaga ühendada. Laadija või kaabel võivad olla katki ja takistada muidu hea seadme laadimist.

Tõmmake akut või vajutage toitenuppu pikalt

SEOTUD:Kuidas juhtida toide tsüklit külmumiste ja muude probleemide lahendamiseks

Sarnaselt teiste operatsioonisüsteemidega võib ka Android mõnikord kõvasti külmuda ja keelduda reageerimisest. Kui Android on täielikult külmunud, võib teie seade olla sisse lülitatud ja töötab - kuid ekraan ei lülitu sisse, kuna operatsioonisüsteem on külmunud ja ei reageeri nupuvajutustele.

Seda tüüpi külmumiste kõrvaldamiseks peate tegema "lähtestamise", mida nimetatakse ka "toitetsükliks". See vähendab teie telefoni või tahvelarvuti toiteallikat täielikult, sundides seda välja lülitama ja varundama.

Eemaldatava akuga telefonis või tahvelarvutis saate aku eemaldada, oodata umbes kümme sekundit ning seejärel ühendada aku uuesti ja käivitada.

Telefonis või tahvelarvutis, millel pole eemaldatavat akut - mis hõlmab enamikke kaasaegseid Android-seadmeid - peate toitenuppu pikalt vajutama. Vajutage seadme toitenuppu ja hoidke seda all. Peaksite toitenuppu all hoidma ainult kümme sekundit, kuid peate seda hoidma 30 sekundit või kauem. See katkestab teie telefoni või tahvelarvuti toite ja sunnib seda varundama, parandades kõva külmumise.

Tehke tehases lähtestamine taasterežiimist

SEOTUD:Kuidas Android-telefoni või tahvelarvutit tehases lähtestada, kui seda ei käivitata

Mõnel juhul võib teie telefon või tahvelarvuti käivitamist alustada, kuid Androidi operatsioonisüsteem võib kohe kokku kukkuda või külmuda.

Selle parandamiseks saab Android käivitada otse taasterežiimi menüüsse, kus saate tehases lähtestada. Kui teie seade taaskäivitub enne külmumist või kui teil on muid tõsiseid probleeme, kasutage tehaseseadete lähtestamiseks taasterežiimi.

Selleks peate kõigepealt oma telefoni või tahvelarvuti välja lülitama ja seejärel taaskäivitama, hoides korraga all mitu nuppu. Vajalike nuppude täpne kombinatsioon sõltub teie seadmest. Vajalike nuppude leidmiseks tehke veebiotsing oma seadme nimele ja taasterežiimile. Näiteks nõuab Samsung Galaxy S6, et hoiate all nuppu Volume Up + Home + Power.

Taastage oma seadme püsivara

SEOTUD:Kuidas Nexuse seadet käsitsi uuendada Google'i tehasepiltidega

Kui teie seadme tarkvara on kahjustatud, ei pruugi tehaseseadete lähtestamise protsess töötada. Võimalik, et peate Android-i operatsioonisüsteemi taastama seadme tootja pakutava pildi järgi. Näiteks võib see juhtuda siis, kui olete kohandatud ROM-idega jamas käinud või muul viisil süsteemitarkvara madalal tasemel kohandanud.

Sõltuvalt teie seadmest ja selle tootjast võib see olla lihtne või raske. Näiteks pakub Google hõlpsasti installitavaid püsivara pilte, mida saate käsitsi installida. Muude seadmete jaoks otsige veebis oma seadme nime ja „installige püsivara uuesti”, et juhiseid leida. Kui teil on õnne, annab tootja teile selleks lihtsa viisi.

Androidil on ka varjatud turvaline režiim, kuhu saate käivitada, mis töötab täpselt nagu Windowsi turvarežiim. Turvarežiimis ei laadita Android ühtegi kolmanda osapoole tarkvara, ainult süsteemitarkvara.

Mõnes seadmes saate turvarežiimi käivitada telefonist ainult siis, kui see juba töötab. Teistes seadmetes võite telefoni käivitamise ajal teatud nuppu vajutada, et see käivituks turvarežiimis. Kui soovite proovida turvarežiimi, tehke veebiotsing oma seadme nimele ja „turvarežiimis”. See töötab ainult siis, kui mingi kolmanda osapoole rakendus külmutab teie seadme pärast selle käivitamist. Tavaliselt ei tohiks see olla võimalik, kuid see võib juhtuda.

Pildikrediit: Karlis Dambrans Flickris, Karlis Dambrans Flickris, Karlis Dambrans Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found